FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LGA 17. 12. 2017 07:27

KryptoLojza píše:
To uz by se dnes stat nemohlo diky zrusene nutnosti verifikaci v ramci vlastnich uctu. Nevite, jestli je verifikace porad nutna pri prevodu mezi ucty vedenymi v rozdilnych menach? To by pak stacily zaskodnikovi pouze prihlasovaci udaje a prevodem mezi menami tam a zpet by clovek prisel na mizinu pomerne rychle diky velkemu spreadu u Fia.

Věřím že by to šlo vyreklamovat.
Jako záškodníkovi mně stačí znát číslo účtu a posíláním 1 centových plateb ze zahraničí, také radost neudělám.

Spread FIO není proti jiným extra špatný.
Přílohy
Spead EUR 15.12.2017.JPG
Spead EUR 15.12.2017.JPG (42.98 ) Zobrazeno 5190 krát
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 17. 12. 2017 17:10

radecekh píše:Náhodou to je hezká změna podmínek. Když Fio banka zjistí, že jste v exekuci, raději vám zablokuje 2x životní minimum, než aby vám dovolila dostat se do mínusu (třeba offline transakcí na kartě) a pak utřela.
Opravdu to znamená tohle? Mně to spíš připadá, že banka se snaží v exekuci nebo obecně u předluženého klienta „mít přednost“ před ostatními věřiteli, naopak o blokaci / znemožnění nakládání tam nic není.

A hlavně to zástavní právo je zřízené vždy, i u lidí, u kterých žádná exekuce není. Takže kdyby to znamenalo blokaci peněz, měli bychom je zablokované všichni.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod radecekh 17. 12. 2017 19:58

fc70:
Píší tam mimo jiné:
...a banka nebude omezovat klienta v nakládání s peněžními prostředky na účtech klienta, odpovídajícími zastaveným Pohledávkám klienta za bankou, nedisponuje-li banka informací, která odůvodňuje obavu, že jí klient neuhradí některou ze Zajišťovaných pohledávek (za takovou informaci má banka právo považovat např. informaci o existenci exekučního příkazu na majetek klienta...


Z toho usuzuju, že když nemá banka se mnou problém, tak mi nic neblokuje (neomezuje mě v nakládání). Ale jakmile se doslechne, že jsem v exekuci, preventivně začne blokovat (omezovat v nakládání) ten dvojnásobek životního minima a to i z budoucích příjmů. Tedy tady máte pravdu, že to dělá proto, aby se zvýhodnila. Ale nepřijde mi na tom nic špatného.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 12. 2017 14:53

Nevím jestli se tu o tom už nediskutovalo, ale už delší dobu zjišťuji, že FIO asi začala všechny platby kartou dávat hned po zaplacení do blokaci což je možné zkontrolovat v IB. Kdysi se jen málo která platba blokovala a v IB se objevila až i za několik dnů při zaúčtování. Je to malý krůček ke zlepšování této banky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 19. 12. 2017 15:49

To už funguje dlouho, snad celou dobu, co ji mám (5 let).
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 19. 12. 2017 17:20

Prave, blokace neexistovaly ještě za karet CSOB. Co presli na vlastni karty, tak blokace jsou videt zpravidla okamzite.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod tuann 19. 12. 2017 17:26

Vsak on vlazy pise, ze uz to zjistuje delsi dobu. Jen nepise, kdy mu to doslo. :D
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 19. 12. 2017 17:32

To uz bude zhruba tak 5 let :D
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod TrustNo1 19. 12. 2017 17:40

vlazy: Není to úplně pravda. Zpravidla se opravdu částka zablokuje hned při platbě - pokud se jedná o on-line bankovní terminál v kamenném obchodě. Minulý týden jsem platil ve Vídni parkovné na automatu a platba se vůbec nezablokovala, ale až v pondělí přímo odečetla. Jednalo se o bezkotaktní automat na placení parkovného. Takových může být víc - platby za jízdenky, nápojové automaty, atd., kdy se zpravidla hradí nízké částky a bankomat se při každé platbě nespojuje do on-line režimu s karetní společností či bankou. Tak to jen pro úplnost. :-D
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod funkcorp 19. 12. 2017 18:20

Moje zkušenost :
Před několika měsící po výměně karty z důvodu ukončení platnosti předchozí se mi naopak začaly v blokacích zobrazovat jen některé platby (u předchozí se zobrazovaly bez vyjímky všechny). Záležitost jsem reklamoval a bylo mi sděleno, že je to v pořádku a že je na vůli banky co do blokací (a tedy i disponibilního zůstatku) zahrnuje. Po této odpovědi jsem používání FIO karty ukončil.
U banky , jejíž platební kartu nyní používám, jsou řádně zobrazovány všechna použití karty včetně vlivu na zůstatek.
funkcorp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 12. 2017 18:37

Fio a jejich podmínky jsou obecně pro sebevrahy, ať se jedná o podmínky k platební kartě, úvěrové smlouvy, zástavě nemovitosti atd. Před pár dny jsem dělal soukromou "smluvní revizi" a fio mně osobně vyšlo jako nejvíc nevyvážená smlouva ve vztahu k zákazníkovi.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 12. 2017 20:09

Většina blokací se u FIO nezobrazovala bez ohledu na to jestli šlo o on-line platbu nebo ne. U karet z jiných bank se blokace při platbě kartou ve stejných obchodech zobrazovala, ale u FIO jen velmi výjimečně. Nyní u FIO se mi v IB asi 2 - 3 měsíce zobrazuji v blokacích asi všechny platby. Chápu ale, že ne každý ty blokace sleduje a možná ani neví, že vůbec něco takového existuje. Předpokládám, že funkcorp bude mít asi pravdu, že je na vůli banky které platby dá do blokace a které ne. Nevím jak u ostatních, ale u mne se ve FIO v poslední době zobrazování blokaci v IB docela dost zlepšilo.
Jinak je logické, že blokace musí mít vliv na disponibilní zůstatek. Jinak by to nemělo smysl.
Naposledy upravil vlazy dne 20. 12. 2017 10:27, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 12. 2017 09:40

Včera mně měly přijít peníze a Fio stále není schopné poslat peníze tak, abych je měl na účtu v den splatnosti. Asi nemají čas, když se zabývají hlavně reklamou.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 12. 2017 10:42

octaviampi:
A co má banka společného s tím, jestli vy máte peníze na účtě v den splatnosti? Nezáleží spíš na tom, kdo vám ty peníze posílá?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 12. 2017 10:43

octaviampi:
Banky mají na převody mezi bankami čas maximálně D+1 a to třeba vždy brát v úvahu. Někteří to ale bohužel nejsou schopní pochopit a dokážou nadělat křiku třeba i když platba se nezrealizuje do 0,5 sekundy nebo ještě dříve než je zadaná. Byly časy kdy to bankám trvalo třeba i týden.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků