FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kecinzer 25. 10. 2010 07:57

Mám Master Card, nikde na kartě není ani zmínka o FIO, je na ní logo ČSOB.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 25. 10. 2010 09:37

Logo bude možná jen na Maestro, které ČSOB klientům nevydává, jen partnerům a s jejich logem... Šikovně si tak ČSOB navyšuje počet vydaných karet a dohání Spořku.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 10. 2010 09:48

michal.ulrich píše:Spíš by mě zajímalo, jak vypadají .. předpokládám, že ji někdo máte ...
takhle vypadá to Maestro
Obrázek

-- 25. 10. 2010 11:12 --

vpe píše:Logo bude možná jen na Maestro, které ČSOB klientům nevydává, jen partnerům a s jejich logem... Šikovně si tak ČSOB navyšuje počet vydaných karet a dohání Spořku.
Tak ČSOB vydává i karty pro např. Banco Popolare a logo ČSOB je na těchto kartách uvedeno.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 10. 2010 11:40

Už mají disponibilní zůstatek nebo jsme s fiem jako v pralese stále?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 10. 2010 12:08

Pořiď si sešítek a tužku...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.ulrich 25. 10. 2010 12:55

kecinzer píše:Mám Master Card, nikde na kartě není ani zmínka o FIO, je na ní logo ČSOB.



Jo, o tohle mi šlo ... je mi t jedno, jak vypadá, spíš mě to jen tak zajímalo .. Maestro mám, ale přece jen je lepší mít Mastercard ..
michal.ulrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 10. 2010 13:09

michal.ulrich píše:Maestro mám, ale přece jen je lepší mít Mastercard ..
Důvod?
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2010 13:28

Treba platby na internetu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 10. 2010 13:57

Satan : jo, to je jediné, co mě napadlo, jako možná výhoda MasterCard vůči Maestru. Někdy naopak může být výhoda, pokud s tím na internetu platit nelze.
Ještě tam jsou platby na imprinteru, ale tohle zařízení jsem již více jak 10 let nikde neviděl :D
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2010 14:09

DoubleSix píše:Ještě tam jsou platby na imprinteru, ale tohle zařízení jsem již více jak 10 let nikde neviděl :D

Já taky ne, ale setkal jsem se s tímto způsobem placení i bez toho imprinteru. Paní položila kartu na stůl, položila na ní "šek" a několikrát přejela bokem tužky :D. Kdo by se tahal s dvoukilovou "žehličkou" :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.ulrich 25. 10. 2010 14:21

Já nevím, prostě radš MC než Maestro ... a imprinter jsem zažil asi před měsícem v sobotu v jednom malém obchůdku s hudebními potřebami ..
Spíš mi vadí, že nejsou vidět blokace .. ale s tím nic neuděláme :)
michal.ulrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod el_lama 25. 10. 2010 20:27

Duvodu proc MasterCard (nebo VISA) oproti Maestro je urcite vic. Ne vsude lze Maestrem zaplatit. Mozna v Evrope to neni problem, ale nekde jinde (v mem pripade US a Mid-east) je duvod mit MC. A nebo taky rezervace v hotelu, pujcovne aut - vzdy po mne chteli embos. kartu.
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2010 21:16

Tak litat do USA a sermovat tam, jak ja rikam s kartama pro studenty/duchodce, aneb VISA ELECTRON ci Maestro muze jenom exot.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod el_lama 26. 10. 2010 00:27

Ja bych rek, ze kazdymu je uplne jedno cim platis, ale hlavne ze platis. A pokud platis mimo CR, tak je dulezitej jedine kurz. Tim padem se snazim platit AXA duchodcovskym Electronem, jak rikas ;) A pokud to nejde (napr benzinky v US) tak holt vytahnu VISU od FIO. Tady na foru jsou lidi, co maj 20 sporicich uctu a prelejvaj penize pri zmene procenta a usetri tak ("vydela") 2 koruny mesicne vic. Stejne tak logicky sahnu pro kartu, kde me banka "odre" min.
Tolik od exota :-D
el_lama
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2010 04:59

Exoti všech zemí, spojme se :mrgreen: !
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků