FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 10. 2010 12:13

Tomáš Marný píše:Pořiď si sešítek a tužku...


Nebo používat služeb opravdové banky, že :-D Taková poštovka toto umí :-) Když byli družstevníci ;-), tak jsem to bral.. Ale pokud se chtějí profilovat jako banka, měli by umět základní služby elektronického bankovnictví 21. století
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 10. 2010 12:48

dr._lukas: nevím, proč se kvůli tomu tak rozčiluješ. nikdo tě nenutí jejich služeb využívat. btw, co ještě řadíš k základním službám elektronického bankovnictví?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 10. 2010 15:21

Rozčiluju se nad tím, protože mě na FIO bance štve tento nedostatek. Nebýt této hlouposti, tak používám FIO účet jako klasický běžný účet. Jen z tohoto důvodu nakonec pro běžné transakce a placení kartou používám poštovku. A fio účet mám nakonec založený stejně prázdný jako mKonto.

Co by třeba mělo být základem v IB je i nabíjení předplacených karet... Ale to mě tak nechybí, jako disponibilní zůstatek.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 10. 2010 15:22

dr._lukas: tak třeba předplacené karty nemá většina bank...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 26. 10. 2010 15:51

dr._lukas píše:Rozčiluju se nad tím, protože mě na FIO bance štve tento nedostatek.
A není jednodušší používat pro placení kreditní kartu (tím pádem tě disponibilní zůstatek nezajímá) a jednou za měsíc zaplatit všechny své útraty najednou?
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 26. 10. 2010 15:57

DoubleSix: pro nej nikoliv, to si tu necetl, jak se tu x-krat vztekal na tema kreditky?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 26. 10. 2010 16:02

Satan : chápu, že si nechává nízké zůstatky na BÚ a peníze má uložené na SÚ nebo termínovaných vkladech. Pak je jasné, že se mu může lehce stát, že nebudou na BÚ dostatečné prostředky a buď se platba neprovede a nebo půjde do mínusu (kontokorent - a to je drahé).
Toto si myslím dokáže kreditka krásně vyřešit. A KK od Citi nebo mBank je úplně zadarmo, žádné odpouštění poplatků při obratech a podobně. Prostě za 0Kč. Tak proč to nevyužít.

Žádný IB není dokonalý, stejně tak žádná banka není dokonalá a nedokáže nabídnout vše. Je to holt o kompromisech, celý život je kompromis. A holt se musíme naučit využívat to, co nám vyhovuje a nehledat vše u jednoho zdroje. Až to doktor pochopí, tak se mu uleví. A nám také :-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2010 17:55

Jen bacha u Citi na 550 Kč za přešvihnutí limitu. Takhle karta je silně "radioaktivní". Jestli vybírat mezi Citi a mBank, tak jsem spíše pro mBank, aspoň pro tuzemské platby.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 26. 10. 2010 19:25

DoubleSix: ja jsem tehoz nazoru, dokonce jsem mu kreditku tady uz x-krat cpal. Ale on proste nechce. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strobe 27. 10. 2010 06:46

PatrikChrz píše:Jen bacha u Citi na 550 Kč za přešvihnutí limitu. Takhle karta je silně "radioaktivní"....

Na CitiPhone je možné si zaregistrovat svůj mobil a informace o zůstatku je možné dostat do 50 sekund. Po registraci už nemusíš ťukat svoje číslo karty ani T-PIN.
Takže není nutno si nic pamatovat, nebo psát do notýsku.
strobe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 10. 2010 07:08

dr._lukas píše:Nebo používat služeb opravdové banky, že :-D Taková poštovka toto umí :-)

Jo, umí to taky Raiffka... Nevím jak teď, ale před nějakými 5 roky tak dokonale, že platby na kartě byly dost často v blokaci 2x... To by ti možná vyhovovalo, ne?

BTW za 17 let od doby, kdy jsem byl přinucen založit si účet, jsem tuto vymoženost nepotřeboval. Ale chápu, že pro člověka, který je schopen vybírat 20x do měsíce po stovce z bankomatu a není si schopen pamatovat, jestli to bylo 20x nebo jen 18x a jestli někdy nevybral místo stovky dokonce 2, to je nutné :roll: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 10. 2010 07:15

PatrikChrz píše:Jen bacha u Citi na 550 Kč za přešvihnutí limitu. Takhle karta je silně "radioaktivní". Jestli vybírat mezi Citi a mBank, tak jsem spíše pro mBank, aspoň pro tuzemské platby.
Patriku, Citi ti dá jako limit trojnásobek měsíčního příjmu. Takže přešvihnout limit může jen opravdové pako ;-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2010 07:28

DoubleSix píše:
PatrikChrz píše:Jen bacha u Citi na 550 Kč za přešvihnutí limitu. Takhle karta je silně "radioaktivní". Jestli vybírat mezi Citi a mBank, tak jsem spíše pro mBank, aspoň pro tuzemské platby.
Patriku, Citi ti dá jako limit trojnásobek měsíčního příjmu. Takže přešvihnout limit může jen opravdové pako ;-)

Tak beznymi mesicnimi nakupy tezko, ale obcas clovek potrebuje koupit neco drazsiho (na co ma samozrejme nasporeno ;-) ) a to bud musi zaplatit jinou kartou (nepohodlne, neprehledne), nebo trnout jestli tentokrat o par stovek neprestreli. Tuhle pokutu (na rozdil od 590 Kc za pozdni splatku) povazuji za vysoce nefer (kdyz banka nechce, aby klient prekrocil limit, tak to nema umoznit) a jen
past na nepozorne.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 10. 2010 08:41

No mě přešvihnutí limitu moc nehrozí mě dali čtyřnásobek uváděných příjmů. A i kdyby mi jednou něco strhli tak už teď jsem přes 2000kč v plusu a tak to beru i jako takové předplatné na případný problém. U mBank bych neměl nic.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 10. 2010 19:22

Tomáš Marný píše:Ale chápu, že pro člověka, který je schopen vybírat 20x do měsíce po stovce z bankomatu a není si schopen pamatovat, jestli to bylo 20x nebo jen 18x a jestli někdy nevybral místo stovky dokonce 2, to je nutné :roll: .


:D nejdříve jsem napsal něco proti tobě, pak jsem si to rozmyslel :-) Jen mě štve, že vždy pouze na mě nadáváš, místo abys řekl, že by bylo fajn, kdyby to uměli
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků