FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bodyczech 20. 9. 2018 07:42

Tak Fio zvýšilo úroky o 0,10%! Jupííí! 8-S
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 9. 2018 08:17

Z kolika? Z 0,01 %?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 9. 2018 10:50

vpe píše:Neprovedeny prikaz (z duvodu nedostatku prostredku) musi jit zrusit v kazde bance az do jeho provedeni nebo finalniho zamitnuti/zruseni. Pokud tomu tak neni, bylo by to pomerne HLOUPE a na reklamaci!
Nevím jak je to v jiných bankách, ale ve FIO asi nemusí jít zrušit protože to tato banka v den splatnosti negarantuje. V ceníku vidím toto:
e) odvolání platební instrukce v den její splatnosti3) 60 Kč
a dále v poznámce k tomu, že
3) Odvolání platební instrukce v den její splatnosti není ze strany Fio banky, a.s. garantováno. Poplatek je účtován pouze v případě, kdy je takové nenárokovatelné žádosti klienta vyhověno. Pokud již byla příslušná platba Fio bankou, a.s. předána k dalšímu zpracování odpovídající zprostředkující instituci (ČNB, NBS, ECB, korespondenční banka Fio banky, a.s.), odvolat ji již nelze.
Předpokládám, že s případnou reklamaci nemožnosti zrušit neprovedený příkaz z důvodů nedostatků prostředků by jsi u FIO asi jen těžko mohl uspět když to mají v ceníku, že v den splatnosti odvolání (zrušení) platební instrukce (příkazu) v den splatnosti negarantují.


Vážení klienti,

přinášíme Vám dvě dobré zprávy. Tou první je, že zvyšujeme sazby na spořicích Fio kontech a termínovaných vkladech vedených v korunách pro fyzické i právnické osoby o 0,10 %. Na Fio konto si nově můžete peníze uložit se zhodnocením 0,25 % jako fyzická osoba a 0,15 % jako právnická osoba. Termínované vklady nabízejí sazby od 0,26 % do 0,60 % pro fyzické osoby a 0,13 % až 0,60 % pro právnické osoby. Sazby pro spořící produkty v měně EUR a USD zůstávají beze změny.
Je sice dobré, že i FIO se konečně rozhýbalo s těmi úroky pohnout směrem nahoru, ale podle toho co nabízí mnohé jiné banky je to spíše směšné. S takovými úroky asi nepřilákají příliš mnoho lidí aby své úspory přesunuli k ním do FIO.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2018 21:09

https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... azby-o-0-1

Fero banka. Proc neda vsem stejne? FO a PO ... k ferovosti ma tato banka daleko

Uz nekomu vypocedeli ucet, tedy mimo smenarny fortissimo?

Me tim vyhrozovali uz nekdy hodne davno (ze jestli bych je dal k soudu, ze by zrusili ucet ;-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 9. 2018 10:10

vpe:
Banky včetně FIO si snad můžou určit kde jaké úroky dají. To, že mají jiné úroky pro fyzické osoby než pro právnické osoby je věc banky. Nám se to může nelíbit, ale nic s tím nenaděláme proto, že bankám tomu nic nebrání. To by jsi pak mohl v mnoha jiných případech tvrdit, že to není férové např., že někde je vstupné jiné pro děti než pro dospělé nebo také i pro důchodce atp..
Jinak s takovými úroky jaké má FIO to může být pro většinu lidí jedno, protože tato banka kvůli té výši úroků pro mnohé lidí stejně není na nějaké spoření nebo držení v ní větší sumy peněz.

Kvůli čemu jsi FIO vyhrožoval soudem, že ti chtěli zrušit účet? Pokud kvůli tomu, že něco nedělají férově tak bych se tomu ani nedivil.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pezos 27. 9. 2018 15:59

Naše bankomaty projdou generální prohlídkou a zároveň přejdou pod naší správu.
Mimo generální prohlídku budeme bankomaty přesouvat pod naši správu, což nám v budoucnu ulehčí další inovace.

No to jsem zvědavý, co chystají. Anebo se prostě Pharro stahuje z trhu? :hm
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 9. 2018 20:47

Pred nejakou dobou nekde psali, ze ohledne (u konkurence) rozmahajicich se vkladomatu, tyto take zvazuji.
Mozna zde muze byt souvislost ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pezos 28. 9. 2018 06:39

Tak je pravda, že bankomatům Fia chybí i některé dnes již běžné funkce - třeba výběr bankovek. Otázkou je, na čí straně byl problém to doimplementovat.
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 9. 2018 07:24

Směšné úroky, omezené a podmíněné výběry z cizích bankomatů, za změnu PINu ve vlastním bankomatu jsem vycáloval 30 Kč!!! na rozdíl od konkurence, za Maestro kartu bez jakéhokoliv upozornění předem 99 Kč ...
FIOem automaticky dobíjím jen Odorika (kterého občas manželka použije) a platím obchodníkům na Internetu v případě, že se nedá on-line zaplatit kartou, je nutná platba předem, mají u FIO účet a chci zboží co nejrychleji.
Jinak u mě FIO je již mrtvola.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 28. 9. 2018 08:13

Jednorázový poplatek za vydání karty - 99 Kč - https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plat ... ontactless
Uvažuji o objednání Visy - to já budu moct panáčku nadávat, že u mne předem nezvonil kurýr, aby mne informoval o ceně vydání 150Kč a jestli si to nechci rozmyslet. Buď rád, že tebe lumpi okradli jen o 99Kč.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 9. 2018 15:57

MirekM.:
Mne FIO ještě nepřipadá být mrtvolou i když v porovnání s jinými bankami dost zaostávají. Pokud jde o úroky tak na nějaké spoření příliš nejsou, ale je dost lidí kterým na úrocích téměř vůbec nezáleží a jde jim především o dobré základní bankovní služby pokud možno zdarma (převody, karta, výběry) a to FIO dokáže dobře poskytnout. IB mají docela dobré, mají pobočky s pokladnou atp.. Pro náročnější klienty kteří požadují od banky i něco víc to asi ale nebude nic moc.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 28. 9. 2018 17:40

Mám ve Fio jeden z vedlejších účtů, který docela dost používám. IB funguje výborně, je koncipované velmi střízlivě bez zbytečných efektů. Líbí se mi, že klient si může sjednat jen služby, které chce používat (podobně jako kdysi Poštovní spořitelna - možná si vzpomenete na reklamu s Holubovou), nenabízí žádné "poradenství" (= přesvědčování k nákupu produktů). Má vlastní kartové centrum, takže představuje zálohu k jiným českým bankám. Asi jediná banka v ČR, která poskytuje možnost vydání karty Maestro jako bezkontaktní (do letošního léta jsem ji používal pro menší platby v Rakousku). Hlavní účet bych ale ve Fio neměl, komplikovanější záležitosti moc dobře neumí.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 28. 9. 2018 19:12

Každá banka umí něco, pár oblastí umí Fio dle mého názoru nejlíp ze všech bank, v ostatních bohužel propadá. Je to škoda, tak před 10 lety to vypadalo jako jediná ideální banka, teď už ne.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 28. 9. 2018 19:31

Mne strašíte chlapi, tento měsíc jsemsi do něj nechal přesměrovat výplaty. A myslím po celkem zralé uvaze - budu přeposílat jinde? Budu. Mám někde jinde stejnou jistotu stability? Já nemám. A nechce se mi každý rok uvažovat, kde všude musím změnit cílový účet.
Pro mne má FIO jediný benefit a to je předvídatelnost (že mi rozhodně stačit nebude, ale že je to výborný výchozí bod)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 28. 9. 2018 19:42

Z hlediska základních bankovních služeb je to zcela vyhovující banka. Brzy představí úplně novou mobilní aplikaci, také investice do svých fondů snad bez poplatků, tak třeba ještě překvapí...
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků