FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod naeks 27. 1. 2018 05:00

To je blbost ne?
naeks
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 27. 1. 2018 09:37

Tak všetko je popísané na ich stránkach a normálne to tak funguje. Tie kódy 8330 síce fungujú, ale už to dávno neni nutné používať.
https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/platebni-styk/cr-sr
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 1. 2018 11:16

Peťo6:
A jak je to pro Slováky když posílají platbu do české FIO na účet s českým IBAN? U Slováků je to také zdarma? Asi jak u které banky. Nebylo by pro Slováky výhodnější peníze do české FIO zasílat na účet se slovenským IBAN FIO banky, pokud to vůbec takto jde a funguje?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod naeks 27. 1. 2018 11:30

Peťo6 píše:Tak všetko je popísané na ich stránkach a normálne to tak funguje. Tie kódy 8330 síce fungujú, ale už to dávno neni nutné používať.
https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/platebni-styk/cr-sr

Dik.
naeks
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 1. 2018 11:54

To samozřejmě vím, že je to na stránkách české FIO popsané. Tam ale uvádí jako jedinou možnost platby ze Slovenska číslo s českým IBAN. Z této diskuze ale vyplývá, že pro platby ze Slovenska do české FIO asi funguje neoficiálně i číslo účtu se slovenským IBAN. Navíc tam nic nepíšou jak je to z poplatkem pro Slováky zasílající peníze do české FIO. Kdysi jsem se na to dotazoval e-mailem ve FIO, ale vyhnuli se odpovědět jak je to s tím číslem účtu se slovenským IBAB a tvrdili mi, že jediné číslo účtu pro platby ze Slovenska je s českým IBAN.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pezos 27. 1. 2018 14:01

Na Slovensku platí přísnější pravidla pro SEPA, než v ČR (od skončení přechodného období v roce 2016), protože je členem eurozóny a veškeré platby v eurech (i vnitrostátní) jsou SEPA platby.

1. Na Slovensku se používá výhradně IBAN - tedy číslo českého FIO účtu s /8330 je pro zaslání platby pro běžného uživatele nepoužitelné (ne každý věří IBAN generátorům).
2. Slovenské banky si za mezinárodní SEPA platbu nesmí účtovat vyšší poplatek, než za ekvivaletní vnitrostátní platbu.
3. Pokud z ČR pošlete platbu do slovenské banky, zobrazí se normálně jako došlá SEPA platba s IBAN začínajícím na CZxx 2010 (odhaduji, že virtuální slovenský účet se pro tyto účely přestal používat během zavádění SEPA plateb u FIO).

Proto - žádné složité úvahy a prostě poslat český IBAN a BIC svého účtu :-)
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gogo fin 27. 1. 2018 23:56

Omlouvám se možná za stupidní dotaz, který zde ani nepatří, ale nechci zakládat nové vlákno a já tomu opravdu nerozumím! Tady to experty žije, tak se pokusím zeptat tady. Zajímá mě, jak zjistím, která karta je výhodnější na zahraniční platby. Mám karty FIO, EQUA, AirBank a Creditas. U všech vidím na internetu, Nákup/Prodej, mám se řídit pouze tímto kurzem, nebo se do nákladů platby kartou (zapomněl jsem uvést platby přes internet - Aliexpres v dolarech) započitavají i nějaké poplatky, takže ten kurz na jejich stránkách Nákup/Prodej, ještě neznamená, že ta platba bude levnější!?
Stačilo by mi pokud by jste mi napsali, kterou kartou by jste na AliExpresu platili vy! Jelikož se ale cenová politika jednotlivých bank může časem měnit, budu rád, za vysvětlení!

Děkuji moc (a opravdu to není provokace, opravdu se v tom nevyznám)
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 1. 2018 02:33

Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogo fin 28. 1. 2018 06:48

Děkuji moc!
Ale to hlavní jste mi nenapsal. Když tedy najdu třeba i přímo na stránkach konkretní banky nějaký kurz Nákup/Prodej, tak si můžu být jist, že v tom kurzu mi platbu zaúčtují, nebo si banky ještě k tomu přirazí různě vysoký poplatek (za směnu, za platbu kartou, manipulační poplatek apod.)? Je mi jasné, že platba se nakonec může posunout nahoru/dolu, vlivem toho, že v den zúčtování se kurz může posunout! Jde mi spíše, jestli si banky účtují nějaké další poplatky, které je třeba ke kurzu připočíst a tím by se to srovnáváni dost komplikovalo. A co je to VALUTY a DEVIZY na co se mám koukat?
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 1. 2018 08:05

Valuty jsou pro hotovostní směny, devizy pro bezhotovostní. Při platbách kartou by se měl použít kurz deviza prodej. To, jakým kurzem se to zaúčtuje, najdeš v podmínkách dané banky (pro platební karty?), případný příplatek v ceníku. Žádný příplatek by u jmenovaných bank neměl být. Ten bývá u karet, které účtují kurzem asociace, nebo ho snad má ještě Raiffka u kreditek. Ale nijak podrobně to zkoumat nebudu, vycházím ze své obecné znalosti/zkušenosti. Banky si své vezmou už na tom kurzu (myslím, že dnes jsou to 2-3%), Creditas má obecně o dost férovější kurzy (jako v podstatě jediná, pak vím ještě o VÚB, která si ke středu přiráží cca 1%). Většina zdejšího osazenstva platící v cizích měnách častěji se bankám vyhýbá a používá buď kombinaci devizovka + cizoměnový účet s kartou, nebo Revolut? Případně i Curve má přirážku jen 1%.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2018 15:27

Banky používají různý systém zúčtování plateb, nemusí to být vždy deviza prodej. Creditas jde určitě přes zúčtovací měnu (tedy kurzem karetní společnosti na eura a z eur dle svého kurzovního lístku), pro měny, které nemají v kurzovním lístku to mají i ostatní zmíněné banky.

Každopádně jak zde zaznělo, ze zmíněných vyjde Creditas o fous výhodněji (vyzkoušel jsem i na vlastní kůži - výběr z bankomatu od cca 100 euro vyjde za 30 Kč s Creditas výhodněji, než výběr s ČS, mBank neb Unicredit "zadarmo").

Pokud si nehodláš pořizovat jinou kartu, tak používej v zahraničí Creditas, určitě se nespálíš. Jinak vyjdou výhodněji kreditky Hello Bank (Cetelem, EON, Alza)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 2. 2. 2018 16:56

Tak, kreditky jsou tady ..jestli koukam, tak zadny bonus, takze nic zajimaveho.
Vážení klienti,

s radostí Vám oznamujeme, že od pondělí 5. 2. 2018 najdete v naší nabídce kreditní karty. Mají jeden z nejnižších úroků na trhu, jejich vydání i vedení je zcela zdarma a umožňují zvolit si datum, do kdy je třeba nákupy splatit. Všechny kreditní karty jsou součástí bonus programu Priceless Specials, který vrací procenta z nákupů.

Kreditní karta je spojena s úvěrem, proto nemusíte stále hlídat zůstatek na svém běžném účtu a můžete nakupovat bez starostí. Peníze z kreditní karty můžete kdykoli čerpat a jejich splacení odložit na později. A pokud je splatíte během bezúročného období, které trvá až 45 dní, nezaplatíte nic navíc (bezúročné období se však nevztahuje na výběry z bankomatů).

Začátek období si můžete sami zvolit a přizpůsobit ho například termínu své výplaty, abyste tak mohli uhradit vyčerpanou částku bez starostí. K tomu Vám pomůže i 100% inkaso, které lze nastavit zcela zdarma, a díky němuž dojde k automatickému a včasnému splacení.

Pro spotřebitele máme v nabídce kartu Mastercard Credit s úrokem 19,90 %, pro fyzické osoby-podnikatele pak Mastercard Credit Business s úrokem 17,90 %. O kreditní kartu si můžete zažádat v Internetbankingu v sekci „+Nový produkt“ nebo osobně na kterékoliv naší pobočce.

Více informací o nových kreditkách najdete u nás na webu.

V souvislosti s kreditními kartami vstupuje od 5. 2. 2018 v platnost Nabídka účtů a sazebník úroků pro fyzické osoby a Nabídka účtů a sazebník úroků pro právnické osoby. Od 6. 4. 2018 nabývá účinnosti Ceník finančních operací a služeb.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jisy 2. 2. 2018 21:00

Něco málo u vybraných firem přes ty Priceless Specials.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 2. 2. 2018 21:40

Což není nic zajímavého...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 2. 2018 23:34

Asi tak jediná pozitivní věc je 100% inkaso bez poplatku. Bezúročné období jen 45 dnů, 0% bonusu a na toto se čekalo asi tři roky slibů..
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků