FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gman 22. 9. 2013 21:16

Právě třeba v Aldi a Lidl mají logo Maestro pod tím jejich EC. Ještě jsem to viděl v Netto.
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 9. 2013 05:02

Jo já to také viděl, ale moc tomu nevěřím.
Chtělo by to vyzkoušet.
anonymni

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 9. 2013 06:35

nnnokiaE52 píše:Dost pochybuju, ze by s Maestro od Fio slo zaplatit tam, kde berou jen ty jejich EC karty.
(Aldi, Edeka a pod.)

Dřív šlo maestrem od fia platit v kauflandu v Žitavě. Ale teď už tam berou i české karty VISA a MC tak je to fuk.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 9. 2013 07:39

Ten žitavský Kaufland je trochu výjimka.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 9. 2013 07:56

Jasně, a další výjimky jsou Kauflandy Drážďany a Marienberg.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 9. 2013 08:17

A jejda, končí smysluplná diskuze.

No nic, až někdo úspěšně zaplatíte v Netto, Edeka nebo Aldi, dejte mi vědět do soukromé zprávy, ať se to tady nezaplevelí. Díky
anonymni

Odeslat příspěvekod Fodi 23. 9. 2013 09:05

Co je za problem, ze v diskuzi o FIO diskutujici probiraji, jestli se pomoci FIO karet da platit v konkretnich obchodech?
Kdyz bude vsechno napsany v SZ, tak to nikdo dalsi neuvidi.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hawkins.j 23. 9. 2013 10:41

Celkem pravidelne platim v nemecku kartou maesto z fia, naposledy cca 2 mesice zpet. Vyzkouseno mam netto, aldi, kik(gorlitz), Rossman(olbernhau),NKD(oblernhau) Daichmann (gorlitz), Norma(gorlitz). Rewe bere i master card a visu. U kauflandu (zittava, gorlitz) si ted nejsem jistej jestli bere i nase ale maestro bere urcite.
Marktkauf v gorlitzu nebere ani maestro a v arealu obchodu nelze vybrat vybrat s visou ani z bankomatu. Penny v olbernhau mi posledne nevzalo ani maestro. Reno (gorlitz) jsem platil mastercard.
Edekou si ted nejsem jist tam jsem dlouho nebyl.

Kde berou karty visa/mastercard tak berou i maestro. Rozhodne si tim rozsiri clovek moznosti placeni, ale i tak je obcas potreba hotovost.

Vetsinou ani prodavacky nevedi ze tim platit jde, takze nutno poprosit o vyzkouseni.
hawkins.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 9. 2013 10:53

Na rakouske zapadle benzince u automatickeho tankomatu jsem zaplatil beznou Mastercard World od RB..tolik me zkusenosti..v Outletu v Parndorfu taktez..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 23. 9. 2013 11:28

Vrátím se k původnímu dotazu. Lze mít u FIO Maestro kartu jako dodatkovou? Teď mám MasterCard debit. Je s tím spojený nejaký roční poplatek za dodatkovou kartu? dík
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 9. 2013 11:39

Za dodatkovou kartu se nic neplatí (pokud bude na jiné jméno - tedy pokud si tam dáš disponenta).
Ovšem za Maestro jako takovou se platí poplatek za vydání - tuším 99 Kč (kdyžtak mrkni do ceníku)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 23. 9. 2013 11:50

Takže jedině na disponenta zdarma? Musí jít se mnou na pobočku a nebo lze udělat v IB? Díval jsem se a je tam jednorázový poplatek 99,- Kč, takže při obnově předpokládám 0,- To bych asi i oželel, ale asi to nebude úplně košer s ní platit, zvlášť když disponent bude žena?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 9. 2013 12:29

Zkus se zeptat ve FIO, ale kouknul jsem do jejich ceníku a vypadá to, že pokud si zaplatíš těch 99 kč za vydání, žádné další poplatky platit nebudeš a to ani když bude na tvoje jméno. Při obnově ale poplatek asi budeš platit znovu - předpokládám, že platnost bude 3 roky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 9. 2013 15:55

Místo placeného maestra u FIA si udělej rovnou placený nicméně levný euroúčet s EC kartou u vr-bank Zittau nebo sparkasse-oberlausitz-niederschlesien.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 27. 9. 2013 20:37

Spíš to vidím, že by jste si měli založit účet u Equa bank a máte po problémech. Vyzkoušena nová bezkontaktní MC Debit v REWE, Frida Konsum a taky v prvním no name bankomatu (na bankomatu bylo pouze cervenomodre logo EC). Vše OK. Bankomat vyplivnul prachy, jen mě nejprve nabídnul konverzi, což jsem odmítnul. Zatím jsem ale neviděl v Německu PayPas???
davsopl
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků