FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 24. 8. 2007 14:28

Včera jsem z Fia do Fia posílal asi 5000 Kč. Dosud se platba mezi dvěma účty ve Fiu vždy provedla okamžitě, včera to však trvalo asi 6 hodin.

Nějaké změny ve Fiu, nebo jen náhoda?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 8. 2007 19:48

Já jsem včera prováděl platby mezi účty FIO a všechno proběhlo jako obvykle: okamžitě. Dělám to docela často, mám pod jeden účet staženo ovládání pár soukromých i firemních účtů. Když zadám příkaz a podepíšu ho, stačí obnovit obrazovku a peníze jsou z jednoho účtu odepsány a na další přidány. Není problém během pár minut protáhnout stejné peníze přes 3-4 účty.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 27. 9. 2007 22:34

Všiml jsem si, že FIO pozměnilo úrokové sazby u účtů.

Jinak mám dotaz. U účtů (TVO) jsou automaticky pevné sazby, ale píší, že jsou i jakési pohyblivé vyšší. Jak na ně mohu přejít? Nějaké zkušenosti? Musím o to zažádat či jak?
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 10. 2007 10:12

Máte někdo zkušenost, jak probíhá zúčtování platby kartou v zahraničí? Jaký kurz, jak dlouho to trvá atd...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 10. 2007 10:22

Raziel-CZ píše:Všiml jsem si, že FIO pozměnilo úrokové sazby u účtů.

Jinak mám dotaz. U účtů (TVO) jsou automaticky pevné sazby, ale píší, že jsou i jakési pohyblivé vyšší. Jak na ně mohu přejít? Nějaké zkušenosti? Musím o to zažádat či jak??/quote]
Mám dojem, že pro krátkodobé výpovědní lhůty jsou pevné sazby, pro delší pohyblivé. Pokud by pro jednu výpověď byla pevná i pohyblivá, můžeš si vybrat - pevná bude platit po celou dobu jedné otáčky, pohyblivou může FIO kdykoliv změnit směrem nahoru i dolů dle situace na trhu.
KubaPa
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 13. 10. 2007 19:29

mikicz píše:Máte někdo zkušenost, jak probíhá zúčtování platby kartou v zahraničí? Jaký kurz, jak dlouho to trvá atd... /quote]
Zhruba 3-4 dny, kurz přebírá od ČSOB, protože karty Fio vydává ČSOB. Jinak čipovka Fio mě zachránila v rakouské Bille ve Vídni, kde brali jen čipové karty Maestro a nic víc :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 10. 2007 13:19

kurz ČSOB je jasný, ale je rozdíl, jestli to bude za střed, nebo za valuty nákup. No nechám se překvapit, už jsem s tím v Polsku platil.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dalich 14. 10. 2007 14:24

mikicz píše:kurz ČSOB je jasný, ale je rozdíl, jestli to bude za střed, nebo za valuty nákup. No nechám se překvapit, už jsem s tím v Polsku platil.u/quote]

Je to vždy deviza-prodej.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 19. 10. 2007 00:05

Nemohu si pomoc, ale mám takový pocit, že FIO snad patří k nejrychlejším ústavům. Když pošlu peníze do 12 hodiny na jakýkoliv účet (krom ČS samozřejmě), jsou tam do druhého dne. Jaké máte zkušenosti vy, majitelé FIO běžných účtů?
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 19. 10. 2007 01:59

Raziel-CZ píše:Nemohu si pomoc, ale mám takový pocit, že FIO snad patří k nejrychlejším ústavům. Když pošlu peníze do 12 hodiny na jakýkoliv účet (krom ČS samozřejmě), jsou tam do druhého dne. Jaké máte zkušenosti vy, majitelé FIO běžných účtů?t/quote]

To je blbost. Fio nijak nemůže ovlivnit rychlost převodu, ta je dána ČNB a bankami příjemců vyjma expresních převodů, které jsou dražší. A právě do ČS z Fio přijdou peníze hned druhý den, to že je připíše valutou až D+2 je věcí jinou. Ale kromě výjimek tak činí většina bank.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 19. 10. 2007 07:50

Nebo to spíš bude tím, že FIO peníze pošle okamžitě, zatímco jiné banky si je ještě nějakou dobu ponechají, aby s nimi mohly nakládat.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 10. 2007 18:01

Raziel-CZ: podle mé zkušenosti to je nejn do 12:00, ale minimálně do 18:00. Nevím v kolik posílají data do ČNB, ale rozhodně později.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 19. 10. 2007 19:59

Nevím, ale každopádně když něco pošlu třeba v úterý 11 hodin, ve středu do 15 hodin to je na účtě jiné banky. Když použiji platbu prioritní, je to tam do 12 hodin. Zbytečně to ale stojí 1.50,- Kč, zase je to ale jistota.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod khonsun 28. 10. 2007 20:56

Chci si zalozit ucet u FIO a inetbank. Budu chtit ovladat vice elektronickych podpisu na jednom pocitaci /v budoucnu, nebo rovnou- pritelkyne/ a chci prenosny podepisovac. Mam to nastavit hned pri instalaci, nebo je to pohodlnejsi udelat az pozdeji?
Mam vytvorit klic /verejnou cast/ pred odjezdem do FIO Praha a vzit to sebou? Prosim, kdo to jiz delal. Asi to bude zajimat i jine. Dekuji.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2007 22:49

khonsun: jasne, klic si predpriprav a muzes to rovnou vsechno vyresit na miste.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka