FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod broucajz 2. 2. 2012 22:58

Raziel-CZ píše:vpe: Nerozumím. Klasicky jsem dal tisk, zvolil PDF tiskárnu a očekávám vytištění toho co vidím na obrazovce, což se žel v případě nové grafiky FIO neděje. Potřebuji použitelné výpisy, ne to co mi blije PDFCreator. Pokud FIO nebude nadále umět rozumné výpisy, nemá moc pro mne smysl jej používat. Btw tištěné výpisy? To asi nebyla otázka na mne, já netisknu.

Jen pro pořádek: Já používám PDF Creator už několik let k plné spokojenosti. Zpravidla si uložím vzniklý PDF soubor, prohlédnu a pak event. tisknu. NIKDY se mi nestalo, že by vzniklý soubor nesouhlasil s obrazovkou.

-- 2. 2. 2012 23:03 --

S474N píše:Noxik: exekuce sama o sobe ti nespadne jen tak do klina, aniz bys o tom predem nevedel. Jo, pokud zijes jinde nez mas trvale bydliste, nenahlasil sis tzv. dorucovaci adresu, potom aktivne neprebiras obsilky, tak ano, ve finale muzes byt "prekvapen" kuprikladu tim, ze ti stavebni sporitelna obstavi ucet, stejne jako banka nebo ze je razem poznamka na LV tve nemovitosti.

Jinak co se me tyce, tak ja za "zvrhle" povazuji to, kdyz si dluznici nehradi sve zavazky. To je primarne totiz nejzvrhlejsi, protoze kdyby tak cinili, tak zadni exekutori nemusi existovat.

Dovoluji si poznamenat, že pokud si zřídím datovou schránku, nemůže se stát, že mi státní orgán pošle dopis a nebude mi doručen - musí mi být VŽDY doručeno do datové schránky.
broucajz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 2. 2012 23:50

Pokud ti vyhovuje PDF creator, tak co řešíš?

Tady asi někdo neví, co je to termin "doručení". Ano, fikcí to MUSÍ doručit, ale není doručit jako doručit, že..

Mimochodem, ten skvělý Fio mi nejde zkopírovat v levém sloupci do Clipboardu číslo mého účtu v IE, paráda CSS!! Když chcete přesouvat mezi svými účty, suxx, jak to děláte?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 3. 2. 2012 02:59

vpe píše:alcatraz: to ti autorizovaně vytisknou i výpis z účtu anebo jen listiny od zdrojů veřejné moci jako katastr, trestní r. apod?

No nevim nakolik bezpecne je to tisknout a davat to do sanonu na polici? pokud jde o bankovni ucty tak ty jsou do par minut od nahlaseni umrti nejakym mechanizmem zmrazeny, udajne z nej nejde zaplatit kartou, a prihlaseny do dedickeho rizeni, stat to ma osefovane myslim

meli by vytisknout veskerou elektronickou dokumentaci, ktera ma autorizovany podpis. Tzn. neco podepsane FIO soukromym certifikatem neni povazovano za validni. Ale certifikty z tech trech autorit, ktere uznava stat maji pravni funkci podpisu. Zprava z datove schranky je automaticky povazovana za autorizovanou i bez podpisu, takze u tech to plati take.

No, mam ucty vsude mozne. Nejen u bank a nejen u tuzemskych spolecnosti. Fakt pochybuju ze to stat vubec muze hlidat. A proc riskovat :) Stejne netusim co by se se vsim stalo. Co s TV, ktere maji splatnost za dlouhou dobu na registrovany ucet, ktery uz nebude existovat. Co s danema za OSVC.

A bezpecnost... nejsem paranoik. I kdyby zlodej sel po me pracovni smlouve a nahodou odhalil moje cislo uctu a seznam akcii na nem... to povazuju prakticky za verejnou informaci, to neni nic tajnyho, ani mu to k nicemu moc nepomuze. Zadne nezdanene prijmy nemam, obohaceny uran kreditkou neplatim.
Alcatraz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 2. 2012 03:11

ze datovky to asi nejak vytisknou a orazitkuji vez problemu, kdyz je to postovni produkt, ale z jinych zdroju? z mailu? zalezi asi, jak bude podpis implementovan, anebo i pdf s podpisem od tech trech autorit? no nevim

ad zablokovani, to zde psal na foru jeden prodejce, pardon financni poradce ze to ma na beton overene z posledni doby... ze neslo za par minut platit kartou...

kreditkou uran? tisknout sve dluhy to uz smysl postrada uplne, to at si vytiskne veritel ne? :-D

ps: znate fci iprint od HP? Ze si muzete oidkudkoliv vyrisknout/poslete to mailem na svou tiskarnu/pres servery HP - tiskarny se ovsemze museji napichnout na servery HP a udajne to nejde ani nijako vypnout (takze kdyby firmware chtel, tak by mohly, vse co poslete k tisku i lokalne, posilat kopii na servery hp :)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 2. 2012 08:29

broucajz píše:Dovoluji si poznamenat, že pokud si zřídím datovou schránku, nemůže se stát, že mi státní orgán pošle dopis a nebude mi doručen - musí mi být VŽDY doručeno do datové schránky.

No nebyl bych az tak kategoricky, ono se to totiz stat realne muze, ale neplati tam potom fikce doruceni. Na stranu druhou je lepsi mit zarizene i prebirani posty nebo alespon upozorneni, ci si zaplatit rovnou dosilku. Clovek tim predejde zkusenostem typu, ze je sice v pravu, ale vec je uz tak daleko rozbehnuta, ze treba i presto nelze zastavit a clovek se musi soudit zpetne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 3. 2. 2012 08:47

broucajz : pokud si zřídíš datovou schránku jako fyz.osoba tak se na tebe každej zvysoka ... např.dle sdělení FÚ že se mnou budou komunikovat přes.dat.schránku jen v případě, že je o to požádám, automaticky prý ne.

vpe : funkce se nazývá "ePrint" a funguje dobře :-) používám
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 2. 2012 08:55

AK: tak to ti rekli spatne:

:arrow: http://business.center.cz/business/prav ... zneni.aspx
§ 17 Doručování dokumentů orgánů veřejné moci prostřednictvím datové schránky
(1) Umožňuje-li to povaha dokumentu, orgán veřejné moci jej doručuje jinému orgánu veřejné moci prostřednictvím datové schránky, pokud se nedoručuje na místě. Umožňuje-li to povaha dokumentu a má-li fyzická osoba, podnikající fyzická osoba nebo právnická osoba zpřístupněnu svou datovou schránku, orgán veřejné moci doručuje dokument této osobě prostřednictvím datové schránky, pokud se nedoručuje veřejnou vyhláškou nebo na místě. Doručuje-li se způsobem podle tohoto zákona, ustanovení jiných právních předpisů upravující způsob doručení se nepoužijí.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 3. 2. 2012 09:14

S474N : jo jo, znám :-) ale i tak mě bylo řečeno že neééé :-))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 3. 2. 2012 09:18

V tomhle případě si to FÚ trochu "zjednodušuje". Ono je to tak, že je to hlavně zdržuje, protože jen málo fyzických osob má DS, tak na to prostě pečou, i když je zákon na tvojí straně.

Kdo by to kontroloval, když schránku má jeden z x tisíců lidí, že ? ;-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 2. 2012 09:22

AK: dulezite je, co je v zakonech a ne co ti nekdo rekne. Mel si tedy opacit, ze ti to maji dat pisemne.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 3. 2. 2012 09:25

S474N : nic proti, taky vím, ale já se na těchto typech úřadů zásadně nehádám :-)
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 3. 2. 2012 10:56

vpe píše:ze datovky to asi nejak vytisknou a orazitkuji vez problemu, kdyz je to postovni produkt, ale z jinych zdroju? z mailu? zalezi asi, jak bude podpis implementovan, anebo i pdf s podpisem od tech trech autorit? no nevim

Ale je to tak. Autorizovana konverze s datovymi schrankami nesouvisi. Je to zpusob jak prevest listinne dokumenty do elektronicke podoby a naopak, tak aby zustala jejich pravni platnost. Ma to stejne ucinky jako overena kopie. Forma dokumentu/podpisu/casoveho razitka/certifikatu/autority je stanovena zakonem. Je prakticky stejna jako dokumenty, ktere muzete posilat pres datove schranky. Ale datove schranky prisli az pozdeji.

Ale stejne jako FU netusi, ze je jeho povinnosti posilat vsechno pres DS nebo ze je jeho povinnosti prijmout danove priznani v PDF (a bude trvat na rtf, protoze maji word, jako u nas), tak na czechpointu vam mohou tvrdit, ze autorizovanou konverzi mohou delat jen z dokumentu v datove schrance.

vpe píše:kreditkou uran? tisknout sve dluhy to uz smysl postrada uplne, to at si vytiskne veritel ne? :-D
krome toho, ze kreditka neni o tom dluhu a nemam to kvuli informacim o bance, ale o nakupech/prodejcich, tak veritel si pamatovat nemusi, dluhy si musi hlidat dluznik.

Veritel nema zadnou povinnost vas na ne upozornovat nebo jakkoliv resit. Dluznikovou povinnosti je svoje zavazky hlidat :) A v tomto funguje presumpce viny. Kdyz ja na kohokoliv ukazu a reknu ze mi dluzi, protoze si myslim ze mam podle nejakeho podkladu na neco narok, bude to dluznik, kdo bude dokazovat, ze uz to zaplatil nebo vubec platit nemel. A snad to bude driv, nez si o to rovnou rekne exekutor.
Alcatraz
Diskutér

Odeslat příspěvekod broucajz 3. 2. 2012 14:30

Alcatraz:
Důkazní povinnost má vždy žalující strana, tedy např. vlastník. Jestliže předloží třeba smlouvu, pak odpůrce - dlužník - může doložit, že bylo zaplaceno apod. Rozhodně nemůže věřitel jen "prohlásit", že mu dlužím.
Doporučuji prostudovat dokazování v o.s.ř. O:-)
broucajz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda.69 3. 2. 2012 16:45

S474N píše:Ted mi tu pres tretinu displeje sviti logo FIO a napis, ze jsou bez poplatku a nemuzu se toho zbavit (v minulem designu slo hlavicku vypnout!).

Fio banka na Facebooku píše:Vážení klienti, v rámci zapracovávání Vašich připomínek do nového Fio Internetbankingu jsme pro Vás obnovili možnost vypnout hlavičku Internetbankingu v Globálním nastavení.

:tleskani
jenda.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 2. 2012 16:49

jenda.69: odkaz z "zůstatky na účtech" už taky změnili že vede na pohyby a ne na info o účtu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka