FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 13. 7. 2012 07:40

kolous007: hlavne z hlediska obsluhy to neni zadna zmena. Proste vlozi castku, klepne, ze se bude platit kartou a vic nemusi resit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolous007 13. 7. 2012 07:58

S474N píše:kolous007: hlavne z hlediska obsluhy to neni zadna zmena. Proste vlozi castku, klepne, ze se bude platit kartou a vic nemusi resit.


Ano ano, i to jsem se snažil vysvětlit, ale marně. Karta šla čipem dovnitř :-).
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marczus 13. 7. 2012 08:31

Dobrý den,

chci se zeptat máte někdo zkusenosti s prasklou kartou? vcera jsem ji vytahoval z penezenky ze zaplatim a proste mi praskla asi 0.5cm od kraje (je to druha strana nez je cip).
Nicmene.. zaplatil jsem sni vse slo ok. Ale ted si potrebuju vybrat z bankomatu a bojim se ze mi automat sezere... mate nekdo s timto zkusenost?

dale bych se chtel zeptat kolik stoji vydani nove karty? a zdali se necha jeste objednat karta FIO od CSOB. Bydlim v malem meste na vysocine a s tema jejich bankomatama je to tu tragedie..

Dekuji za odpovedi.
marczus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 13. 7. 2012 08:48

Fio vydává již jen vlastní karty, tu od ČSOB ti už nevydá. Vydání je zdarma, pokud bys chtěl kartu pro bezkontaktní placení tak ta je za 99 Kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marczus 13. 7. 2012 08:51

Hmm tak to je nemile :-( tak zkusime slepit vterinakem :-D
marczus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 7. 2012 09:08

marczus píše:chci se zeptat máte někdo zkusenosti s prasklou kartou? vcera jsem ji vytahoval z penezenky ze zaplatim a proste mi praskla asi 0.5cm od kraje
To asi budou následky nošení karet jen tak bez obalu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ency 13. 7. 2012 09:09

Nebal bych se, ze ti ji bankomat sezere - mohlo by se tak stat, pokud by byla poskozena cast magnetickeho prouzku, ale spise ne.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 7. 2012 09:10

Pokud je to ta ČSOB Maestro, tak bych se tolik nebál, praskla mi taky asi půl čísla a u čipu (kousek pod magnetickým proužkem). Zdálo se mi, že má o něco slabší plast, měl jsem ji i trochu ohnutou, ale fungovala pořád, prasklina se už pak nezvětšovala, ale zalepením snad nic neskazíš. Nicméně to nebyla nikdy moje hlavní karta a používal jsem ji spíše výjimečně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dede 13. 7. 2012 13:53

Dnes jsem si všiml jedné věci. Platím pořád ještě CSOB kartou a jak jsem si všiml, tak u čipového placení dost záleží na terminálu. Platil jsem v Globusu a tam pokladní strčí kartu do terminálu a čeká, čeká, čeká...pak zadám pin a zase prodleva tak 3sekundy, než vyleze účtenka. Pak jsem byla na obědě v pizerii a slečna přinesla krásný, nový, bezdrátový terminál. Naťukala částku, vrazila tam kartu, tak chtěla okamžitě pin a po zadání okamžitě vyjela účtenka...ani jsem nestačil dát terminál z ruky. Nebyla to offline platba, terminál se spojil během 2 vteřin.
Zkoušel někdo platit klasicky kartou na místě, kde mají bezkontakt terminál?

Připadá mi to jako platba CCSkou, kde staré terminály jsou zoufale pomalé.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ency 13. 7. 2012 14:13

No, tam bude problem v lince, ja bych se ani nedivil, kdyby byly obchody co pouzivaji dial-up.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 7. 2012 14:25

Ency píše:No, tam bude problem v lince, ja bych se ani nedivil, kdyby byly obchody co pouzivaji dial-up.

Nediv se, je to tak. Jsou mista (napr. suterenni ci jinak stinene prostory), kde neni signal GSM (a tedy nefunguje GPRS) a ADSL ci jiny druh internetoveho pripojeni majitel z nejakeho duvodu nechce. Tam platit kartou je za trest :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 13. 7. 2012 14:42

V Globusu? To asi bude něčím jiným. Já tam nakupuju často, u různých kas a nic extrémního nepozoruju. Není to nejrychlejší, ale dial up znám moc dobře, ten jiný level.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dogmeatek 13. 7. 2012 18:07

Zdravím všechny diskutující :-)

Rád bych se zeptal na radu ohledně jedné nepříjemnosti, jež se stala mé přítelkyni.
V pondělí vybírala z bankomatu FIA a ten jí chybně zaúčtoval výběr. V poslední části výběru (poslední obrazovka s potvrzením) si jej rozmyslela a zrušila. Překvapení však bylo, že bankomat tento "nevýběr" stejně zaúčtoval jako proběhlý. Tuto událost reklamovala na pobočce a dnes se jí z banky ozvali, že je to prostě zaúčtované a nedá se nic dělat.
Chtěl bych se tedy zeptat, jaké jsou další možnosti reklamace? Bankomat ji tímto připravil o pro ni značnou částku.

Navíc se ani v bance nesnažili zjišťovat něco jako stav zaúčtovaných transakcí a porovnání množství hotovosti v bankomatu (na reklamaci mají 30 dní, takže dost času toto ověřit). Považuji to za závažnou chybu v systému, nehledě na to, že mne rozezlil i samotný přístup banky :grr:

P.S. Jedná se bankomat v Přerově

Díky za Vaše tipy.
Dogmeatek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dede 13. 7. 2012 18:13

"Poslední obrazovka s potvrzením"...je co? Vybereš částku a pak už se jenom zeptá, jestli chceš účet. Tak jak ten výběr mohla stornovat? Jakmile zvolíš částku, není cesty zpět.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 7. 2012 18:31

dede: no pokud jde stisknout klávesa storno aniž by vyjely peníze a celé se to zaúčtuje tak je někde hodně velká chyba.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků