FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 10. 2011 15:49

Nevidím jediný důvod (kromě neschopnosti FIO banky), proč si zřizovat SIPO. To raději opravdu změním banku.

Na volbě klienta to není - využívají pro inkaso banky zřejmě tak, aby ušetřili za poplatky. Takže já platím inkasem z FIO přes KB, přítelkyně z účtu ve spořce inkasem přes spořku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod voshi 18. 10. 2011 07:59

Má někdo vysvětlení pro to proč když mi v jeden den přijde více plateb na účet, na e-mail mi přijde jedno upozornění ráno cca v osm, druhé v deset a třetí k poledni? Přitom na účtě už ty peníze jsou už ráno, což jsem zjistil díky aktuálnímu zůstatku při prvním upozornění. Navíc mám nastaven hlásič na sms a sms dorazila také až o několik hodin později.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2011 10:36

e-maily mi take hodi s nejakym zpozdenim, ale vsechny najednou (dnes tri neco po 8. hodine). Je to zadarmo, tak z toho nedelam vedu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod voshi 18. 10. 2011 11:25

E-maily jo ale smska za 2,40 - na ty peníze jsem netrpělivě čekal abych mohl něco poslat. Tak to byl celkem zádrhel.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktorius 18. 10. 2011 14:59

Tomáš Marný píše:Nastavení se právě modifikovat nedá - nešlo jen o změnu limitu, ale o to, že ČEZ změnil termíny placení záloh - tj. původně bych platil v listopadu, teď v říjnu. A to jinak než zrušením a založením nového udělat nešlo. A zrušený to bylo víc jak před měsícem, to nové založené dva dny po zrušení starého. Před zrušením starého nové založit nešlo, řvalo to, že už existuje inkaso na shodný účet se shodným VS (což je logické). Ale že při zpracování nebudou brát v úvahu status zrušeno - za to by snad měl student vyletět od zkoušky v prváku...

Já pořád nějak nechápu z toho co jsi psal 2 věci:
1) Proč jsi pouze nezměnil limit a jiné parametry, které šly změnit, u původního inkasa? Podle mne změna termínu placení záloh nemá na povolení k inkasu vliv a s inkasem nemusíš nic dělat. Prostě si to strhnou jak potřebují, ne?
2) Já mám povolená 2 inkasa u Fia, ale ani u jednoho jsem nemusel zadávat VS. Možná je to tím, že se jedná o dvě rozdílné spol. Příští rok budu mít od ČEZ kromě elektřiny i plyn, tak to inkaso budu muset taky řešit, ale myslím si, že tam VS nebudu muset zadávat. Proč ho tam tedy máš?
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2011 15:27

Ad 1) Platil jsem zálohy kvartálně, tj. jednou za 3 měsíce - tedy 2., 5., 8. a 11 měsíc.
Po vyúčtování za r. 2010/2011 ČEZ usoudil, že další kvartál bude mít jenom 2 měsíce a mám platit 10., 1., 4. a 7. měsíc. Takže pokud bych původní inkaso nezrušil, v říjnu by se neprovedlo, protože od předchozího inkasa v 8. měsíci uplynuly jen 2 měsíce, nikoliv povolené 3. Velmi pikantní je, že se inkaso neprovedlo právě z tohoto důvodu a FIO nemůže pochopit, že u zrušeného inkasa nemají co kontrolovat, jestli jsou tam splněné nebo nesplněné nějaké termíny a/nebo limity a mají provést to, které je platné.

Ad 2) Když budeš platit víc inkas ve prospěch jednoho inkasujícího účtu, jak je chceš rozlišit (resp. jak je má rozlišit tvoje banka) jinak, než variabilním symbolem?
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 10. 2011 15:43

Tomáš Marný: asi jsem to přehlédl, ale jak jsi to přesně řešil? zadal jsi zprávu bance ve které jsi to takhle popsal, nebo jsi jenom s někým mluvil na pobočce?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2011 17:59

Nejdřív jsem to poslal mailem na adresu pobočky, když se pár hodin nic nedělo, poslal jsem to znovu na fio@fio.cz, dostal jsem úplně zcestnou odpověď, takže jsem odpověděl, že vysvětlení dost pokulhává, dostal jsem další odpověď už od někoho jiného, po dalším mailu jsem dotyčnému napsal, ať mně pošle kontakt na svého nadřízeného, tomu jsem přeposlal celou korespondenci, dostal jsem odpověď, že to budou řešit a zatím ticho po pěšině, tak dávám dohromady článek na Měšec - zatím mne napadl titulek "Programují bankovní aplikace amatéři?" :-D.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 10. 2011 19:27

ok, tak zkus jednu věc, která mi zatím vždy fungovala... v IB dej FIO Servis a popiš celý problém tam.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2011 19:48

No, v podpisu toho člověka, co mně zcela vážně napsal, že inkaso se neprovedlo proto, že ČEZ inkasoval po 2 měsících a ne po 3, stálo "klientský servis"... Takže by to asi zase řešili tam, kde nebyli schopni pochopit, o co vlastně jde.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Mariacek 18. 10. 2011 20:15

Tomáš Marný: Musím reagovat na tvoje inkaso které nefunguje. Mám Fio asi 5 let, mám tam inkaso na ČEZ, RWE, a 2x Vodafone.

Pokud jsem vždy povoloval inkaso, vždy jsem byl upozorněn, že NESMÍM zadávat žádné variabilní symboly ani nic jiného. Když povoluješ inkaso, zadáš jen povolení ve prospěch inkasujicího účtu. Je to proto, že např. operátoři vystavují faktury pokaždé s jiným var. symbolem. U Čezu také nemám zadán var. symbol. Pokud platíš např. dvojí zálohy na elektřinu, v nastavení povolení inkasa nastav, že inkasující účet ČEZu Ti může strhávat peníze 2x za měsíc... Je to počet transakcí za období.. Ale to určitě znáš. Z osobních zkušeností Ti doporučuji si však povolit strhávání peněz např. 4x měsíčně. Až Ti přijde faktura na doplatek (opět s jiným VS), v jednom měsící Ti bude ČEZ strhávat zálohu a doplatek - proto 4x. Nějak nevím, kde jsi přišel na to, zadávat u inkasa VS. Já měl pocit, že to ani zadat nejde - ale vidím, že asi jde...
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod voshi 18. 10. 2011 20:35

Asi jak kde u T-Mobilu mám pořád stejný VS.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2011 20:42

Ty ses asi neobtěžoval si vůbec přečíst, o co jde... To inkaso s variabilním symbolem normálně fungovalo, kapišto? Stejně jako normálně funguje druhé inkaso pro zálohy na plyn, rovněž s VS. Žádný doplatek mně strhávat nebudou, zaplatím ho převodem. Variabilní symbol do inkasa samozřejmě zadat jde, je tam na to dokonce i chlíveček, kapišto?

BTW povolit si inkaso 4x za měsíc, když se má inkasovat 1x za měsíc, může akorát důvěřivý volík, který nemá nic na práci, než se pak dohadovat s inkasujícím, co mu to vlastně strhli.

A teď se ještě snaž zamyslet, jak nastavíš bez variabilního symbolu inkaso pro pojišťovnu, kde platíš 1x měsíčně životní pojistku, kvartálně havarijko na dvě auta a pojištění baráku a domácnosti (každé v jiném měsíci), pololetně havarijko na motorku a POV na dvě auta a ročně POV na motorku a pojistku na blbost...
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod petr s 18. 10. 2011 20:56

A proč bys nastavoval nějaký var. symbol. Pojišťovna si vždy řekne o nějakou částku a ta se automaticky strhne a pojišťovna samozřejmě ví na co a o kolik si řekla ne? Jenom je samozřejmě problém, když si bude takhle pro peníze šahat neoprávněně a ty si to budeš muset s nima pak vyříkávat což může být problém.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 10. 2011 06:20

No vidím, že někteří jedinci jsou opravdu pomalí v chápání... Ano, jistě, pojišťovna ví, na co se to strhlo, a jaka to asi ví ta tvoje banka, že je to to, co se má strhnout a ne že si jedno inkaso strhává podruhé (nápověda: ty částky klidně mohou být stejné, nebo se naopak mohou lišít).
Tomáš Marný
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka