FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lemming 26. 1. 2012 14:15

stepano píše:No 40,- to asi nebude a i kdyby, tak mě to netrápí, bankomat Pharro mám 500 metrů od baráku

A kolik lidí bydlí 500 metrů od Pharro bankomatu? A to ještě tak, aby ho měli alespoň trochu po cestě? Třeba na Praze 8 není ani jeden...
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 26. 1. 2012 14:47

3 bankomaty pharro v moravskoslezském kraji jsou k smíchu. Naníc ten v avionu mi naposledy vydal lehce poškozenou bankovku.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 1. 2012 15:32

V Jihomoravském kraji není žádný :-) Takže i slibované zdvojnásobení počtu vychází po vynásobení dvěma na nula bankomatů ;-)

Předpokládejme, že FIO opravdu zachová cenovou politiku, takže výběr z bankomatů ČSOB nějakou dobu vydrží. Kdyžtak znovu požádat o kartu, případně k druhému účtu, pokud jí ještě nemáte.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 1. 2012 16:12

vpe: banka holt vyslyšela brek některých, kteří chtěli online zůstatky a vlastní karty. Mlčící většina které nevadily karty ČSOB a výběr za 6kč z kteréhokoliv bankomatu ČSOB nebyla slyšet.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 1. 2012 16:45

jichaj píše:vlazy: nemyslím, spousta lidí ani neví, že nějaké limity lze měnit....stejně tak jako hodně lidí si myslí, že mBank má 3,5% na spořáku ;]
Ano spousta lidí to asi ani neví, že v mBank lze nějaké limity měnit. Je ale dost takových kteří to ví a právě mj. i proto používají mBank.
jichaj píše:A ti ostatní (na finexpertu), už mají oboje...(fio + mBank)
Ano, ale je otázkou kterou z těchto bank využívají více.

Pokud FIO zdvojnásobí svoje bankomaty a nějak rozumně je rozmísti tak to sice bude asi pořád málo na to aby tím uspokojili všechny svoje klienty, ale některým to možná přijde vhod.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2012 17:18

Tak za mě - z mých 9 bank a 3 záložen je FIO rozhodně hlavní - co se běžného účtu týče, na spoření není. Jakou budou mit kartu je mi buřt, platím kreditkou (to je tak jediný produkt co od mBank využívám) a bankomat FIO mám kousek od bytu stejně jako pobočku (a díky příznivé pracovní době se na ní dokonce s vyplazeným jazykem dostanu i v provozní době pokladny).

-- 26. 1. 2012 17:19 --

mikicz píše:vpe: banka holt vyslyšela brek některých, kteří chtěli online zůstatky a vlastní karty. Mlčící většina které nevadily karty ČSOB a výběr za 6kč z kteréhokoliv bankomatu ČSOB nebyla slyšet.

Já mám spíš pocit, že ČSOB začala nějakým způsobem na FIO tlačit (zvyšovat poplatky za vydání karty nebo něco takového).
Off-line zůstatek mi nevadí, ale nízký limit ano.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 26. 1. 2012 17:40

4honza píše:V Jihomoravském kraji není žádný :-) Takže i slibované zdvojnásobení počtu vychází po vynásobení dvěma na nula bankomatů ;-)

Neni? A co je tohle?
:arrow: http://www.fio.cz/spolecnost-fio/kontak ... apMachines
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 1. 2012 19:51

S474N> Sorry, chtěl jsem napsat Jihočeský, ne Jihomoravský kraj.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 26. 1. 2012 20:28

Přijde mi to tu, jako by někteří místní diskutéři považovali současné kroky FIO ohledně vlastních karet za posun k horšímu. To jsme to dopracovali :shock: :-) . Já za sebe řikám, jen tak dál FIO!
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 26. 1. 2012 20:31

stepano: osobne to vidim taky jako krok jinam. Nehlede na fakt, ze mistni diskuteri obvykle maji platby vyresene kreditnimi kartami.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod outlier 26. 1. 2012 22:28

Tak tu změnu karet dělá banka hlavně kvůli sobě, ne kvůli klientům. Teď dotuje klientům výběry z ČSOB bankomatů. Nevím, za kolik je od ČSOB nakupuje, ale určitě to nebude za 6,-, spíš za 15 nebo má nějaký paušál. A teď si vemte, jaký to musí být klient, aby na něm banka vydělávala, když mu spoustu věcí dotuje. Buď to musí být někdo, kdo si tam i přes malý úrok uloží více peněz (takových asi moc nebude) nebo někdo, kdo jede akcie, protože to je pro Fio výnos. Klienti, co mají na účtu několik tisíc a využívají hlavně operace zdarma, musí být pro Fio ztrátoví.
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 27. 1. 2012 00:26

To se mi moc nezdá, že by dotovali jednotlivé výběry. Nebyl by důvod přesně kopírovat ceník ČSOB.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tokram 27. 1. 2012 11:50

outlier píše:Teď dotuje klientům výběry z ČSOB bankomatů. Nevím, za kolik je od ČSOB nakupuje, ale určitě to nebude za 6,-, spíš za 15 nebo má nějaký paušál.

Kdybych měl tipovat, tak bych řekl, že si ČSOB opravdu účtuje jen kolem těch 6Kč za výběr ze svého bankomatu, ale vezme si podstatnou část provize za platby kartami u obchodníků + možná nějaký paušál od FIO za vydání/vedení karty a díky tomu na tom vydělají. Ale těžko říct, jak to skutečně je.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 27. 1. 2012 12:12

tokram: tak CSOB si klidne muze vzit celou provizi z realizovanych plateb. Pro FIO je to nulovy naklad (nic je to nestoji na provozu), ovsem na stranu druhou, nic z toho nemaji. A naopak je to pouze sluzba pro sve klienty.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod outlier 27. 1. 2012 12:46

Prostě FIO nemá moc motivace lákat do banky klienty, kteří nepoužívají i e-broker, protože na nich podle mě v průměru spíš prodělává. Přijde mi, že bankovní účet má jen jako protiváhu proti své největší konkurenci, brokerjet, který je propojený s ČS.

Obecně mám spíš dojem, že tyhle nízkopoplatkové banky jsou u nás spíš ztrátové, viz mBank.
outlier
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka