FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2007 14:08

ČS: 10 Kč + poštovné
ČSOB: Vystavení avíza o neprovedení příkazu, o nezaúčtované platbě - 30,–
KB: oznámení o neprovedeném bezhotovostním příkazu 20 Kč

Kromě Spořitelny ostatní neuvádějí, jestli nepožadují k poplatku navíc poštovné.
A našlo by se jich určitě víc.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2007 14:10

khonsun: ...a co je zkusit uložit na disketu? Je to už nějaký pátek, co jsem si Internetbanking instaloval, ale nenarazil jsem na žádný problém.
Možná má program problém s tím, že se snažíš vytvořit dva klíče na jednom počítači.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 11. 2007 15:05

no nevím, mám zkušenost jenom s čsob a kb a tam na příchod dalších peněz nečekali a příkaz prostě neprovedli. Informace o neprovedení taky nepřišla, až se začal upomínat adresát té částky (myslím, že T-Mobile) tak jsme na to přišli.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 11. 2007 23:01

Ad nevalidovany prikaz:

Opravdu nechci FIO srovnavat s molochovitymi ustavy, ktere by ten prikaz neprovedly, protoze ve spravny okamzik neni dostatek penez na uctu a jeste mi za tyden prijde postou vyrozumeni, ze se prikaz neprovedl, a k tomu s poplatkem desitek korun.

Na jednu stranu chapu, ze kdyz tam rano neni dost penez, cekal bych nejake echo (aby se dle toho dalo zaridit), ale do nezvalidovaneho stavu by se mel prikaz dostat az ve 23:59, kdy je uz jasne, ze se proste provest nemuze. Nebo napada nekoho lepsi reseni?
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karel11 5. 11. 2007 16:30

konkrétně zkušenost s FIO, neprovedený příkaz cca 3800 z důvodu nedostatku peněz. naúčtovaný poplatek 8,65 a příkaz neproveden.
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 11. 2007 19:22

poplatek 8,65 ve fio? co to proboha je? takový poplatek jsem tam ještě neviděl.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Karel11 5. 11. 2007 20:30

tak tak. sankční poplatek za neprovdený příkaz. viz mikro příloha :-)
Obrázek
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 11. 2007 21:09

hm zvláštní. nic takového v ceníku nevidím. jak přišli k tak blbý sumě? to je procento z částky, nebo co?

edit: našel jsem jenom tohle:
VIII. Ostatní služby v platebním styku a zúčtování
7. Sankční poplatek za nepovolený debetní zůstatek na účtu či podúčtu běžného účtu (roční sazba) - trojnásobek referenční sazby záložny

ale to se snad týká jenom toho, že na účtu vznikne debet provedením té platby a účet se dostane do mínusu.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dalich 7. 11. 2007 03:51

PatrikChrz píše:ČS: 10 Kč + poštovné
ČSOB: Vystavení avíza o neprovedení příkazu, o nezaúčtované platbě - 30,–
KB: oznámení o neprovedeném bezhotovostním příkazu 20 Kč

Kromě Spořitelny ostatní neuvádějí, jestli nepožadují k poplatku navíc poštovné.
A našlo by se jich určitě víc.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod glader 9. 11. 2007 17:36

Dobry den. Pravdepodobne to zde jiz zaznelo, ale pri prohledavani vlakna jsem tuto informaci nenasel: Lze pres FIO platit do zahranici? Diky.
glader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 9. 11. 2007 17:41

glader píše:Dobry den. Pravdepodobne to zde jiz zaznelo, ale pri prohledavani vlakna jsem tuto informaci nenasel: Lze pres FIO platit do zahranici? Diky.

Ano, lze, přímo s internetového bankovnictví. Platba se zrealizuje přes ČSOB, kde má FIO účet.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 11. 2007 21:53

glader píše:Dobry den. Pravdepodobne to zde jiz zaznelo, ale pri prohledavani vlakna jsem tuto informaci nenasel: Lze pres FIO platit do zahranici? Diky.

Lze, ale nevyplatí se to. Jednak poplatky ČSOB jsou dost vysoké, druhak je k tomu poplatek FIO a za třetí má ČSOB hodně nevýhodné kurzy. Pro zahraniční platby existují specializované firmy, viz jiná vlákna na fóru.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hlava 20. 11. 2007 11:26

Včera jsem byl na semináři o investování, pořádaném FIO. V povinném úvodu představující společnost FIO mluvil přednášející o tom, že jejich cílem ve střednědobém horizontu je udělat z FIO záložny banku, přičemž ještě uvedl, že jako jediní ze záložen mají samostatný bankovní kód /2010 - a že věří/doufají, že se jim zároveň k roku 2010 tento jejich záměr i podaří ... :idea:
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 11. 2007 12:10

Takze to bude takove stylove - kod 2010, banka v roce 2010 :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 20. 11. 2007 13:40

Já jenom přihodím odkaz na páteční článek na finexpertu:

FIO – kampelička s ambicí banky
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka