FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 5. 2019 03:53

Ten zůstatek v národní měně je normální, totéž ti udělá bankomat v zahraničí, třeba v Polsku uvidíš dostupný zůstatek v PLN.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 28. 5. 2019 10:14

včera jsem posílal na Fio dotaz ohledně SEPA plateb:
na https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plat ... atby-v-eur máte uvedeno:
Odchozí platba v EUR do zemí v rámci SEPA (standardní Europlatba v EUR) - zdarma

v ceníku https://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf je uvedeno:
2d. standardní Europlatba v EUR 20Kč

Totéž platí i pro příchozí platby v EUR.

Tak prý mi posílají do IB nový ceník. Proč mají na webu stary ceník nevím. Nebo se špatně dívám?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod marekhwd 29. 5. 2019 14:35

Dobrý den,

není mí jasné, jaký kurz používá Fio při platbách do USA přes SWIFT, při převodu z CZK do USD, resp. kde se tento převod provádí. Zarazil mě příspěvek z jiného diskuzního fóra https://webtrh.cz/406361-fakturace-usa-moznosti-prijmu-plateb?p=1468320#post1468320, kde přispěvatel tvrdí, že při platbě z účtu vedeného v CZK na zahraniční účet v UK vedený v GPB, Fio strhne jen 200,- oproti vyšší částce z TransferWise. Podle Fio dokumentace https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/platebni-styk/cizomenovy jde asi o správný poplatek (při poplatkové dispozici SHA nebo BEN), ale moc se mi nezdá, že by se pro převod použil např. aktuální kurz ČNB. Pokud by se použila prodejní cena z kurzovního lístku Fio (dostupná v Internetbanking), potom by pochopitelně cena byla vyšší (příjemce by dostal méně) než poplatek TransferWise, ale nikde jsem ve Fio dokumentaci nenašel, kde a jakým kurzem se posílaná částka převádí, jen že SWIFT poplatek se převádí podle aktuálního kurzu ČNB. Jakým kurzem se ve Fio převádí posílaná částka do zahraničí v jiné měně a kdo tuto částku převádí? Zajímá mě hlavně případ SWIFT převodu z CZK účtu ve Fio na zahraniční účet v USA vedený v USD.
marekhwd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 29. 5. 2019 15:36

Nedávno někdo na Fio kupoval americký etf a prej ho to přišlo na 500 Kč.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pezos 29. 5. 2019 18:20

A1rh- píše:Tak prý mi posílají do IB nový ceník. Proč mají na webu stary ceník nevím. Nebo se špatně dívám?

Zdarma to je podle nového ceníku. Ten platí od 23.4., pro účty založené před tímto dnem je účinný od 24.6.
Na webu mají zatím oba ceníky.
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2019 21:25

Jak si to vykladat? Jakoze horsi podminky ponechaji stavajicim jeste nejakou dobu? Zakon asi zakazuje zlepsit podminky vsem ihned a nakazuje odklad o 2 mesice?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 31. 5. 2019 07:19

To je nesmysl, poplatky za SEPA platby přestali účtovat hned všem.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod M.P. 31. 5. 2019 12:06

Ceník je platný ihned viz:
Přílohy
cfio - kopie.JPG
M.P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pezos 1. 6. 2019 11:56

Fajn, tuto větičku jsem přehlédl.
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 1. 6. 2019 13:13

Za květen 10 SEPA plateb, změna ceníku byl zrovna mimořádně příjemný bonus.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 4. 6. 2019 16:01

Nová app pro IOS.

Subjektivní názor - nelíbí.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 4. 6. 2019 19:23

dnes jsem trochu zklamanej, jak jsem na finexpertu cetl ze hypo je od 2,38 tak tam je fakt to dulezite slovo od, 2,38 je za refinancovani, jinak porizeni je za 2,48 od 1 milionu.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 6. 2019 11:36

https://www.cnews.cz/fio-smartbanking-i ... a-aplikace

Tak uz se nam blizi nova Android mobilni aplikace, v tomto clanku lze videt, co tam zrejme bude noveho, pravdepodobne to stejne, co v te nyni vydane aplikaci pro iOS.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 6. 2019 12:11

Ta současná aplikace pro Android sice není nic moc a spousta věcí tam chybí, ale když si na to člověk zvykne tak to s ní jde. Snad ta nová nebude horší. Na nějaké bližší hodnocení je ale prozatím brzo. Jen aby to neudělali stylem jako v Equa bank kde je ta aplikace "hnusná" a k tomu ještě ne vše nefunguje tak jak by se to dalo předpokládat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod richtrj 12. 6. 2019 13:59

Já zase nedávno docela prozřel, jak může Internetové bankovnictví ještě vypadat. FIO v inovacích trochu usnula. Trochu jsem přičichl k Air Bank a zíral, jak to mají vymakané a přehledné. Místo čísel účtu jsou u těch známých názvy, u plateb kartou se zobrazují loga společností, k pohybům si dám kategorie, fulltext už mají taky.... A mobilní bankovnictví je tam fakt vymazlený...
FIO bylo z pohledu internetového bankovnictví TOP, ale teď mají hodně co dohánět. A u smartbankingu nemluvě, tam je to trága. Těch pár uniklých snímků mi zatím důvod k optimismu nedává.
richtrj
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků