FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Hlava 5. 2. 2008 16:40

No ono to nemusí být letos, otázka je, jak dlouho to té ČNB bude trvat. V článku se píše, že budou žádat letos. Ale že by to trvalo dva roky ... ? No snad ne ...
I když "snad ne". Já s tím, že je FIO záložna problém nemám.
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kremlin 7. 2. 2008 21:03

Nevíte, jak přesně fungují ty platby ze Slovenska/na Slovensko? Zkoušeli jste to už? Funguje to na 100 procent?

A jaký poplatek své bance zaplatí Slovák, který posílá ve slovenských korunách ze slovenské banky peníze na můj český Fio účet? Jak ta transakce funguje, převede se částka automaticky na české koruny? Jaké číslo účtu mám Slovákům dávat?
kremlin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 2. 2008 21:43

kremlin: no uvádějí to už i v oficiálních materiálech, takže to musí na 100% fungovat. jaký poplatek zaplatí slovák? poplatek za převod na slovensku. číslo účtu je stejné jako u CZK, jenom kód banky je tuším 8330.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 7. 2. 2008 23:09

To Slovensko normálně funguje, já platil asi před 3 týdny. Zadává se to jako normální český příkaz, jen se tam vybere kód slovenský banky a částka se zadá v CZK nebo SK.

U těch příchozích plateb to bude asi podobný. Prostě ten účet se tváří, jako by byl zároveň v český i slovenský DZ, všechno ostatní je standard.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 2. 2008 09:15

Na konkurenčním (nebo partnerském ;-) ?) serveru Měšec je dneska moc pěkný a obsáhlý článek o FIO, http://www.mesec.cz/clanky/fio-druzstev ... kusenosti/
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremlin 8. 2. 2008 14:35

mikicz píše: číslo účtu je stejné jako u CZK, jenom kód banky je tuším 8330.
kremlin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 8. 2. 2008 14:57

kremlin: presne tak :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 2. 2008 16:15

kremlin: ano, je to neuvěřitelné, ale je to tak...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod limacek 11. 2. 2008 15:23

Mně se to pořád nějak nechce věřit. Zrovna teď bych potřeboval platit něco na Slovensko a přemýšlím jak? Je to opravdu tak, že zadám klasicky příkaz, jen tam dám číslo účtu kterékoliv banky na Slovensku? A jak je to s kurzem? Když potřebuju poslat např.800 SKK? Díky
limacek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 11. 2. 2008 17:03

Lepší než o tom moc přemýšlet je to zkusit. Normálně vybrat příjemce, odesílatele, částku v SKK a ostatní obvyklé náležitosti. Pak to stačí jen podepsat - v přehledu plateb uvidíte výsledek.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod kremlin 14. 2. 2008 17:25

Tak mohu potvrdit, že slovenská verze účtu funguje. Vskutku geniální, chválím majitele Fio Group za tak skvělý nápad :-)

V čem by se ale Fio mělo zlepšit, je informování klientů. Jejich webové stránky fio-zalozna.cz zrovna údaji neoplývají a na emaily mi nikdo neodpovídá.

Nevíte, prosím, zda je možné u Fia otevřít účet někomu jinému na plnou moc, pokud budu mít i jeho pas? Jde o cizince.
kremlin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 2. 2008 17:56

kremlin: tady se obávám to bude spíš než na (ne)ochotu FIO narážet na zákon proti praní špinavých peněz.
Pokud to vůbec půjde, tak bude muset ta plná moc být úředně ověřená.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 22. 2. 2008 17:31

Lze mit platebni kartu k FIO kontu? Musim kvuli tomu na pobocku?
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2008 17:40

FIO KONTO

... K účtu je možno vydat platební kartu Fio Maestro Chip a zadávat na něm trvalé příkazy k úhradě. ...h/quote]


http://www.fio.cz/ucty.itml

//Rop: pro lepší přehlednost a rychlejší nalezení odpovědi citace zkrácena na nezbytné minimum
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 26. 2. 2008 18:24

[ Tak jsem chtel S474N-ovi napsat, ze stacilo vypichnout tu dulezitou vetu, a Rop uz to udelal za me... toz dik :-) ]

Tedy k veci: dneska jsem byl na pobocce podepsat zadost o vydani karty k FIO kontu, je zdarma, za 14 dni bude hotova, jedine omezeni je, ze to muze byt pouze ta Fio Maestro Chip (tj. nemuzou to byt ostatni karty jako k beznemu uctu - Mastercard, VISA classic apod.). Toz tak...
ivok24
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků