FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod glader 8. 3. 2007 15:08

Dobry den,
jsem naprosto znechucen canovymi praktikami bank v CR. Pred tydnem jsem si zalozil ucet u FIO. Poslal tam prvni penize a dnes uz mozna zacnu "Testovat" (poslu na ss nejake penize, zalozim trvaly prikaz...). Pokud nekdo mate bezny ucet u Fio, budu rad za jakkekoliv reference ohledne ovladani uctu, rychlosti plneni, pouzivani chip karty, atd.
Zatim mi vsechno prislo vse az "podezrele" jednoduche a hlavne levne!
Diky predem.
glader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vklatil 8. 3. 2007 22:58

Mám účet u Fia někdy od července 2006, za tu dobu maximální spokojenost, před tím jsem vlastnil účet u GE a s radostí jsem ho zrušil.
Intrenet banking mne připadá přehledný, zpracování příkazů rychlé, karta zdarma - platím pouze za druhou kartu - Visa,
protože s Maestro nejde platit na netu.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladik 9. 3. 2007 07:55

Já mám účet zatím jen 14 dní ale jakmile zřídím internetbanking ruším účet u KB i se studentským účtem ze kterýho vybírám 2x měsíčně + internetbanking platím 40 - 60 kč. Připadá mi to moc skoro za nic. Kdybych to mělo doma pod polštářem.
Vladik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glader 9. 3. 2007 08:50

Me osobne se zatim internet banking nelibi a pripada mi prahistoricky. Ale asi se to usadi. I to ovladani je nejake takove nanicovate...Treba sprava prijemcu - definovani par uctu kam se nepravidelne ale casto posilaji penize...
glader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 3. 2007 19:02

A proč na tohle potřebuješ definovat příjemce? Jednou zadaná platba se nechá použít pro vytvoření nového příkazu, jen je třeba dát pozor na variabilní symbol, pokud je jiný (typicky faktury za telefony).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ri.va 9. 3. 2007 21:13

Mám FIO půl roku, zatím spokojenost. Internet banking by mohl být lepší, trochu jsem s ním válčila a občas válčím pořád, tátovi to na jeho počítači na Firefoxu dokonce dělalo hrozný věci (zadal příkaz a on se provedl 3x - ještě že to zrovna posílal mně a ne někomu cizímu). Chybí mi tam blokace na kartě, to se taky hodí, ale pokud vím, má to v i-bankingu málokterá banka.
Jednu špatnou zkušenost mám s pražskou pobočkou, když jsem žádala o kartu, válela se jim tam několik týdnů, aniž by mi někdo zavolal. Navíc jsem ji chtěla poslat do Brna, ne do Prahy. Dokonce na přímý telefonický dotaz mě odbyli, že tam kartu nemají (!) a že mám čekat - na vině byl očividně lidský faktor, protože nás tam na stejného člověka natrefilo víc a vždycky byl protivnej, v Brně jsou na pobočce ochotní a nikdy jsem tam žádný problém neměla.
Ale to jsou takové drobnosti, které se dají obejít nebo řešit, člověk nemá pocit, že hází hrách na stěnu netečného molochu. Výhody drtivě převažují, např. převody peněz mezi účty u Fia se provádějí okamžitě, místo abych platila já jim za vedení a pohyby platí oni mně na úrocích, kartu mám zadarmo, co víc si přát :)
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 10. 3. 2007 00:38

ri.va píše:... co víc si přát :)-/quote]

Pobočku v Týništi nad Orlicí :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 3. 2007 15:44

Mě teď zklamalo, že v Praze zkrátili pokladní hodiny na nepoužitelnou dobu - každý den do 16:30. Čas od času potřebuji uložit hotové peníze a tohle mi trochu komplikuje život. I když má pobočka do 18:00, tak mi hotovost odmítnou, že už neberou a mají peníze zamčené v sejfu. Chtělo by to aspoň jednou týdně se vrátit k těm 17:30, nebo ještě lépe 18:00. Na lidech je to nic stát nebude (ten člověk za tou přepážkou stejně seděl) a myslím, že by to spoustu lidem pomohlo.
Ona i třeba taková jedna sobota v měsíci by taky nebyla k zahození a bylo by to pro klienty výhodnější než celostránkové inzeráty v Metru. Byla by to další konkurence bankám.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarmila 10. 3. 2007 19:59

Mám účet u FIO asi 4 měsíce, naprostá spokojenost. Potřebuju účet, aby mi na něj chodily peníze a z něj se platily trvalé příkazy i jednorázové platby, t.j. všechno bezhotovostní platební styk. Pokud potřebuju hotovost, pak mám vkladní knížku, na kterou občas posílám určitou částku. Všechno zdarma. S radostí jsem se tak rozloučila s placenými bankovními účty. Pravda, u internetové aplikace FIO by se leccos dalo zlepšít, ale pokud je to zdarma, klidně jin odpustím i nějakou nedokonalost.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 3. 2007 15:32

ri.va píše:(zadal příkaz a on se provedl 3x - ještě že to zrovna posílal mně a ne někomu cizímu). i/quote]

IMHO blbost, ledaže by taky 3x odklepl podepsání příkazu... Používám Firefox taky a problémy nemám.
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glader 11. 3. 2007 17:20

Mam trochu problem se zadani trvaleho prikazu...vyplnujete nekdo "periodu" nebo jen vyberete mesice=dny a odklepnete?
glader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vklatil 12. 3. 2007 22:31

Teď jsem koukal na web Fia když jsem se přihlašoval do internetbankingu a píšou, že už mají pobočky i na všech obchodních místech RM systému.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 13. 3. 2007 08:06

vklatil píše:Teď jsem koukal na web Fia když jsem se přihlašoval do internetbankingu a píšou, že už mají pobočky i na všech obchodních místech RM systému.h/quote]


Maji, ale AFAIK se tam nedaji provadet hotovostni operace.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil 13. 3. 2007 08:51

To je škoda, že se na pobočkách RM systému nedají provádět hotovostní operace. Otevírací doba pokladny do 16:30 hod je celkem nevyhovující. :(
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glader 13. 3. 2007 11:13

Take me docela mrzi (coz neni vec fio ale CSOB) sluzba CashBack, respektive jeji plne nevyuziti. CashBack muzu aplikovat jen kdyz utratim jen 300 kc a nemuzu vybrat vice nez 1500 takze nic moc...
glader
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků