FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 5. 2016 21:55

Člověče, nevím co děláš blbě, ale je zajímavé, že mě ten dokument s relevantími informacemi netrvalo najít ani půl minuty: http://www.strejda-google.cz/#lh%C5%AFt ... fio.cz&l=1 :hm

Pokud potřebuješ, aby platba přišla na účet příjemce D+0, tak si zaplať zrychlenou za 1,50 Kč, kterou můžeš zadat do 11:50 a buď rád, že tohle Fio umožňuje tak levně... Jinak tam žádnou garanci dle podmínek nemáš (a už vůbec ji nemáš u Air Bank, která sice platby odesílá D+0, ale úplně neoficiálně a pokud je náhodou neodešle (jak se už několikrát stalo), tak prostě příjemci přijdou až následující pracovní den - a jen tak naokraj, u Air Bank to zcela jistě není do 12:30, ale cca. 11:15).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 5. 2016 22:00

Viz http://www.fio.cz/docs/cz/Informace_prevody.pdf
FIO má uzávěrku 23:50 předchozího dne, aby to prošlo ještě ten den musíš to poslat jako zrychlenou platbu za 1,5 Kč, pak máš čas do 11:50.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 31. 5. 2016 00:27

Tak to jsou možná už jen loňské sněhy, ty deadline časy, kdy to dřív zcela bez problémů (a zadarmo) lítalo během pár hodin mezi Airbank, Fio a Zuno. Dost jsem to všemi směry testoval, a ta Airbank to přímo měla někde v IB psaný: do 12:30 a taky jo, odeslané třeba v 12:25 jsem v druhé bance měl asi v 14:00, to odeslané v 12:40 až druhý den.
Rekord by asi 40 minut, myslím ze Zuna? posláno asi v 10:59, kolem 11:40 už to bylo tuším ve Fiu.
Zřejmě už tedy dnes pasé.
Ty platby zas tak nehoří, odešlu standartně v cca 8-9 včetně testů k sobě, a uvidí se. Já už Fio moc nepoužívám, tedy mně to zas tak netrápí.
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 17. 6. 2016 12:41

fremantle: Když si takhle pamatuješ všechny ty časy jak jaká banka převádí, tak bys mohl někdy až budeš mít chvilku to sepsat do témata, které je k tomu určeno (viewtopic.php?f=316&t=302112), ale přesto že je zvýrazněno, tak už je 9 let neudržováno.
Myslím, že bys tím hodně lidem pomohl a zároveň si ušetřil čas to stále všem opakovat :)
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 6. 2016 12:56

fremantle píše:Člověče, nevím co děláš blbě, ale je zajímavé, že mě ten dokument s relevantími informacemi netrvalo najít ani půl minuty: http://www.strejda-google.cz/#lh%C5%AFt ... fio.cz&l=1 :hm

Pokud potřebuješ, aby platba přišla na účet příjemce D+0, tak si zaplať zrychlenou za 1,50 Kč, kterou můžeš zadat do 11:50 a buď rád, že tohle Fio umožňuje tak levně... Jinak tam žádnou garanci dle podmínek nemáš (a už vůbec ji nemáš u Air Bank, která sice platby odesílá D+0, ale úplně neoficiálně a pokud je náhodou neodešle (jak se už několikrát stalo), tak prostě příjemci přijdou až následující pracovní den - a jen tak naokraj, u Air Bank to zcela jistě není do 12:30, ale cca. 11:15).

Navíc Air s oblibou ráda zadržuje vyšší platby, stalo se to mně (šlo o platbu v řádech desítek tisíc) i kamarádovi (platba v řádu stovek tisíc), to pak není D+0 splněno ani v rámci banky.

Ta platba za 1,50 u Fio je super věc. Pokud to někdo nechce dát, tak evidentně tak nutně nepotřebuje, aby tam ta platba byla ten samý den.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 23. 6. 2016 22:21

To je blbost, D+0 v ramci banky je dano zakonem :-)

-- 23. 6. 2016 23:24 --

Prologer píše:fremantle: Když si takhle pamatuješ všechny ty časy jak jaká banka převádí, tak bys mohl někdy až budeš mít chvilku to sepsat do témata, které je k tomu určeno (viewtopic.php?f=316&t=302112), ale přesto že je zvýrazněno, tak už je 9 let neudržováno.
Myslím, že bys tím hodně lidem pomohl a zároveň si ušetřil čas to stále všem opakovat :)

To nepujde, kdyz je tema zamceno. To je spise memento, jak to bylo kdysi. Jde videt, ze Ceska sporitelna platila vzdy za lepsi banku... Dnes umi napr. Expresni platby do 14 hodin. Nikdo neumi pozdejsi platbu.

-- 23. 6. 2016 23:27 --

BeznyFrantaUzivatel píše:V kolik hodin má Fio deadline-uzávěrku, aby platba ještě odešla do clearingu ČNB?
Na jejich www jsem to nějak nedokázal najít.
Konkrétně: z jiného Fio účtu mi někdy po 6 přijde platba, z ní potřebuji rozposlat víc plateb do jiných bank, aby dorazily ten den.
Na kolik si tedy mám dát budika, abych to ještě stihl vyřídit? :-)
Bejvalo to tuším aspoň do 9 nebo 10, ne? (jsem teď rozmazlen 12:30 u Airbank.)
Platit něco za zrychlení se mi příliš nechce, stačí mi nějaký ten dopolední základ. Nebo to už dnes zadarmo v ten samý den nejde?

Bejvavalo. Stejne jako bejvavalo za vklad hotovosti 0, tak od 2013 bylo 30 a dnes maji 70,- korun, kdyz nekomu jdes vlozit na ucet :-)... Takze zaplat 1,50, nebo si trhni, to je politika fio :)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 28. 6. 2016 17:01

Palec nahoru za takové upozornění pro klienty...

Vážení klienti, léto právě začíná a s ním i čas dovolených nejen v tuzemsku ale i v cizině. V případě, že si budete chtít právě v zahraničí vybrat peníze z bankomatu či zaplatit kartou v obchodě, můžete se setkat se službou Dynamic Currency Conversion (DCC). Rádi bychom vám ji blíže popsali a upozornili vás i na její možná úskalí. DCC je služba poskytovaná obchodníkem či provozovatelem bankomatu, který vám jejím prostřednictvím může nabídnout úhradu transakce přímo v českých korunách. Tato na první pohled pozitivní služba může být naopak nevýhodná, a to především proto, že kurz převodu měny určuje společnost, která daný platební terminál nebo bankomat provozuje. Konverze tímto kurzem bývá zpravidla méně výhodná než transakce zúčtovaná v místní měně a její následná konverze kurzem Fio banky. Pokud je navíc vaše karta vystavena k účtu v jiné měně, než je měna nabídnuté konverze, dojde k několikanásobnému převodu mezi měnami. V případě, že máte v plánu platit či vybírat kartou v zahraničí, věnujte prosím zvýšenou pozornost částce a měně, která je na terminálu či bankomatu uvedena, a pokud s kurzem nebudete souhlasit, nechte si transakci vyúčtovat raději v místní měně. Můžete tím ušetřit i nemalé peníze. Přejeme Vám krásné léto.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 6. 2016 18:32

paty07 píše:
DCC je služba poskytovaná obchodníkem či provozovatelem bankomatu, který vám jejím prostřednictvím může nabídnout úhradu transakce přímo v českých korunách.
Jak se prostřednictvím bankomatů hradí transakce a to ještě v zahraničí v českých korunách? Myslel jsem, že transakce jde hradit pouze na platebním terminálu u obchodníka.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 6. 2016 18:55

Prostě FIO chce být ten kdo provede konverzi měn a vydělá na ní.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 6. 2016 19:18

To, že FIO na konverzi měn vydělává je snad normální věc a není na tom nic špatného pokud tu konverzi neprovádí způsobem hodně nevýhodným pro klienty, tak aby na tom co nejvíce vydělali. Na tom vydělává asi každá banka.
To co uvádí paty07 je už dávno známé a není to žádná novinka. Jde o to, že kurz kterým to na koruny přepočítá zahraniční obchodník je většinou pro platícího kartou mnohem méně výhodný než ten podle kterého mu to přepočítá česká banka. Klientovi může být jedno kdo si na tom vydělá, ale většinou mu jedno není kolik mu banka za tu platbu v zahraničí zaúčtuje na jeho účtu v Kč.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 28. 6. 2016 22:55

Já vím, že to není žádná novinka, ale je dobré, že na to banka upozorňuje běžné klienty, kteří o tom neví, navíc by v EU mohli tuhle boudu i na karty k EUR účtu, a to by klienta rozhodně nepotěšilo. Vsadím se, že o DCC na ulici to bude vědět tak max 1 z 10. Myslím, že i přes mizerné kurzy FIO na tom bude lépe.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 7. 2016 02:13

Fio zase perlí:
Držitel karty je povinen zabránit prozrazení … jednorázových kódů zaslaných v rámci 3D Secure

A jakpak má chudák držitel s těmi jednorázovými kódy zaplatit?

(Teda není to nic nového, v té výpustce je i CVV/CVC, které má stejný problém, ale trochu jsem doufal, že po nedávném haló se pro příště umoudří.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 7. 2016 07:33

fc70:
Nevím o co ti jde, ale ty kódy jsou určené pro to aby se je použilo při placení na internetu a ne aby se s nimi někdo chlubil před ostatními nebo je dokonce někde zveřejňoval.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 2. 7. 2016 21:08

Jak já mám zajistit, že web obchodníka nebyl napaden a jednorázový kód ukraden odtud?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM007 3. 7. 2016 11:15

Jen připomínám, že dříve kontaktní Maestro karta vydávaná zadara je nyní v bezkontaktní variantě vydávaná za 99 Kč, abyste pokud ji nepoužíváte při automatické obnově nevyplázli zbytečně 99 Kč.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka