FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dan12345 8. 3. 2008 21:49

Dobry den. Rad bych se zeptal na jednu vec. Behem autorizace platby v IB mi spadl internet. Po nejake chvili jsem to ukusil znovu a vse probehlo v poradku. Jenze ted mam v prehledu prevodu dve stejne polozky, jedna ceka na autorizaci a druha byla provedena. Je mozne tu cekajici smazat at mi tam nestrasi? Nejak jsem na to neprisel. Diky
dan12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2008 21:58

Jsou dvě možnosti:
a) nechat jí neautorizovanou - po určité době zanikne sama
b) autorizovat jí a potom smazat - jde ale jen v případě, že datum splatnosti je později, než dnes
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 9. 3. 2008 12:04

Smazat to právě nepůjde. Takže podle těch možností a) nebo b) u ní bude "vypršela platnost pokynu" nebo "odmítnut při autorizaci", ale strašit v tom přehledu plateb bude dál.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 3. 2008 16:19

xls: to je ale správě. Uvědom si, že tady jde o PENÍZE, a to končí veškerá legrace :-)
Majitel účtu by mě vidět jaké všechny pohyby se na jeho účtu děly, tedy i neprovedené (ať již z jakéhokoliv důvodu) platby.
On i ten stornovaný tam zůstane, jen se označí jako stornovaný.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 3. 2008 17:01

PatrikChrz: to zni logicky, ale nechapu jedine, proc se v celkovem prehledu ukazuje i zruseny ucet?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 3. 2008 17:33

A proč ne? Mě by se v minulé bance bývalo párkrát hodilo, kdybych se mohl podívat na starší historii i zrušeného účtu.
Možná by mohli programátoři nabídnout volbu "skrýt", ale to bychom byli už moc rozmazlení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 3. 2008 18:05

PatrikChrz: proc ne? Protoze to cloveka treba znervoznuje, zbytecne mate a kdovico jeste :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 3. 2008 19:14

S474N píše:PatrikChrz: to zni logicky, ale nechapu jedine, proc se v celkovem prehledu ukazuje i zruseny ucet?

Správná otázka 8) . Mně to zobrazování zrušeného účtu také vadilo. takže jsem zbytečně neblafal na Finexpertu :D , ale otázal jsem se přímo u FIO, a odpověď zněla, že ten zrušený účet zmizí z přehledu po roce, dřív prý to nejde.
A fakt po roce zmizel :lol: .
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 3. 2008 19:15

Tomáš Marný: jau, takže ještě 11 měsíců tam budou strašit? děsivá představa...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 9. 3. 2008 20:19

Náhodou ten zrušený účet je v pohodě. Kolikrát se třeba potřebuje člověk podívat na nějakou starší platbu, zkopírovat ji, výpisy nebo podobný věci.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 9. 3. 2008 20:23

xls: vsak at nekde je, ale at jde zapnout/vypnout jeho viditelnost.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 3. 2008 21:58

mikicz píše:Tomáš Marný: jau, takže ještě 11 měsíců tam budou strašit? děsivá představa...p/quote]

Bohužel ano, ale já mám ten zrušený účet pouze jeden, tak mne to moc netrápí :D .
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cpuser 11. 3. 2008 18:05

Nevíte náhodou, jak je to s posíláním českých CZK na účet FIO ze Slovenska?

Vím, že jde poslat SKK na účet u FIO na Slovensku se slovenským kódem banky a poplatky jsou jako domácí platba na Slovensku, ale jde to i nějak podobně s CZK, když někdo vydá fakturu v CZK zákazníkovi na Slovensko, aby poplatky byly minimální?
cpuser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jasno1 15. 3. 2008 00:31

Asi to sem úplně nepatří, ale nevím kde jinde se zeptat.
Dnes jsem zřizoval internetbanking u FIA a tam se dostanu, ale při pokusu podepsat pokyn se mi zobrazí chybovka"chyba na straně serveru při autorizaci uživatele". Podle návodu na instalaci je to při špatně zadaném jménu u klíče, ale to mám správně.
Tak se chci zeptat zda to třeba nějaký čas netrvá, než se podepisování aktivuje (třeba z důvodu nahrání public části klíče někam do centrálního PC)? Popřípadě zda někdo neví kde by mohla být chyba. Předem díky.
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 3. 2008 13:07

mikicz píše:Tomáš Marný: jau, takže ještě 11 měsíců tam budou strašit? děsivá představa...p/quote]
Vzhledem k tomu, že ty zrušený jsou zcela jasně přeškrtnutý mi nijak nevaděj.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků