FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2013 22:30

Nevím o bankomatu v Německu, který by uměl jen EC, zcela určitě bude umět i Mastercard a nejspíše i Visa. On je problém v tom, že Němci obecně platební kartu nazývají EC, když jsem pracoval ve Schleckeru, tak jsem také z centrály dostával pokyn, abych pro nově otevřené prodejny (v ČR) objednal "EC terminál".
Takže MC Debit určitě není zaměnitelná s "pravou" EC (je tam ji jiný způsob zúčtování odměn, zatímco u EC karet je pevná odměna za platbu (proto některé prodejny mají minimální částku nákupu), u MasterCard i Visa je to určité procento z transakce.

S Equa jsou zase problémy v exotických zemích. Kamarád teprve před několika dny dostal pro cca 40 dní trvající reklamaci vrácené peníze nevydané v Číně z několika bankomatů (než díky informacím v diskusních skupinách zjistil, že s kartami od Equa lze v Číně vybrat pouze z jediné, málo rozšířené, bankomatové sítě - Bank of China, cestovatelé hlásí ale problémy i z jiných zemí). Zatím ale stále čeká na vrácení poplatků a kurzových rozdílů ve výši několika set korun a jeho zaměstnavatele vyšly hovory do Equa (z Číny, samozřejmě to, že karty fungují jen v jedné bankomatové síti se tam nedozvěděl, pouze to, že "u nich je vše v pořádku") asi na 1000 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod davsopl 28. 9. 2013 14:52

No s problémem jsem se dostal v německu v Lidlu. Tam bohužel berou jen ty jejich EC karty. Výslovně tam měli nastáno NO VISA, NO MASTERCARD. :hm
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2013 16:43

Při placení je to něco jiného - není to proto, že by to terminál neuměl, ale proto, že způsob zpoplatnění je u EC a ostatních karet jiný.
U EC je to pevná částka (např. 0,10 EUR) bez ohledu na výši transakce (proto mají někdy podmínku minimálního nákupu), kdežto u ostatních karet je to určité procento z obratu. Je tak na obchodníkovi, které karty ve svých terminálech po dohodě s bankou povolí.
Někde berou ještě Maestro.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2013 20:52

Vypadá to, že FIO se zaměřuje na úvěry politickým stranám:
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2700470053

Nejdříve ČSSD, teď Okamura. Musím přiznat, že se mi to vůbec nelíbí :(.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 28. 9. 2013 21:06

Co se ti líbí nebo nelíbí, to může být majitelům FIO u (_,_). Těm jde hlavně o to, aby FIO banka dosáhla zisk a nemusela ti zpoplatnit účet.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2013 21:09

Ale i tak mám plné právo na to, aby se mi to nelíbilo, ne? :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 28. 9. 2013 21:17

Jak říká klasik. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš proti tomu i protestovat, ale to je asi tak jediné, co proti tomu můžeš dělat.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zdibrid 28. 9. 2013 21:24

může na protest odejít :-D
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 9. 2013 22:50

Libi se me ti magori co posilaji halerove platby,aniz by si predem nastudovali sazebnik dane banky..A osobne radeji vidim Okamuru s uverem, nez prispevky Bakalu a jinych hajzlu a zlodeju..i pan Fisher by mohl vypravet :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 2. 10. 2013 21:13

Mě se líbí, že mají účet u české banky, a bez poplatků. Je vidět, že Tomio je spořivý :-)
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 9. 10. 2013 00:51

Banka mi strhla 250 korun za dotaz úřední osoby, není to fér
Zdroj: http://finance.idnes.cz/fio-banka-a-pop ... 1_bank_sov
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 9. 10. 2013 05:57

To je divná prasárna :-|
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 10. 2013 07:22

Tak tohle kdyby udělali mně, okamžitě přesouvám všechno k AB. U FIO už teď stejně mám jen povinná inkasa za úvěry ze stavebního spoření a elektřinu...
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 9. 10. 2013 08:15, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 10. 2013 07:31

Jsem zvedav, jak dlouho jim ten poplatek vydrzi :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 10. 2013 08:39

Také se mi tento druh poplatku nelíbí, bohužel FIO není samo, kdo ho má. Má ho i mBank a to ve dvou podobách:

podání informace oprávněné osobě dle exekučního titulu nebo osobě, která utrpěla škodu (podle § 38 odst. 6 zákona č. 21/1992 Sb., o bankách)
200 Kč + 21% DPH

a

realizace exekučního příkazu na účtu klienta, poplatek za jednu operaci 400 Kč

Některé banky si účtují i pravidelný měsíční poplatek (např. 300 Kč) po celou dobu, kdy je účet exekutorem zablokován.

Chápu, že tyhle operace pro banky znamenají určitý náklad, ale mylsím, že jich nebude zas tolik, aby to banku nějak výrazně zatížilo a "pomoci" člověku v exekuci tím, že mu napálím dalších pár stovek poplatků, no, přijde mi to tak trochu "chucpe" :(
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka