FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kalamancharo 23. 7. 2011 12:10

Jen tak mimochodem, jak to že Zuno dokáže mít vlastní karty, ale FIO spolupracuje s ČSOB? Pochopím to u menších bank, třeba mého WSPK, ale zrovna zde ... jaké k tomu má důvody, jen peníze - podle vašeho názoru?
kalamancharo

Odeslat příspěvekod gogospk 23. 7. 2011 12:18

kalamancharo píše:Jen tak mimochodem, jak to že Zuno dokáže mít vlastní karty, ale FIO spolupracuje s ČSOB? Pochopím to u menších bank, třeba mého WSPK, ale zrovna zde ... jaké k tomu má důvody, jen peníze - podle vašeho názoru?

Na to je přece jednoduchá odpověď, Fio ještě před několika měsíci byla jen obyčejná družstevní záložna s několika tisíci klienty a v podstatě měla běžný účet jen pro malou skupinku lidí jako doplněk spořícího účtu. V té době byla volba debetní karty od ČSOB správná a logická. Jenže překlopením na banku se vše změnilo, alespoň z mého pohledu, a nároky bankovních klientů jsem o level či dva někde jinde ,než u člena družstevní záložny. Fio prostě MUSÍ co nejdříve vydávat vlastní karty a vybudovat svoje vlastní karetní centrum. Bude to stát jistě "ranec", ale jiná cesta neexistuje. Jsem si jist, že už se na tom pracuje :-D
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 7. 2011 12:32

kalamancharo: asi si spočítali, že se jim to vyplatí. Vlastní karty má i záložna Citfin, takže to jde. Problém je s těmi výběry z bankomatu, spoustu (včetně mě) je citlivých na cenu za výběr z bankomatu a když nemá dost vlastních, je pro ní spolupráce s bankou, z jejíž bankomatů můžou klienti vybírat za rozumnou cenu, jedna z cest.
On není problém mít vlastní karty a účtovat si za výběr z bankomatu 30 Kč (jako třeba Axa). Otázkou je, jestli klientům vadí víc toto (já si myslím, že ano), nebo zpožděné zaúčtování plateb.
gogospk: já si vždycky říkám, že musím akorát umřít. Fio taky nemusí vůbec nic. Možná si spočítali, že se jim vlastní karty vyplatí a už na nich pracují (na mFóru se mluví něco o září) a možná že se jim ještě stále nevyplatí. Určitě by ale nebyla rozumná cesta jít cestou dotování, to už nám ukázala mBank.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2011 12:35

Axa nemá až tak moc "vlastní" karty, to jsi vybral trochu blbý případ, je to outsourcing stejný, jako u Fio a už jsem tu myslím psal, že pod 100K karet (možná daleko víc) vlastní karty neoplatí ...

Co má citfin těžko posuzovat, neznám, ale to na 99% nebudou "vlastní karty" (ale spíše nějaké s potiskem citfin) a náhledem na http://www.finance.cz/bankovnictvi/karty/blokace/ a s trochou důvtipu snadno zjistíš (tedy pokud víš tel. pro blokaci citfin, sem s ním).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 7. 2011 12:42

http://www.citfin.cz/cz/o-spolecnosti/o-nas.html
MasterCard - Citfin je členem mezinárodní karetní asociace MasterCard. Přímé členství na úrovni Principal Membership umožňuje Citfinu vydávat vlastní platební karty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2011 12:44

tak to jsou borci, dohledej mi číslo pro blokaci karet prosím :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogospk 23. 7. 2011 12:48

vpe píše:Axa nemá až tak moc "vlastní" karty, to jsi vybral trochu blbý případ, je to outsourcing stejný, jako u Fio a už jsem tu myslím psal, že pod 100K karet (možná daleko víc) vlastní karty neoplatí ...
.

Fio už se překlopilo přes 100 000 klientů, takže se jim to možná vyplatí ... :-D
http://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/ ... 00-klientu
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 7. 2011 12:55

vpe píše:tak to jsou borci, dohledej mi číslo pro blokaci karet prosím :-)

http://www.citfin.cz/cz/kontakty/telefo ... cisla.html
V případě ztráty či krádeže platební karty volejte linku Citfin: +420 234 092 333.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2011 15:12

Zavolej tam (tak se snadno zjistí, kdo komu dělá karty plus např. odkaz výše na blokační linky), karty blokuje GPE, dělá pro spoustu dalších bank, s těmi 100K jsem to asi přehnal, bude to třeba od milionu karet, nevím... (ČS jich má 5 mega?) ano jde o náklady, licence, platy supportu a blokací, to půjde (hádám) do desítek milionů a to na poplatcích s malým objemem karet fakt neudělají a podnikání je pro zisk, ne pro dobro klientů :.)

Sazebník jsem nenašel, v čem jsou Citfin karty zajímavé? Vlastní karty dělá někdo, kdo provozuje kartovou linku 24x7x365 a brandované karty si může udělat asi skoro kdokoliv.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 7. 2011 18:00

Víc o tom nevím, oni se totiž zaměřují na firmy a to nejsem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2011 20:49

...ale snad uznáš, že když jim karty blokuje Global Payments, tak že neprovozují vlastní karty, ať už je definice jakákoliv. Licenci na vydávání karet pod svým brandem si podlě mě může koupit asi skoro kdokoliv (a to i nefinanční sunjekt jako amazon, paypal, ebay a já nevím kdo).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 7. 2011 22:44

Takže na svých stránkách kecají, když píší, že mají smlouvu přímo s Mastercard?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 7. 2011 08:37

Co mam informace z FIO, tak pry jiz probiha jednani s MasterCard a do konce roku by to melo byt poreseno. S VISA to pri chteji "doladit" do konce roku 2012.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 24. 7. 2011 09:03

S474N: Pri my smule bych tomu i veril. Ted si necham preradit kartu k zvlastnimu uctu, kam budu nalevat penize den pred pouzitim a na podzim to bud zase menit. Njn, tak aspon doufejme ze FIO nebude narozdil od jinych bank z vysoka kaslat na bezpecnost.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 24. 7. 2011 11:19

Nemám z toho nějak moc dobrý pocit, že by se u FIO přechodem na vlastní karty něco zlepšilo. Stávající karty sice měly i nevýhody, dlouhodobě ale pro mě výhody převažovaly.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků