FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 9. 2011 15:53

A jestli jsi to stihl do 90 minut od vložení, tak tě odrovná FIO ještě jednou, protože tohle je podle ceníku za 60Kč. Viz:

* V případě, že mezi výběrem z libovolného účtu (resp. výběry z libovolných účtů) a vkladem na libovolný účet (resp. vklady na libovolné účty) realizovanými jednou fyzickou osobou uplyne lhůta kratší než 90 minut, bude každý takto realizovaný vklad zatížen poplatkem ve výši 60 Kč.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 5. 9. 2011 18:00

Tady si nekdo plete prevod a vyber, ze?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod LuZi 5. 9. 2011 18:48

Norbert Novák + vpe : diky, prave PayPal a dalsi co zkoumaji kam vede ucet a kam obcan se cukaji...
Takze shrnuto : krome slovaku mam uvadet cesky IBAN vsem v zahranici kam maji platit a sam pri mem placeni ten cizinec vidi cesky IBAN... zadnym zpusobem se tam nepromitne zuctovani pres slovaky... jen zadarmo slovakum uvedu slovensky kam maji platit a platba bude ze slovenskeho meho IBANu...
Tak?
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 9. 2011 18:55

LuZi. Přesně tak. Možná ještě v EU uvádět raději ten slovenský protože plátce nemusí mít platby mimo měnovou unii zvýhodněny stejně jako SEPA platby v rámci měnové unie.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Norbert Novák 5. 9. 2011 20:45

SEPA je v rámci EHP + některé státy mimo EHP. viz: http://www.europeanpaymentscouncil.eu/

SEPA is currently defined as consisting of the EU 27 Member States plus Iceland, Norway, Liechtenstein, Switzerland and Monaco. In SEPA, bank customers can make electronic euro payments within and across 32 countries under the same basic rights and obligations.

Z toho mi plyne, že nemá cenu někomu dávat CZ a druhému SK BIC, protože to vyjde nastejno.

Mimochodem Fio banka není účastníkem SEPA pro SCT platby
Norbert Novák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2011 06:05

Mozna se mylim, ale pro banky v menove unii je povinnost posilat platby jako SEPA jen v ramci menove unie. Takze do CR to muze, ale nemusi poslat jako SEPA platbu. To, ze vetsin (vsechny?) banky v Unii posilaji zvyhodnene platby i do statu, ktere nemaji jako narodni menu € je jen jejich dobra vule.
Kdyz jsem prijimal moji prvni zahranicni platbu do Zuno, tak se Nemci moc nechtelo, takze zde muze byt i psychologicka hranice, kterou se se slovenskym cislem uctu muze podarit zmenit.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 6. 9. 2011 11:57

4honza píše:A jestli jsi to stihl do 90 minut od vložení, tak tě odrovná FIO ještě jednou, protože tohle je podle ceníku za 60Kč. Viz:

* V případě, že mezi výběrem z libovolného účtu (resp. výběry z libovolných účtů) a vkladem na libovolný účet (resp. vklady na libovolné účty) realizovanými jednou fyzickou osobou uplyne lhůta kratší než 90 minut, bude každý takto realizovaný vklad zatížen poplatkem ve výši 60 Kč.

pletes vyber a prevod kamo
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 9. 2011 13:13

DNSTUFF: a co jsem asi psal par prispevku vejs?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod LuZi 6. 9. 2011 17:28

PatrikChrz : tak to teda nevim, drive mu prisly penize z SK a daval jsem mu ucet kam ma platit taky SK, akorat ze jsem z CR... po novu tedy kdyz uvedu ze ma platit na SK, ale penize mu nyni prijdou z CZ, to ho nezmate?
Proto se tu tak dokola ptam, ja byt v jeho kuzi, tak fakt nevim, zda bych zaplatil na jiny ucet...
Je pochopitelny, proc to bylo lepsi a ted vaham teda co je z pohledu toho druheho mene matouci?
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2011 18:10

A co mu popsat situaci? Tedy že tvůj účet má dvě čísla a že může platbu poslat na slovenské číslo, pokud je pro něj platba v rámci měnové unie levnější, ale že pokud budeš platit ty jemu, tak že to půjde z českého čísla.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod broucajz 6. 9. 2011 22:46

LuZi píše:PatrikChrz : tak to teda nevim, drive mu prisly penize z SK a daval jsem mu ucet kam ma platit taky SK, akorat ze jsem z CR... po novu tedy kdyz uvedu ze ma platit na SK, ale penize mu nyni prijdou z CZ, to ho nezmate?
Proto se tu tak dokola ptam, ja byt v jeho kuzi, tak fakt nevim, zda bych zaplatil na jiny ucet...
Je pochopitelny, proc to bylo lepsi a ted vaham teda co je z pohledu toho druheho mene matouci?

Pokud pošleš peníze na Slovensko, přijdou adresátu peníze ze slovenského účtu xxx/8330 a on ti na totéž číslo může poslat peníze. Nechápu, co je na tom matoucí?
broucajz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 7. 9. 2011 00:33

Stačí si uvědomit LUZI, že ve FIO se mezi ČR-SR nepoužívá IBAN :-D
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod LuZi 7. 9. 2011 19:28

broucajz + vpe : no staci si uvedomit, ze presne o CR-SR se nebavim - tam je to AUTOMATICKY ze slovenskyho uctu + zdarma... coz jsem napsal nekolikrat v predchozich prispevcich a ted resim treba Nemce, jasny?
Takze co? UZ chapete? A odpoved je jaka?
Stale vidim, jak cumi na ucet, kde ma CZ IBAN a pozadavek na zaplaceni na SK IBAN... koho to nemate, zjevne ma potize s ocima nebo neresi finance moc vazne...
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 8. 9. 2011 13:05

Reagoval jsem na broucajz, protože tvé příspěvky jsou poněkud nesrozumitelné...

Probůh, a proč bys uváděl slovenský IBAN? O co ti přesně jde? Konzultuj to v bance.

A také asi není moc obvyklé, abys jednomu partnerovi platil i od něj přijímal platby. A co je komu po tom, jaký mám účet na odchozí a jaký na příchozí platby, to je moje věc, řešíš patrně úplné nesmysly, navíc ty máš možnost mu sdělit, ať platí na ten účet, odkud mu peníze přišly a je po problému.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod LuZi 8. 9. 2011 18:26

vpe : no pokud ja pisu nesrozumitelne, tak nevim jak jinak pochopit : "Stačí si uvědomit LUZI, že ve FIO se mezi ČR-SR nepoužívá IBAN"...
Taky se podivej co psal Patrik, protoze jde o to, ze v ramci SK uctu do Eurozony je jistota, ze to pujde SEPA a bez vychytavek co banky umi, zatimco s CZ uctem uz muze v nektery ty nemecky bance zase fungovat prioritni priplatek (vsak to parkrat uz tady lidi resili)...
Takze uctovani CR-SR bez potizi, CR-Eurozona jen pro otestovane banky a SR-Eurozona tam, kde je nejistota...
Jo a je zcela bezne, ze se s jednim partnerem obchoduje obema smery, uz proto, ze existuje storno, opravna platba a vraceni preplatku zalohy... staci PayPal nakup+prodej+reklamace a mas to, ne?
LuZi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka