FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod CZ4R 7. 5. 2016 16:33

Nemáte někdo zkušenost s hypotékou od fio? Mají ji nově předělanou a vypadá dost slibně. Porozhlížím se po nějaké s offestovým zápočtem úspor a nová hypo u fia se jeví jako bezkonkurenční
CZ4R
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 7. 5. 2016 16:53

Co se tyka uveru, jsou dost konzervativni. Ale treba se neco zmenilo, urcite dej vedet, jak poridis a jestli.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mariacek 9. 5. 2016 09:41

CZ4R píše:Nemáte někdo zkušenost s hypotékou od fio? Mají ji nově předělanou a vypadá dost slibně. Porozhlížím se po nějaké s offestovým zápočtem úspor a nová hypo u fia se jeví jako bezkonkurenční


Je to úplně nový produkt, asi moc lidí s ním zkušenost mít nebude. Já plánoval při konci fixace splatit 75% jistiny a zbytek během 3 let doplatit. Tak teď zvažuji, musím si to propočítat, zda by se mi nevyplatilo refinancovat k Fio a volné peníze nechat na hypospořícím účtu. Moc se mi nechce dělat nové odhady, katastr a tak, tak uvidíme...
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 10. 5. 2016 07:11

Jo, zni to zajimave, kvůli tomu jsem si taky před par lety hypo u Fio porizoval (moznost splatit kdykoli cokoli). Jen to všechno trvalo hrooozne dlouho a marze banky (mel jsem variable) taky nebyla nejnizsi.

Třeba uz se polepsili.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 5. 2016 23:01

Dnes dopoledne jsem bral na benzínce naftu do auta zaplatil ji kartou FIO a pak jsem si ještě šel nabrat benzín do kanystru a ten také zaplatil stejnou kartou. Byly to 2 samostatné platby v různé výši u stejného prodejce v časovém rozmezí 5 minut. První platbu za naftu mám v IB jako nezaúčtovanou a druhou za benzín tam nemám. Připadá mi to trochu divné, že u stejného prodejce mi to jednu platbu ukazuje jako nezaúčtovanou a druhou ne. Zajímalo by mne proč to tak je. Jinak vím, že některé platby se jako nezaúčtované v IB ani nezobrazí a po několika dnech se rovnou zaúčtujou, ale že by se 2 platby v krátkém čase u stejného prodejce projevily v IB každá jinak to mi připadá být trochu divné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 13. 5. 2016 23:19

Podle mě se transakce ověřují online až od určité částky.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 5. 2016 19:03

paty07 píše:Podle mě se transakce ověřují online až od určité částky.
Možná to bylo tím. Dnes odpoledne se obě platby zaúčtovaly a odečetly z mého účtu. Ta jedná bez předchozí blokace.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 5. 2016 11:16

Dostala se ke mně jedna zajímavost. V IB Fio rozesílá, že nově je hypospořící konto zcela bez poplatku. Kdo však již hypo má a offset by chtěl využít, tak si zaplatí 1500 za změnu smlouvy. Tomu říkám bez poplatku :-))
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 5. 2016 10:30

Vypozorovali jste, jestli Fio nějak změnilo časy připisování příchozích plateb? Platí stále, že připisuje 2x denně, okolo 9. a 15. hodiny?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod glock69 20. 5. 2016 16:40

Vypozoroval jsem jenom to, že na půlku příchozích plateb mi nepřijde upozornění na e-mail.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 20. 5. 2016 18:11

wit.cz: a co je na tom spatne? Vzdyt te nikdo nenuti takove placene sluzby vyuzit :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 5. 2016 18:34

glock69:
To je zajímavé. Ještě se mi nestalo, že by upozornění na změnu zůstatku mailem nepřišlo.

astrapa:
Toho jsem si tedy nevšiml. Snad nikdy se mi nestalo, že by mi přišlo něco odpoledne. Všechny platby mi přicházejí dopoledne, ale klidně v různých hodinách. Tedy jedna přijde v půl osmé a druhá třeba v deset (v jeden den).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod glock69 20. 5. 2016 19:09

Poslední asi dva měsíce je to jak loterie, někdy ano, někdy ne. Možná je to e-mailem u Seznamu, nevím.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 20. 5. 2016 19:16

glock69: problém odhalen
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 21. 5. 2016 07:33

Mam stejny problem na Seznamu. Muzete mi doporucit jineho poskytovatele mailu kde nechodi zpravy se spozdenim?
jasno1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků