FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2016 18:51

Kazdy si chce nacpat kapsy a polaci dvakrat. Ale ze to funguje, drtiva vetsina lidi co ted plati za kartu tak plati a neresi. M kartu nastesti sami zrusili pro neaktivitu, takze snad neplatim nic :-)

Fio ma take (zatim) nektere dobre veci, firemni ucet zdarma, umi prikaz k inkasu i na nefiremnim (kdo jiny to umi?), na druhou stranu, vyse uvedene je jeste vice rare, nez to coo jsem popisoval drive :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 24. 7. 2016 18:52

Vestor:
Nenechte se odradit. Na to, co popisujete, je Fio ideální. Platíte debetkou, za to získáváte výběry z cizích bankomatů zdarma, takže se nijak neomezujete, všechno funguje a přinejhorším se nechá dojít na kamennou pobočku, kde uměj věci, o kterých se těm ostatním nízkonákladovým bankám v kioscích ani nesnilo.
Proti mBank má Fio jedinou nevýhodu. Nemůžete ho podojit o pětikilo za doporučení nového klienta. Ale na to si nechte mBank s nulovým či korunovým zůstatkem.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2016 18:54

Jake veci napriklad?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 24. 7. 2016 19:08

Třeba práce s hotovostí, ať už v CZK, EUR či USD, či investiční věci, jako je třeba výpis ze střediska cenných papírů či spíše CDCP, jak se to jmenuje dneska.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 7. 2016 19:23

Všichni víme, že spoustu věcí umí jiné banky líp nebo se na tom dá něco trhnout a umíme si nejlepší kombinaci poskládat. Ale pokud bych chtěl mít jednu banku univerzální banku se stabilní cenovou politikou, zvolil bych Fio.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2016 19:45

Muzete to rozvest, tu praci s hotovosti? Co je na ni tak zvlastniho, mimo trapnosti ze pokladna je otevrena v jinych hodinach nez pobocka a ze nejmene ctyrikrat zvedali poplatek za vklad zpusobem ponekud podivnym.

Ja bych rad pochopil, ve vlaknu nazvanem Platebni styk, v cem spatrujete ty velke veci, co umeji na pobockach Fio... Kdyz druhym dechem dodavate ze vybery odjinud jsou podmineny placenim kartou... Takze stale neco sledovat.

Pokud nekdo ma potrebu pracovat s hotovosti a vybery z bankomatu, proc nema treba zdarma U konto? Teda pokud muze zajistit prijem 12000. Tam muze mit vyberu z bankomatu kolik chce zdarma a po celem svete. Snad jeste k tomu nechcete obchodovat na RM Systemu :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 24. 7. 2016 20:58

vpe:
Nějak nechápu ten útočný tón. Nemáte rád Fio, ale vaše argumenty jsou zcestné.
Čtyřikrát se poplatek za vklad nezvedal. Ten poplatek je totiž stále nula. Pro všechny klienty. Že musí platit nějakej cizák, který vám má něco zaplatit a za každou cenu to touží udělat v hotovosti na pobočce, vás nemusí trápit, protože to platí ze svého (je zkásnut o poplatek v hotovosti, nestrhává se vám z účtu).
Vestor chce platit debetní kartou. Tak jsem mu jen řekl, že díky placení tou kartou bude mít výběry z cizích bankomatů zdarma. Jinak má samozřejmě zdarma výběry z Fio bankomatů a dva výběry z cizího bankomatu, které dostane při vydání karty.
Že má Fio na pobočkách velké věci, jsem nepsal. Jen jsem psal, že Fio umí na svých pobočkách věci, které neumí ty kioskové banky. Rozhodně jsem Vestorovi nedoporučoval, že by měl na pobočku chodit.
A to vaše U konto má proti účtu ve Fio několik nevýhod. Jednak je třeba ten příjem 12 tisíc (musíte si to hlídat, abyste třeba v době pracovní neschopnosti nezjistil, že vám to nevyjde a vy zaplatíte 199 + poplatky za každou operaci), nemůžete vybírat na pobočce zadarmo, ale cálujete 55 korun za výběr, nemůžete mít disponenta za stejných podmínek (nedostane kartu zadarmo a nevztahují se na něj třeba ty výběry zdarma).
Výpis z CDCP můžete potřebovat, i když jste nikdy v RM Systému neobchodoval a nikdy se k tomu ani nechystáte. On ten depozitář totiž eviduje všechny zaknihované cenné papíry vydané v ČR.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 7. 2016 21:28

vpe: U-konto má ještě něco, co Fio nemá: příšernej internetbanking (nepřehledné, komplikované, pomalé) a ne moc povoedený smartbanking (to nastavit, musel jsem volat na infolinku, platnost jakéhosi kódu kvůli víkendu vypršela, než jsem jej mohl použít; doufám, že hned tak nebudu měnit mobil a absolvovat to znova). Bez smartu se platí i za autorizační SMS (nebo je potřeba spořák, kterej nechci...). Jako jedinou banku UCB radši ne, trochu moc háčků...
Ale prostě někteří zde na fóru jsou Fio haters :D
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 24. 7. 2016 21:31

osobne2 píše: Nenasel jsem zadnou sluzbu, kterou by FIO poskytla vyhodneji, nez uz jsem to mel v jinych bankach. Stale cekam, ze neco vyhodneho nabidne a ja pak ucet zaktivuji zaslanim minimalniho zustatku 100 Kc. A ty jejich soucasne trapne televizni reklamy s Kohakem, me jeste k tomu docela znechucuji.

Mám to s Fio úplně stejně s jediným nepatrným rozdílem. 100 Kč jsem tam již zaslal a asi 4 roky tam Karel úspěšně hnije. Je to hlavně tím, že z každé banky mi něco "káplo" či "kape" (SÚ, KK, bonusy za založení, platby DK, slevové programy, lepší kurzy v zahraničí, apod.). Fio tuto strategii nemá. Je holt málo přitažlivá, "sexy". Zkrátka není můj typ. :-)

Na druhou stranu jsem Fio pro svoji jednoduchost před lety doporučil i v rodině (přechod z Šiditelny). V okresním městě, kde daná osoba z rodiny žije, žádná low cost banka, kromě Fio nebyla (a vlastně stále není). Dle zpětné vazby vše šlape, jak má...
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Thom 24. 7. 2016 21:47

vpe: btw. ten poplatek za vklad třetí osobou, trochu blbej argument, když většina ostatních bank, které by se místo Fio teoreticky daly doporučit, jej prakticky ani neumožňuje (Air, Equa, mBank,...) nebo se tam platí za jiné pakárny (old school ústavy)...
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 7. 2016 22:59

Nejde o poplatek ale o zpusob, jakym ho 4x zvedali a dorovnaali ceniky jinych, to byla jen reakce na "stabilni podminky" pro vas zaslepene, kteri si vsimate jen toho, co vas zajima.

-- 25. 7. 2016 00:08 --

Radecek: a proc budu vyzvedavat v ucb na pobocce, pokud tam je poplatek, kdy z bankomatu je vyber gratis? A kdyz nezaplati dostatecnekrat kartou tak mu nauctuje zase Fio vybery odjinud, takze co je snazsi uhlidat? Asi jak pro koho...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 25. 7. 2016 00:17

vpe:
Tak to je snad logické, že si všímáme jen věcí, které nás zajímají. Proč taky řešit poplatek, který v životě nezaplatím, protože mě nenapadá jediný důvod, proč bych měl někomu cizímu vkládat hotovost na pobočce. Za 25 let, co mám účet, jsem hotovost v bance vkládal asi tak 3x a kupodivu vždycky sobě.
Ty stabilní podmínky samozřejmě nejsou tak stabilní, aby se neměnily vůbec. Ale myslím, že člověk daleko častěji platí do ciziny v eurech (například zálohu na ubytování), kdy Fio za poslední roky zlevnilo z 50 korun na 20 korun, než vkládá hotovost na cizí účet. Takže jde o to, že vy jste si vybral nějaký poplatek, na kterém demonstrujete, jací to jsou vykukové, ale že se poplatky mění i opačným směrem, to už nám zamlčíte. A ta platba do ciziny není jediná položka, která šla dolů, stejně tak šla dolů platba z ciziny, ale třeba i poplatek za výběr z cizího bankomatu (z 35 na 30).
Proč vybírat na pobočce? Třeba proto, že tam mi dají kolik chci a nejsem omezen limitem, který mám na kartě. U Fio si nemůžu nastavit denní limit na víc jak 100 tisíc. Ta vaše Unicredit umí, jestli dobře koukám, maximálně 40 tisíc.
A s těmi výběry, nevím, jak vybíráte z bankomatu vy, ale já vyberu tak maximálně dvakrát ročně. A to udělám z "domácího" bankomatu, z kterého vyberu tak 20 tisíc. Proč bych to dělal z cizího. Z cizího jsem vybíral zatím jen jednou, kdy jsme kupovali kolo a v krámě měli děsný problém s platbou kartou, tak jsem skočil vedle do bankomatu a vybral tam (zadarmo v rámci dvou výběrů, které jsem dostal spolu s kartou).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 25. 7. 2016 01:25

Fio zlevnilo tak, ze si ani za svych 25 let nepamatujete, jak posilat eura slo pres fio uplne zadara a nejen do SK? :)

O tom, jak Fio 4x zdrazilo hotovost uz se bavit nebudeme, plati!? Ze vam dji kolik chcete? Chacha, a kolik vam dji bez hlaseni vyberu den predem? Byvalo to tusim mrzkych 50K... Takze skoro min nez kartou.

Ps: co znamena formulace "meli desny problem"? Chtel jsi slevu a tak jsi nabidl cash misto karty? Nebo jim "nefungoval" terminal? :hm ja vybiral z bankomatu pred snad vic jak 3 lety a na pobocce to bude tak 5 a vic let, spis mam ted prebytky bankovek a chodim vkladat (vkladomatu jsem jeste nevyuzil).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 7. 2016 06:03

vpe píše:Fio zlevnilo tak, ze si ani za svych 25 let nepamatujete, jak posilat eura slo pres fio uplne zadara a nejen do SK? :)

To opravdu nešlo. Šlo (a jde stále) posílat zdarma SEPA platby ze slovenského účtu a také šlo zdarma přijímat platby i na český účet s uvedením slovenského IBANu. To byl ve své podstatě "hack", který nyní již nejde. V ceníku to nikdy nebylo.
Pak, po omezenou dobu, v rámci testovacího provozu pro vybrané klienty šlo opravdu i posílat SEPA platby zdarma.
vpe píše:O tom, jak Fio 4x zdrazilo hotovost uz se bavit nebudeme, plati!?

Jak bylo uvedeno, jedná se o poplatek pro neklienty, takže tady mi, jako klientovi, je úplně jedno, kolik to je. Klienti to mají stále za nula (pro výběry nad 1000 Kč).
vpe píše:Ze vam dji kolik chcete? Chacha, a kolik vam dji bez hlaseni vyberu den predem? Byvalo to tusim mrzkych 50K... Takze skoro min nez kartou.

Ano, oficiálně je to 50 000 Kč, ale mně dali bez ohlášení 100 000 Kč a není to žádná výjimka.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod radecekh 25. 7. 2016 07:27

vpe píše:O tom, jak Fio 4x zdrazilo hotovost uz se bavit nebudeme, plati!? Ze vam dji kolik chcete? Chacha, a kolik vam dji bez hlaseni vyberu den predem? Byvalo to tusim mrzkych 50K... Takze skoro min nez kartou.
Ps: co znamena formulace "meli desny problem"? Chtel jsi slevu a tak jsi nabidl cash misto karty? Nebo jim "nefungoval" terminal? :hm ja vybiral z bankomatu pred snad vic jak 3 lety a na pobocce to bude tak 5 a vic let, spis mam ted prebytky bankovek a chodim vkladat (vkladomatu jsem jeste nevyuzil).

Souhlasím, že o zdražení hotovosti se už nemá smysl bavit. Kolik mi dají na pobočce, záleží hlavně na tom, kolik mají. A i když nějaké omezení přijde, pořád je lepší vybrat maximum z bankomatu + maximum toho, co mi na pobočce dají, než se spoléhat jen na ten bankomat.
Formulace "měli děsný problém" značila, že nechtěli dát slevu, kterou avizovali při ústním jednání a rozdíl byl tak veliký, že ho nepokryla ani 2% vratka ze Citi kreditky (kterou bych klidně obětoval, protože na rozdíl od jiných, kreditku nedojím do mrtě, ale jen do výše skutečných útrat). Ale nedali si to vysvětlit. A kdyby to nebylo manželčino kolo a manželčin nákup, tak bych je asi poslal někam a šel jinam.
radecekh
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka