FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 4. 2008 13:12

dalich: dík. no tak aspoň vím, co mám porovnávat.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 1. 5. 2008 18:52

Tak mne napadá, hraji hru investicka.cz. Jak vypadá realita? Je to také skutečně takto jednoduché? U RM-SYSTEM?
Jinak by mne celkem potěšilo, kdyby FIO dalo na kontu také 3,5%. Takhle jsem si jako osel musel zakládat další účet u mBank. Nj, taky musí nějak vydělávat.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martinpesava 3. 5. 2008 16:04

Chlapi omlouvám se, jsem asi slepý, ale kolik platím za příchozí platbu na účet fio z jiné národní banky. A kolik z banky mimo naši vlast.V ceníku nenašel, chci založit účet - přečetl vlákno ( díky za něj ) , ale mám z toho nafouklou hlavu a nedozvěděl.
martinpesava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 3. 5. 2008 16:35

Viz ceník

bod III. 1. b) - platba přijatá prostřednictvím clearingového centra ČNB - zdarma
bod V. 1. - Příchozí platba na účet - ve výši naúčtované prováděcí bankou
(převod ze slovenska je zdarma)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 5. 2008 16:52

martinpesava: uplne zjednodusene - vetsina sluzeb zdarma :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod martinpesava 3. 5. 2008 19:15

Jaký účet vhodný.2 x do měsíce příjde částka celkem okolo 500.000,-Kč. Do 7 až 14 dní peníze musím vybrat a jdou dál do světa. Peníze zaslány jak v kč, tak i eur. Žádné další transakce nepotřebuji, kdy mám účet v čsob osobní,kde karta a platby. Nutnost umět přijímat ečka.ČSOB v městě, rb i fio cca 30 km.
martinpesava
Diskutér

Odeslat příspěvekod martinpesava 3. 5. 2008 19:17

a pro stížení - jeden měsíc v roce bez obchodu, nepříjde žádná platba. Proto studuji to fio
martinpesava
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2008 22:45

martinpesava: rozdělil bych to do dvou skupin - pokud jde o tu korunovou část, tak buď FIO nebo mBank, ale spíš mBank vůli vyššímu úroku.
Musíš je všechny vybírat v hotovosti, nebo je posíláš dál převodem? MBank má výhodu ve velmi slušných limitech na kartu, ale půl milionu je přecijenom moc.

Co se těch EUR týče, kolik ta částka činí? Tady už totiž budou hrát roli poplatky, které mohou být i 1 % (nějaké info lze najít třeba zde http://www.mesec.cz/clanky/velky-test-z ... ch-plateb/) z částky a rozdíl v kurzu, který udělá další cca 0,5 %. Při tak velkých částkách je pár stovek ušetřených za paušální poplatek za vedení účtu naprosto nepodstatných.

Chtělo by to víc informací. Jakým způsobem jdou peníze dál? V korunách, v eurech? Určitě bych uvažoval o zřízení si účtu někde v eurozóně (pokud nevládneš cizími jazyky, není špatná volba banka v Žitavě, mají tam české bankéře a web i v češtině), pokud jdou peníze dál v eurech, posílal bych je odtud (bez ztráty na kurzu a bez poplatků), pokud jdou dál v korunách, uzavřel bych smlouvu s nějakou nebankovní společností (Wallich, Divíšek, Rüesch, Aktiv Change, Citco,...) a peníze bych přeposílal na jejich účty, rozdíl v kurzu oproti nejlepší bance bude další cca 1 %.

Úplně špatnou volbou není ani Citibank. Sice chce 299 Kč měsíčně za vedení účtu (při splnění určitých obratových a zůstatkových podmínek zdarma), ale to, že má příchozí euro platby zdarma a poměrně slušné kurzy by to mělo bez problémů vynahradit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 4. 5. 2008 09:55

Pul milionu mu v mBank jako limit nastavi bez kecu. Naopak ve FIO nejsou schopni nastavit i blbych 100 tisic.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 5. 2008 10:01

až tak :shock: ?
No ale stejně, vybírat půl milion z bankomatu - většina je omezena na 40 bankovek, obvykle dávají nejvíc dvoutisícovky, takže na jeden výběr - max. 40 000 Kč. Vybere 120 000 Kč a 3 výběry zdarma jsou v .... a každý další za 19 Kč :-(
Pokud má poblíž pobočku FIO a je schopen se smířit s otvíracími hodinami jejich pokladny - i když slovo otvírací mi zde přijde poněkud nadsazené :-/ , bude to tak lepší volba. Samozřejmě je možné mít účet u obou a z obou využívat to co se mu momentálně hodí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rop 4. 5. 2008 10:23

Tak u mBank lze využít cash advance ... kdekoliv ... u FIA se musí do pokladny
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 5. 2008 11:16

cash advance ti asi půl mega cash nedají, že?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 4. 5. 2008 11:47

PatrikChrz: mam dlouhodobe zkusenosti, ze bankomaty sice vydavaji 40 bankovek, ale vzdycky me vydaly dvoulitry. A pokud potrebujes pul mice, tak proste udelas nekolikanasobny vyber.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 4. 5. 2008 11:58

Co je pro cash advance omezující?
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 5. 2008 12:11

ROP: no jo, to mě nenapadlo :-) Je otázkou, jestli by to brzy nezrušili, kdyby se to začalo masově využívat.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka