FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lenny__ 23. 5. 2023 11:45

vlazy píše:Včera se mi na SÚ objevil poplatek -100,00 CZK a zajímalo by mne za co to je. Předpokládám, že to bude asi nějak souviset se Skrillem ze kterého mi včera přišla platba ve výši 7,02 CZK které jsem si nechal poslat z mého účtu u Skrillu. Skrill by měl mít ještě do zítra (24. května 2023) místní bankovní účet v českých korunách a tak jsem předpokládal, že to bude tuzemská platba z nějakého jejích účtu v česku a tím by to mělo být u FIO taková příchozí platba zdarma. Jako číslo protiúčtu u té platby ze Skrillu mám uvedené 2448254/CEKOCZPPXXX a jako typ pohybu Bezhotovostní příjem.


Poslali ti to jako SWIFT, smůla ;)
Lenny__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2023 12:11

@vlazy: Zkus požádat tu platbu revertovat a poplatek zrušit. Podobně se to řešilo kdysi v rámci plateb z Revolutu viewtopic.php?p=12919685#p12919685
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 5. 2023 12:13

Bohužel jsem na těch darebácích prodělal. Chtěl jsem si z toho Skrillu vybrat poslední peníze které jsem tam ještě měl na poslední chvíli než ten jejích účet v českých korunách zruší a nepředpokládal jsem, že to tak dopadne, že mi to zašlou nějak divně tak aby mi FIO za to mohla zaúčtovat poplatek.

-- 23.5.2023, 13:17:11 --

Milos píše:@vlazy: Zkus požádat tu platbu revertovat a poplatek zrušit. Podobně se to řešilo kdysi v rámci plateb z Revolutu viewtopic.php?p=12919685#p12919685
V tom já se ale bohužel vůbec nevyznám a ani netuším co to to revertování je.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2023 12:24

Revertovat znamená zrušit takovou platbu a peníze vrátit zpět odesílateli. Požádat o takový úkon musíš ale FIO.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 23. 5. 2023 12:39

vlazy píše:Bohužel jsem na těch darebácích prodělal. Chtěl jsem si z toho Skrillu vybrat poslední peníze které jsem tam ještě měl na poslední chvíli než ten jejích účet v českých korunách zruší a nepředpokládal jsem, že to tak dopadne, že mi to zašlou nějak divně tak aby mi FIO za to mohla zaúčtovat poplatek.

Karma?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 5. 2023 12:40

Milos:
Děkují za radu, ale to by mi FIO asi při tom vrácení platby zpět už ale ten poplatek 100 CZK těžko vrátila. A co pak s těmi vrácenými penězmi na Skrillu když je tam k ničemu nepotřebuji a Skrill zvažuji zrušit. Navíc bych se ani nedivil kdyby mi Skrill za to vrácení peněz naúčtoval nějaký poplatek a dostal mne tak do mínusu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod shockerek 23. 5. 2023 13:00

Vracet částku 7 korun se opravdu nevyplatí tobě (nevíš co ti s tím Skrill zase udělá na jejich straně) ani bance (určitě se bude chtít bance dotovat SWIFT poplatek ještě navíc za odchozí platbu) . Jsou to navíc tvoje vlastní peníze, takže ani nejde o nějaké účetnictví apod. Zkus požádat přes Fio servis o prominutí poplatku (zachování dobrých vztahů), že se mělo jednat o běžnou domácí platbu v CZK a protistrana to pokazila.
shockerek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 5. 2023 16:45

A příště zvážit jestli pro 7 korun riskovat poplatek za příchozí platbu, zvlášť když vím, že jde o zahraniční službu.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 5. 2023 18:37

O zahraniční službu jde, ale s místním bankovním účtem v CZK ze kterého by ta platba snad měla být jako místní (ne zahraniční) a ve FIO by to mělo být jako příchozí platba zdarma bez poplatku. Nešlo mi o těch 7,02 Kč. Zaslali mi e-mail s informaci, že jejích místní bankovní účet v CZK bude od 24. května 2023 uzavřen a nebude možné vkládat ani vybírat z účtu Skrill v CZK prostřednictvím bankovního převodu. Zjistil jsem, že mi na tom Skrillu zůstalo ještě nějakých 7,02 CZK které tam na nic nepotřebuji a tak jsem to chtěl ještě na poslední chvíli vybrat a předpokládal jsem, že mi to do FIO zašlou z jejích českého účtu u některé banky v česku jako místní tuzemskou platbu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2023 19:09

A nebyl ten bankovní převod zadán či proveden nějak špatně? Viz. tvůj příspěvek ve vláknu Skrill viewtopic.php?p=13487971#p13487971 o dvou neúspěšných pokusech o bankovní převod?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 5. 2023 19:52

Milos:
A co by mohlo být na tom zadané špatně? Jedině, že by u Skrillu něco zadali nebo provedli špatně.
Přílohy
SKRILL.jpg
SKRILL.jpg (44.16 ) Zobrazeno 2840 krát
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 5. 2023 19:53

Tak se zkus optat na Skrill s tím, že ti to poslali swiftem a měl jsi s tím spojen poplatek cca 4,55 USD, třeba ti dají dobropis, byť to z nich nijak bezplatně už nedostaneš ;-)
Btw. v podmínkách Skrillu je uvedeno s jakými dispozicemi platbu odesílají? Jsi si podmínkami jistý, že pro CZK to měla být lokální platba?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 5. 2023 20:16

Zeptat bych se na to u Skrillu mohl, ale tam je trochu problém, že s nimi asi nic v češtině nevyřídím a angličtinu neznám. I kdyby mi za ten poplatek dali nějakou kompenzaci tak pokud by mi to dali na Skrill tak odtamtud to už bez poplatku asi nedostanu a pokud by mi to zaslali na ten účet do FIO tak nemám jistotu, že mi to nezašlou zase stejně a nenadělají mi tak ještě nějaký další zbytečný poplatek. Hlavně když jejích místní bankovní účet v CZK zítra asi končí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2023 20:34

No ze Skrillu by sis to pak mohl poslat na kartu za uváděný poplatek 1,99%. což jsou jen 2Kč při převodu 100Kč na kartu :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 5. 2023 09:24

Ten poplatek 1,99% za výběr na kartu je poplatek Skrillu za to. Záleželo by pak ale jakým způsobem by mi to na tu kartu zaslali a aby to nebylo nějak tak, že mi za to česká banka zaúčtuje zase nějaký nemalý poplatek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků