FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 24. 7. 2016 08:27

Fio je slušnej základ, kdo chce jeden stabilní účet, může mu to pokrýt. Samozřejmě komu nevadí, když bude mít jinou banku (kartu) na platby, jinou na výběry a vklady hotovosti, jinou na převody po Česku, jinou do zahraničí apod., což má tady asi většina lidí, nejspíš si Fio nevybere. Já to tak mám taky a Fio teď nevyužívám jen okrajově. Ale kdybych měl některou z mnou využívaných bank využívat jako jedinou, tak si žádnou z nich nevyberu (narozdíl od Fio, kde by se to s mírným omezením dalo).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 7. 2016 10:16

Ano, Fio je ideální bankou pro důchodce a lidi vyžadující základní služby: příchozí platba, SIPO, pár odchozích plateb, placení a výběry kartou v ČR, občas nějaká hotovostní operace, minimální zůstatky. Tohle všechno je OK.
Jakmile jezdíte do zahraničí, máte vyšší zůstatky nebo obraty, atd., Je vhodné si to zajistit jinde.
Já hlavně nechápu ty výběry v zahraničí. Myslel jsem si, že s přechodem na vlastní karty nasadí nějaké normální ceny. Místo toho ceny zůstaly jako u ČSOB, takže bych při cestě do zahraničí s pár výběry vyšších částek z bankomatů přišel o kalhoty.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 24. 7. 2016 12:56

xls: proč (jen) pro důchodce? Většina lidí nerozezná debetku od kreditky, jaký je kde kurz neřeší a maximálně tak si jdou vyměnit Kuny nebo Éčka do Exchange místo do banky anebo sotva rozeznají "vlastní" bankomat a "cizí". Pro místní "ždímače" Fio není (tudíž ani pro mě), ale to je docela dobrý důkaz o tom, že to dělají dobře, ne? :-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 7. 2016 13:01

To, že ruší věci, které dříve fungovaly, to je dobře? :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 7. 2016 13:21

D+0 do 9 ? To spíš je technickými aspekty (větší množství příkazů, možná musí kontrolovat dávku, nevím). Raději to zrušit (když to stejně je většině lidí u ... než aby to často neprocházelo a lidi nadávali. Btw. Air Bank taky D+0 negarantuje a jednou mě to "vyšplouchlo", od té doby na to nespoléhám...
(stejně nevím, co na těch D+0 kdo vidí; investování na RM-S, tam je to potřeba, ale tam mi D+0 ve Fio funguje..., mám i Air a tam mám trvaláky (kde se D+0 skoro neprojeví), zatímco jednorázy platím většinou na UCB... asi mi něco uniká).

A stručně: ANO, z pohledu banky to je dobře. Jim to pomůže a 99% lidí neomezí (neboť o tom ani neví) 8-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 7. 2016 14:11

Pokud ve FIO nezvládají to, co v jiných bankách ano, pak jim to jistě pomůže. :mrgreen:
A přivýdělek 1,50 Kč za zrychlenou platbu se taky hodí. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 24. 7. 2016 16:05

Franklin:
Co vám ta Fio udělala, že se do ní tak navážíte? Že nemá D+0 zdarma, jako naprostá většina bank? Že nemá vklad cizí osobou na účet zdarma, jako většina bank (ne-li všechny)?
Navíc to lze obejít tím, že ten člověk, od kterého ty vklady chcete, si založí vlastní Fio účet, na ten peníze vloží a v řádu sekund je převede na váš účet. A nebo mu prostě přidělíte disponibilní právo vkládat vám peníze na účet.
Přivýdělek za zrychlenou platbu je naprosto směšný, protože 90 % lidí ani netuší, co nějaká zrychlená platba je, a zbytek v 99 % případů žádnou zrychlenou platbu nepotřebuje. A když potřebuje, tak si ji zaplatí.
Nemám potřebu vychvalovat Fio do nebes, ale vážně netuším, co byste chtěl. Taky používám jiné služby od jiných bank, ať už to je Citi kreditka nebo rezervní EquaBank či ždímací mBank, ale to Fio je takový solidní základ. Kdo jiný mi umožní okamžitě převézt peníze a nakoupit za ně akcie, když se na trhu vyskytne vhodná příležitost? Kdo jiný mi umožní ovládat cizí účty? Kdo jiný má nulové poplatky na Slovensko? Atd.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2016 16:13

@radecek
@zedna, ja jsem netvrdil, ze je banka spatna nebo ne, pouze jsem se ohradil proti tvemu nepravdivemu vyroku a vyjmenoval veci, ktere tato banka mela a uz nema, tedy ktere FIO BANKA OREZALA V NEPROSPECH KLIENTA (aby ho stahla o prachy), rozumime si?

To co vetsina lidi vnima nebo nevnima vubec nehodnotim, stejne jako nikoho nenabadam k prechodu kamkoliv.

-- 24. 7. 2016 17:18 --

Thom píše:D+0 do 9 ? To spíš je technickými aspekty (větší množství příkazů, možná musí kontrolovat dávku, nevím). Raději to zrušit (když to stejně je většině lidí u ... než aby to často neprocházelo a lidi nadávali. Btw. Air Bank taky D+0 negarantuje a jednou mě to "vyšplouchlo", od té doby na to nespoléhám...
(stejně nevím, co na těch D+0 kdo vidí; investování na RM-S, tam je to potřeba, ale tam mi D+0 ve Fio funguje..., mám i Air a tam mám trvaláky (kde se D+0 skoro neprojeví), zatímco jednorázy platím většinou na UCB... asi mi něco uniká).

A stručně: ANO, z pohledu banky to je dobře. Jim to pomůže a 99% lidí neomezí (neboť o tom ani neví) 8-)


Vidim, ze o tom vite prd, tak Vam to vysvetlim polopaticky: v 9 hodin odesila fio banka vsechny prikazy zadane predchoziho dne od 17 hodin do 23:55 (nebo 23:59, jak chcete), takze to, ze odfiltrovala platby zadane od 0:00 do 9:00 neni technicky aspekt ale obchodni :-) proc by delali neco, co nemusi i kdyz je to pro ne zdarma (naklady se jim nezvysi) ale si tim snizi prijem (lide by radi platili).

Schvalne si zadejte zrychlenou platbu v 8:00 hodin nekam, kde mate moznost zaznamenat prichod - v kolik hodin vam asi tak prijde? Po 12? Ale kdeze :-)) fio banka posila prikazy jeste pred 12:00 aby usetrila... Jenom to klientum pekne nauctuje (co ma jinak zcela zdarma resp. za strjnou cenu jako bezny prikaz), ferove jednani, ze? :-))

"Mozna musi kontrolovat davku" - jo pokud bezne posilate 2 miliony tak mozna... To byla pry kdysi suma kdyz zacinali. V CSOB a postovni sporitelne tam maji snad 150 milionu hranici od kdy to kontroluji. Prikazy do 2 milionu urcite nekontroluji a radi se automaticky...

Udelejte si ale test, autorizujte zrychlenou platbu v 11:49 a uvidite, kdy vam prijde, tipuji tak 11:55 az 12:15 v jine bance ktera rychle pripisuje... Treba RB. Asi jedina kde vidite i cas (hh:mm) u kreditni polozky...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 24. 7. 2016 16:26

Tak byly doby, kdy jsem měl prakticky jen Fio a používal ji na všechno. Teď používám prakticky na všechno ostatní banky. Takže bych to viděl tak, že za posledních 10 let udělaly některé banky ohromný krok dopředu, Fio se u dost věcí zhoršila, něco málo vylepšilo, ale celkově oproti těm lepším v posledních letech ztrácí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2016 16:33

Jenze to nekdo nechape, protoze fio nepouziva 10 let jak my a nema srovnani anebo soudnost :-)

Drive take stacilo napsat a chybu opravili, dnes? Zkorporatnela a dostat se na kompetentni lidi uz nejde a prvni level pobockovach bankeru ma skoleni na to jak vas odpalkovat :-) ale to je asi vsude, kde to narostlo do vetsich rozmeru.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 7. 2016 16:38

Pro mě je FIO neatraktivní tím, že dělá věci, které akorát naštvou klienty (povinné zůstatky, rušení dříve fungujících věcí). A také proto, že jsem v této bance nenašel nic zajímavého oproti konkurenci.

Právě teď jsem se rozhodl, že svůj záložní účet ve FIO vyzkouším. Zaplatil jsem na internetu kartou a výsledek:
- v IB je blokovaná částka X Kč
- hlásič poslal mail o částce (X Kč - 1 haléř)

Nezdá se mi to moc věrohodné. Čísla v bance by měly sedět. Bankovní systém to počítá a zaokrouhluje na různých místech různě. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 7. 2016 16:46

Ja ucet u FIO zalozil cca pred 10 lety v dobe, kdy byla jeste zaloznou, chtel jsem ho zkusit na doporuceni uzivatelu tohoto fora. No nikdy jsem ten ucet nezaktivoval, takze ho mam doposud neaktivni. Nenasel jsem zadnou sluzbu, kterou by FIO poskytla vyhodneji, nez uz jsem to mel v jinych bankach. Stale cekam, ze neco vyhodneho nabidne a ja pak ucet zaktivuji zaslanim minimalniho zustatku 100 Kc. A ty jejich soucasne trapne televizni reklamy s Kohakem, me jeste k tomu docela znechucuji.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 7. 2016 17:02

O nic jsi nepřišel. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 7. 2016 17:44

vpe píše:Jenze to nekdo nechape, protoze fio nepouziva 10 let jak my a nema srovnani anebo soudnost :-)


Ale tak si spokojeně používej Air Bank, nikdo ti to nebere :D (taky ji používám, dokonce je to jediná banka, které platím, páč u ní mám hypotéku, ale nemám od ní ani kartu, protože, narozdíl od Fio, je pro mě nepoužitelná, přece nebudu za výběry platit nebo vybírat v těch asi 5 pražských bankomatech (mírná nadsázka, samozřejmě).

Fio mám od jara 2006, jediný mínus, co mě potkalo, je to D+1 (i když to spíš, že o tom vím, ne že by mě zajímalo), zato plusem vlastní karty a výběry zdarma (narozdíl třeba od Air Bank má nějaké bankomaty, i když už přes rok na hotovost používám U-konto).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vestor 24. 7. 2016 18:32

Pánové, koukám že jsem tady nechtěně rozvířil prudkou debatu :D Já jsem se chtěl jenom zeptat, jestli se něco nechystá, což asi nechystá. Děkuju všem za názory.

Jinak jsem typický nenáročný uživatel, přijde výplata, rozešle se pár trvaláků, platím debetkou (o kreditce nechci ani slyšet). Doteď mi na vše stačila mBank, ale jak jsem psal, nebaví mě neustálé změny podmínek, mBank se navíc zcela zprotivila tomu, s čím před 9 lety přišla.
Vestor
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků