FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nikko 14. 10. 2020 17:05

O povinnosti poslat platbu za nemovitost na slovenský účet informovala slovenská realitní kancelář. Pravděpodobně to souvisí se zákony proti praní špinavých peněz, proti daňovým únikům apod.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 14. 10. 2020 18:10

V zákoně č. 297/2008 Z. z., o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu jsem to fakt nenašel. Ať napíšou, který předpis to řeší.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 15. 10. 2020 14:09

Treba mysli cosi o tom, ze hotovost nad 330.000 Kc se nesmi platit v hotovosti najednou a jen si to popletli?

Dnes mi “bankovni pracovnice” take tvrdila nesmysly, ze “to uklada zakon”, tim vas vzdy odrovnaji. Na takovehle plky plati kousek z pisnicky Riditel autobusu:

Blbec je blbec a blbcem zůstane,
Když máváš předpisy tak měl by jsi je znát.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 25. 10. 2020 11:59

Ve skutečnosti stačí věta ve stylu "A mohl byste mi ukázat to znění zákona/obchodních podmínek/atp.?"
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 10. 2020 12:51

No, bohužel, ne vždycky. Člověk musí být dost asertivní a když někdy něco hodně a hodně rychle potřebuje, nemá sílu se dál hádat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 25. 10. 2020 14:52

Momoniku, na to dostanes v 80% odpoved: podminky mame na webu, ja tu nejsem od toho, abych vam hledal :-) Ma veta uz je 3 faze a ne prvni... ctvrta faze je, ze bud oni nebo ja, privolame policii.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 25. 10. 2020 18:00

Ano, asertivita je na místě, ale je to jednoduché já něco chci a dokud mi neukážete důvod, proč to nejde, tak to budeme muset vyřídit a nebo to můžu vyřizovat s někým nad váma, zatím to vždy fungovalo.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 31. 10. 2020 02:25

nikko píše:
fremantle píše:Dávněji to opravdu šlo, ze zvědavosti jsem to taky vyzkoušel - nicméně proč by to kdo nyní dělal? ...

Na Slovensku platí povinnost, že peníze za prodej tamní nemovitosti musí prodejce obdržet na účet vedený u banky na Slovensku. Platba se nesmí přímo poslat do zahraničí.

Hmm 7 let zpátky jsem prodával část nemovitosti a přišli mi peníze na český účet a nemovitost je přepsána, nikomu to nevadilo. No tak snad na mě při dovolené nenaběhne daňová kobra. :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 31. 10. 2020 11:14

na Slovensku take nosi stamiliony v igelitkach ? Tak ono asi nebude od veci si to rozmyslet do predu a akumulovat penize z vice uctu/vice bank a po vice dnu a kde je problem?

I ceske firmy odmitaji uz udajne prijimat hotovost i v zakonnych limitech, naznacoval to alespon majitel golden gatu (nejvetsi prodejce zlata v cr a nejvetsi prodejce stribra v evrope pry), cosi o igelitkach rikal :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirik74 7. 12. 2020 11:05

Pětistovka na účet - záleží hlavně na rychlosti. https://www.penize.cz/debetni-karty/423 ... google-pay
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 12. 2020 11:22

Schválně jsem si ji přidal do GPay, ale z transakcí vidím jen "google *temporary hold" 0,00 Kč. Třikrát po sobě, tak asi nic. S jinou bankou problém v Gpay nemám.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 7. 12. 2020 12:35

Taky jsem ji tam teď přidal a těch 10 plateb udělal, není problém. To hold se na výpisu zobrazilo taky, ale to je asi jen nějaká poznámka o autorizaci, na funkčnost při placení to nemá vliv.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 7. 12. 2020 13:12

Chudák Leoexpress... :D
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 7. 12. 2020 13:28

Tak o tom ani nevím. Ale za pár minut jsem našel taky něco použitelnýho.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 7. 12. 2020 13:29

Zelenej skřet pustí jen tři. Leo má GP jen přes web, v aplikaci ne. Jinak ten "temporary hold" od Googlu tam mám taky, jednou. Každopádně na funkci rostlináře nemá vliv.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků