FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 4. 12. 2014 21:16

Spíš zajít na poštu ;)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod slos 4. 12. 2014 22:20

MrPierc: Změnu můžete provést na jakékoliv poště. Vemte s sebou rozpis SIPO, na poště dostanete tiskopis, ten vyplníte a podáte u přepážky. Od pracovnice pošty dostanete potvrzenou kopii. Změna je zdarma. Pozor na vyplnění kolonky rozpis a výpis! Tiskopis si můžete stáhnout i z webových stránek České pošty.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 12. 2014 23:06

astrapa píše:Tohle má jednu nevýhodu. Asi před 5 lety jsem si bral půjčku u LBBW a chtěli po mě poslední 3 zaplacené složenky SIPO, já už tehdy ho platil takto přes Fio, jak se tu radí. Tak jsem jim vytiskl to, co mi chodí do mailu, ale to neakceptovali, ani výpis z účtu, že SIPO bylo placeno. Trvali na originálu s razítkem České pošty.


<OT>

Myslím si, že zase banka poskytující služby na našem území měla trochu přizpůsobit určitým zdejším zvyklostem a takové nápady na požadavky s kdejakými výpisy a razítky si přinejlepším strčit za klobouk v současném trendu elektronizace, kdy je dost možné, že někteří jedinci vůbec nemusí vést vůbec žádnou papírovou agendu, jelikož veškerá vyúčtování, výpisy a faktury dostávají jen elektronicky (a to včetně i třeba výplatnic, či faktur za elektřinu nebo plyn).

Ale je dost pravděpodobné, že v jiných zemích by to s absencí podobných cárů papírů problém byl, kde se "utility bill", na němž je adresa (v UK proof of address) považuje za plnohodnotnou identifikaci a nelze si bez toho ani vyřídit průkazku do knihovny...

</OT>
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod khonsun 5. 12. 2014 09:54

Nemohu se nepridat. S razitkama je to potiz i u nas v CR. Napr. lecktere pojistovny /cestovni pojisteni/ve svych podminkach vyzaduji pro plneni doklady opatrene razitky. Na dotaz "co to je razitko, kterym zakonnym mezinarodnim predpisemje definovano /krome ochrany statnich symbolu/" samosebou nedokazi odpovedet. Pres to absence razitka muze byt duvodem k omezenemu plneni, ci neplneni vubec; to v podminkach maji.
Nelogicke, je pro to slaby vyraz a nekdy zbyva jen moznost razitko vyrezat treba z brambory.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 12. 2014 10:07

Jo, tohle je fakt problém, kolikrát po mě tady v ČR chtěli nějaké potvrzení z Anglie a s razítkem. Angličani se kolikrát na úředních dokumentech ani nepodepíšou, nebo je podpis naskenovaný a vytištěný. Ale razítko? To tu nikdo nezná. Tyto kulturní odlišnosti pak vedou k nedorozuměním.

Dlouhou dobu byl obrovský problém, aby se akceptovaly výpisy z účtu vytištěné z IB.

Fio bylo snad první bankou, která výpisy neposílala poštou (snad nikdy, ani ve svých počátcích?). Dlouho jsem Fio používal jako jedinou banku a když po mě chtěli výpis z účtu, musel jsem jako vůl běžet na pobočku, tam vytiskli výpis z toho IB a dali razítko :-) Takový výpis pak byl uznatelný.

Dneska už většina bank výpisy neposílá poštou, tak si na to lidi pomalu začínají zvykat. Ale úřady tam ty razítka vyžadujou pořád, třeba cizinecká policie.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2014 10:16

"Ale to nemáte dobré razítko pane, to musí být kulaté červené." ;-]
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 12. 2014 11:11

Dnes by mel razitko nahradit digitalni podpis, PDF vypisy z IB jsou elektronicky podepsane, coz je prave nahrada toho razitka.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 12. 2014 11:18

To občas zkouším, ještě jsem nenarazil na příjemce (úřad, banka, pojišťovna), který by to akceptoval. Od příštího roku se budou povinně podávat DAP přes datové schránky, tak jsem zvědav, jak na to zareagují banky, protože letos jsem už zkoušel donést vytisklé přiznání s doručenkou z datovky a banka samozřejmě mě hnala na FÚ pro orazítkované přiznání, za které jsem musel zaplatit asi 200 Kč.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 12. 2014 12:08

Dával jsem na Wüstenrot výpis z katastru nemovitostí s elektronickým podpisem, získaný přes dálkový přístup, bez problému.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 12. 2014 12:27

Protože banky mají přímý přístup do KN přes dálkový přístup, což může ostatně každý, tak některé už výpisy z KN skutečně nepožadují a zajišťují si jej samy. Ale katastrální mapy je často ještě nutné dodávat papírově. Přesto obecně papírově-razítková agenda převažuje, bohužel...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2014 12:34

Zedna1 píše:PDF vypisy z IB jsou elektronicky podepsane, coz je prave nahrada toho razitka.


U které banky? Protože u:
- ČSOB (Era/Hypoteční banka)
- UCB
- RB
- Citibank
- Sberbank CZ
- Air Bank
- mBank
- Zuno
- Wüstenrot
(...a možná ještě některých dalších, u kterých jsem PDF výpis kdy obdržel, na které si nevzpomenu)

PDF výpisy elektronický podpis určitě neobsahovali (no dobrá, u některých z těch bank jsem to PDF výpis neviděl možná i déle než rok (Zuno, Wurst, Air Bank), tak se něco mohlo změnit, ale příliš tomu nevěřím...)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 12. 2014 12:42

astrapa píše:Protože banky mají přímý přístup do KN přes dálkový přístup...


FIO ho má také? před dvěma měsíci po mě výpis chtěli
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 12. 2014 12:46

Zrovna vcera jsem si generoval PDF vypis z mBank (pro aktivaci ING konta) a byl tam el. podpis.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2014 13:00

Máš recht, PDFka z mBank podepsané opravdu jsou, přehlédl jsem to, protože výpisy odsud dostávám v HTML. Koukám, že HB má taky, ale Era ne...u těch ostatních ale opravdu nejsou (Citibank, UCB, RB) a pak už vím asi jen o GEMB, kde jsou.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 11. 12. 2014 19:05

Co myslíte, bude Fio následovat mBank? mBank se to může vyplatit, těžko říci, ale co pro Fio by mohla být likvidita prioritou vzhledem k tomu, že operuje na finančních trzích (ve velkém?). AirBank zase depozity financuje úvěrové portfolio Home Credit v Rusku, takže tady to taky nevidím nepřiznivě.
lojza.penicka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků