FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 5. 2016 08:22

google
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 21. 5. 2016 08:23

jasno1: Jednoznačně gmail.com
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2016 15:50

S474N píše:wit.cz: a co je na tom spatne? Vzdyt te nikdo nenuti takove placene sluzby vyuzit :wink:

Mě nic. Já si offset sjednal už při uzavření. Jen mi nepřijde fér, pokud inzerují něco ZCELA bez poplatku, chtít za to 1500.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 21. 5. 2016 16:55

wit.cz:
Ale vždyť ten hypospořící účet je opravdu bez poplatku. Těch 15 stovek zaplatí zákazník za změnu hypotéční smlouvy.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2016 17:37

Slovíčkaření. Ad absurdum byl zdarma vždycky, "jen" se zvýšila sazba. Je to jak nabízet dopravu zdarma a u řidiče účtovat poplatek za nástup do vozu. Mně to prostě přijde jako klam.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mariacek 21. 5. 2016 18:02

Trochu to pletete. Hypospořící bylo předtím zdarma za cenu vyššího úroku na hypotéce. Nyní je také zdarma a dokonce za stejnou sazbu jako když si vezmete hypotéku bez hypospořícího konta. Další výhoda je možnost splatit hypotéku kdykoli předčasně.
Je samozřejmé, že nabídka platí pro ty, co o hypotéku žádají. Pokud máte smlouvu uzavřenou, je jasné, že její změna, pokud to Fio vůbec umožní, něco stojí. To rozhodně není standardní služba, měnit smlouvu v průběhu trvání závazku. A Fio nikdy neříkalo, že má vše zdarma, ale pouze standardní a základní věci.
Mariacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 5. 2016 18:05

wit.cz: ty tam ale nejak "zapominas" zohlednit to, ze to uz neni nova smlouva, ale STAVAJICI a zejmena BEZICI JINA smlouva. Pokud nechapes, co to znamena, tak se nic nedeje, budete to brat az na druhem stupni :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod OS 23. 5. 2016 19:39

Ahoj,

mám trochu problém s výběrem z bankomatu tady v Anglii s kartou Mastercard od FIO.
Kartu jsem normálně strčil do bakomatu, zadal PIN a dostal se k výběru hotovosti. Jenže po výběru jakou chci částku, chtěl bankomat znovu zadat PIN a ten už to vzalo jako chybný. Zadával jsem ten samý PIN, samozřejmě. Vybíral jsem jen 10 GBP, takže jsem nenarazil na limity. Zkusil jsem to tedy ještě jednou a stále to samé.

Zkusil jsme tedy další bankomat na stejné ulici, jenže tam se stalo to samé. Navíc jsem si na den zablokoval kartu, protože jsem údajně zadal 3x špatně PIN.

Volal jsem tedy na pobočku s mým problémem, ale nic zajímavého jsem se nedozvěděl. Doma jsem si tedy změnil PIN, abych měl jistotu, že budu používat ten správný.

Navíc jsem zjistil, že musím jakoby PIN aktivovat v bankomatu v ČR, což není pro mě možné. Jsem tu dlouhodobě.

Bohužel je to moje jakoby záložní karta a účet, protože hlavní kartu u Equa mám zablokovanou. Nějakou smůlou mi zneužili údaje na internetu, takže jsem ji musel zablokovat. A zrovna se to stalo asi po 14 dnech tady v UK. Poslal jsem si sem novou kartu, tak snad přijde.

Nevítě co dělám špatně, nebo kde je chybu?

Díky.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mariacek 23. 5. 2016 20:21

Když píšeš, že je to záložní účet a karta, tak bych to tipnul, že jsi kartu nepoužíval. Pouze jsi ji aktivoval, nastavil PIN a už ji nestrčil v ČR do bankomatu aby se ten PIN na ní nahrál - a použil ji poprvé až v Anglii. Jiná možnost mě nenapadá... Pletu se?
Mariacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 23. 5. 2016 20:41

Mariacek: Hm, jo, to vypadá pravděpodobně. I když si matně vzpomínám, že jsem ji aktivoval a do bankomatu ji strkal. I tedy v ČR nějak před odletem, abych si ověřil, že si pamatuji PIN. Ale jen jsem ji strčil, zadal PIN a stornoval, ale nedělal jsem žádný dotaz na zůstatek a ani nevybíral.

Takže to mám asi smůlu, doufám, že moje nová Equabank karta dorazí i sem do UK.

Podle webu FIO by možná pomohlo tou kartou zaplatit u obchodníka a zadat PIN, aby se PIN zapsal na kartu. Zkusím to zítra a uvidíme. :)
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 24. 5. 2016 06:20

Podle mne si zadával chybný PIN - to, že tě to na začátku pustilo nemusí nic znamenat.
Na začátku jsi zadal PIN (chybný) - normálně tě to nechalo proťukat dál - zvolil jsi částku - byl ověřen PIN - neprošel - byl jsi vyzván k dalšímu zadání - opět chybný
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 24. 5. 2016 07:57

To by mohl byt problem, dost bankomatu a pos terminalu je v UK offline a nikdy se nepripojuje, ani kdyz karta nuti online autorizaci. Navrhuji zkusit cerpat na pumpe, takove te samoobsluzne, tam to byvalo vetsinou online, protoze to dela predautorizaci - treba u tesca.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod OS 24. 5. 2016 09:58

libol, Mimonik: Díky. Zatím jsem zachráněn, dnes ráno na mě čekala moje nová karty od Equabank. :) Aktivoval jsem ji, strčil ještě do jiného bankomatu než včera a zkusil dotaz na zůstatek. Vše v pohodě a potom se i podařilo vybrat peníze. Ulevilo se mi.

FIO jsem ještě zkoušel pouze dotaz na zůstatek a i ten se povedl v tomto bankomatu, tak by se snad měla aktivovat a PIN se uložil? Ale nezkoušel jsem vybrat peníze, zatím.

Každopádně je mi divné, že by na té první obrazovce bankomatu normálně prošel chybný PIN, to mi nedává smysl. Zatím to tedy fungovalo jako dokonalá ochrana přede mnou jako majitelem peněz. :D

Jinak bych potřeboval jiný online terminál, protože tu nemám auto a benzínku nepotřebuji. A ještě se mi hned po výběru z té Equabank nepodařilo zaplatit v Tescu kontaktně ani bezkontaktně. Divné.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 5. 2016 10:08

Něco podobného co zde řeší OS se už tu řešilo - http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?p=10478176#p10478176. Jednalo se ale o bankomat v Česku. Také i já jsem řešil podobnou situaci s bankomatem GEMB - http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?p=10048177#p10048177.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod OS 24. 5. 2016 10:27

vlazy: Díky za odkazy, tak to tedy opravdu vypadá na špatný PIN. Zřejmě jsem ho zapomněl, protože jsem z toho FIO moc nevybíral. Ale už jsem si jej změnil na právný PIN, tak v pohodě. :)

Tak s FIO je zábava, dívám se do Internetbankingu a mám tam nezaúčotvanou transakci, když jsem zkoušel platit tou FIO kartou. Ale neprošlo mi to a karta byla zamítnuta. To psalo na terminálu. Nakonec jsem platil hotově. Ale v bankingu to vypadá jako když to prošlo. :) Naštěstí to bylo jen asi 100 Kč. :)
OS
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka