FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 1. 2012 14:02

Souhlas..
Jinak k te Hypotecni bance, tam bohuzel to predcasne splaceni jde az po 12 splatkach...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sante23 25. 1. 2012 14:05

Pánové! Jsme na finančním serveru. Vim zrovna tak jako vy, že slůvko od neznamená, že to samé bude schváleno. Já hypotéku mám a mám za sebou i jednání o snížení úrokové sazby než jakou mi po fixaci banka nabídla. To jste mě oba rozesmáli. O úrokové sazbě k hypotéce se jedná a její konečná výše je ovlivněna různými faktory. Jako npř. jak velký je dluh a na kolik byla oceněna zástava, kterou věřitel ručí za hypoteční uvěr atd. V případě, že se dostanu s dluhem pod 50% ceny zastavené nemovitosti, je mi nabídnuta lepší úroková sazba než kdyby tomu bylo naopak. Těch okolností je mnoho, je lepší si samozřejmě obejít víc ústavů a mít v ruce písemné nabídky a těmi argumentovat, abych se dostal tam kam chci já. Pak vybrat tu nejlepší nabídku a neřídit se jen úrokovou sazbou. To vy, ale jistě všechno víte.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2012 14:21

Tech 50% neni nic zasadniho, nejvetsi skok je pod a nad 60% LTV.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Sante23 25. 1. 2012 14:34

Myslím, že když budeš pod 60%, ale nad 50%, bude pro ně zasadní těch 50%. To je obchod.

-- 25. 1. 2012 15:39 --

Tomáš Marný: Musíš si uvědomit, že ti některá banka sice nabídne nižší úrok, ale bude po tobě chtít zřízení BÚ, který se platí a nakonec to nemusí vyjít levněji. Proto je třeba vybírat nejen podle úrokové sazby.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2012 14:42

Nejdulezitejsi je vybirat produkt podle jeho celkove nakladovosti, tzn. secist si kompletne vse, co me ten uver bude stat. A toto potom nasledne porovnavat.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Sante23 25. 1. 2012 14:49

S474N píše:Nejdulezitejsi je vybirat produkt podle jeho celkove nakladovosti, tzn. secist si kompletne vse, co me ten uver bude stat. A toto potom nasledne porovnavat.

Heuréka . Přesně tak. Například banka nabízí pojištění proti neschopnosti splácet hypotéku. Pokud toto pojištění uzavřeš, sníží ti úrokovou sazbu o dvě desetiny procenta. Pojištění neschopnosti splácet stojí měsíčně 300,- Kč. Tak si vyber.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 1. 2012 14:55

Jak si vyberu hypotéku, kde je fixace max. na 5 let, podle celkové nákladovosti? Pomocí křišťálové koule nebo jsem něco přehlédl?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Sante23 25. 1. 2012 15:02

b) je správně. Obejdeš několik raději však víc ústavů, kde jim sdělíš svoje podmínky a oni ti vypočítají za kolik. Ty to porovnáš a vybereš.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 1. 2012 15:07

Tomáš Marný: to je proste, vypocitas si tu nakladovost pro tech pet let. A po peti letech opetovne nove kolecko a bud preuverovat nebo zustat.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 25. 1. 2012 15:52

je u fia v ib nejaka moznost nastaveni pro fio maestro chip..jsem tam nic nenasel nejake nastaveni limitu apod.
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 1. 2012 16:31

To DNSTUFF: Není.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Jirik74 25. 1. 2012 17:35

Potvrzeno: Fio končí s kartami ČSOB, bude vydávat vlastní:
http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=730374
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 1. 2012 18:02

Tak jen pro info k hypotece FIO.
Vypočtené sazby pro splatnost 20 let, LTV 64%. Fixace 3 roky - 4,93%, float - 4,41. Bez "hypospořícího" (bilančního) účtu o 0,4% méně.

Edit: A přesně to odpovídá té jejich webové kalkulačce...
Naposledy upravil jichaj dne 26. 1. 2012 08:11, celkově upraveno 1
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 25. 1. 2012 18:11

Jirik74 píše:Potvrzeno: Fio končí s kartami ČSOB, bude vydávat vlastní:
http://aktualne.centrum.cz/finance/peni ... ?id=730374

:tleskani :tleskani
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 1. 2012 18:21

pro doplnění ještě oficiální zpráva banky:
http://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/ ... je-novinky