FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 9. 9. 2016 17:06

dlouhy.dejw píše:Je to banka a dělá business, tak proč by neměli mít kreditky? Nějakej trouba, co se zadluží a zaplatí úroky a penále se najde vždy.

Jenže ten trouba určitě nepůjde pro kreditku do Fio, která je známa svou neochotou někomu půjčovat a přísnými podmínkami. Když už někdo touží po kreditce, tak určitě bude chtít co nejvyšší limit a ten u Fio nedostane.
Tedy předpokládám, že kreditky se chystají nabízet jen proto, aby jim případně neuteklo pár klientů, kteří o kreditku stojí a mohli se ohánět velkým portfoliem služeb.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 9. 2016 06:00

Vidím to stejně. Podle mne bude ta kreditka (jestli ji vůbec zavedou) taková nemastná-neslaná.
Vracet nic nebude, horentní limity očekávat také nelze, lidem, kteří opravdu potřebují půjčit (a kreditku berou jako poslední možnost před tím, než se obrátí na Provident) ji nedají. Ani neočekávám nadstandardně dlouhé bezúročné období.

Snad jen, že očekávám, že bude vedená zdarma a bude mít trochu nižší úrokovou sazbu než na trhu obvyklých 25,9 až 29,9 %.

Můj soukromý odhad je mezi 14,9 a 19,9 %.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 10. 9. 2016 08:49

Fio by si mohlo nakonec udělat nějaký redesign svých karet, vypadají dost hnusně.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 9. 2016 09:56

radecekh píše:Jenže ten trouba určitě nepůjde pro kreditku do Fio, která je známa svou neochotou někomu půjčovat a přísnými podmínkami. Když už někdo touží po kreditce, tak určitě bude chtít co nejvyšší limit a ten u Fio nedostane.
Právě si myslím, že troubové nad tím příliš nebudou přemýšlet a můžou se nechat zlákat na kreditku třeba reklamou snadněji než ti kteří se tím zabývají trochu více a dokážou si kreditku najít jinde kde to pro ně může být výhodnější a lepší.
radecekh píše:Tedy předpokládám, že kreditky se chystají nabízet jen proto, aby jim případně neuteklo pár klientů, kteří o kreditku stojí a mohli se ohánět velkým portfoliem služeb.
Předpokládám, že FIO už má nějaké stále klienty a nějaká kreditka asi nijak neovlivní to jestli u FIO zůstat nebo jít jinam. Žádná banka není natolik ideální aby vyhovovala každému se všemi bankovními službami. Mnozí lidí proto jsou klienty více bank kde využívají v každé to co potřebují nebo je to tam pro ně výhodnější. Mnozí klienti FIO kteří touží po kreditce si ji už asi dávno vyřídili jinde a to bez toho aniž by se kvůli tomu na FIO vykašlali.
Ono bude asi dost záležet s jakými podmínkami ta kreditka od FIO bude, pokud vůbec v dohledné době nějakou kreditku budou mít a jestli bude nějak konkurenceschopná kreditkám odjinud.

xls píše:Fio by si mohlo nakonec udělat nějaký redesign svých karet, vypadají dost hnusně.
I když ty karty od FIO nevypadají nijak exkluzívně tak hnusný mi jejích vzhled nepřipadá být a nevidím nutnou potřebu na tom něco měnit. Ono si lidí asi většinou nepořizují karty podle vzhledu, ale spíše podle toho co jim ta karta nabízí nebo jestli ji k něčemu potřebují. Investice do změny vzhledu karet možná nebude až tak velká aby to zruinovalo banku, ale pokud by ty peníze měli nějak utratit tak by rozhodně bylo mnohem lepší a rozumnější kdyby je použili na něco jiného nebo např. třeba věnovali na charitu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod franko_cz 12. 9. 2016 14:53

xls píše:Fio by si mohlo nakonec udělat nějaký redesign svých karet, vypadají dost hnusně.

Mám od Fia MC i VISU a nepřijou mi hnusné, možná spíš fádní. Hnusné karty jsem měl třeba od UCB, RB, mBank.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 12. 9. 2016 18:26

Tak jsem zahájil emigraci od mBank do FIO banky. A mám několik dotazů:
1. Jak se zbavit platební karty u FIO (trochu blbý dotaz, když k nim migruju, ale nechci mít dvě karty od stejné banky)? Zrušit obnovu a trvale zablokovat? Nebo musím na pobočku?
2. FIO konto - to jde založit z IB a k němu je platební karta bezplatně, že?
3. účet, kde je více vlastníků (jako tomu je u mBank) nejde, že?
4. nastavit kartu na platby jen přes internet lze, že?
5. dá se nějak poznat účet podnikatelský a soukromý? (aha ... už jsem to našel ... rozdíl je mezi Zdanění úroku Ano / Ne)

Uff ... já těch dotazů budu mít asi víc, ale už jsem začal s přesunem ... měl jsem jeden neaktivovaný účet a zjistil jsem, že "moje" číslo účtu je volné, tak jsem se přečísloval :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dr.D 12. 9. 2016 18:50

Odpovím jen co vím:
3. nejde, řeším to disponentem
4. nastavíš ostatním typům transakcí nulové limity, to by mělo stačit
5. jednak tak a druhak si je v IB můžeš pojmenovat
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 12. 9. 2016 19:23

Bod 3 je pro mě velmi zásadní ... co se stane s účtem v případě úmrtí?
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod marvy 12. 9. 2016 19:54

Rop: máš blízko bankomat FIO , proč si zvolil zrovna Fííjo? ;-) :hm. Jinak že od Mbank, to tě chápu.
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 12. 9. 2016 20:07

A kam bych měl jít? Btw. co je to hotovost?
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 9. 2016 20:28

Rop píše:Bod 3 je pro mě velmi zásadní ... co se stane s účtem v případě úmrtí?

Účet funguje do vyřízení pozůstalosti, pak zanikne. Pokud se Fio dozví, že majitel zemřel, zruší dispoziční práva všem dalším osobám.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 9. 2016 22:54

Rop píše:Tak jsem zahájil emigraci od mBank do FIO banky.
Tak to je velmi rozumné.
Rop píše:2. FIO konto - to jde založit z IB a k němu je platební karta bezplatně, že?
Ano FIO konto jde založít v IB. Pokud jde o kartu tak v ceníku není poplatek uvedený příliš dobře. U karty MasterCard Debit Contactless uvádějí "zdarma první a druhá karta k účtu vydané pro různé držitele, 99 Kč jednorázově v ostatních případech" z čehož podle mne není jednoznačně zřejmé jestli je ta karta zdarma nebo za jednorázový poplatek. Jinak karta k FIO kontu je dobrá i v tom, že s ní jde kromě placení i zdarma vybírat z bankomatů FIO/Pharro.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marvy 13. 9. 2016 05:31

Rop píše:A kam bych měl jít? Btw. co je to hotovost?

Nevim, já občas hotovost z bankomatu potřebuji. Fio nemá moc bankomatů. :nenapadne . Právě sem se ptal, jestli máš nějaký alespon v blízkosti. Pak je to o něčem jinym.
Naposledy upravil marvy dne 13. 9. 2016 18:23, celkově upraveno 1
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 9. 2016 06:19

marvy:
Pro nás, co hotovost nepoužíváme, není zas takový problém vybrat jednou ročně 20 tisíc a to právě v okamžiku, kdy jde člověk kolem toho vhodného bankomatu. Navíc Fio dává 2 výběry ke kartě zdarma, takže dva roky si mohu odskočit i jinam, než k domácímu bankomatu.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 13. 9. 2016 07:15

Rop: už jsem to psal vícekrát, jsem u Fio ještě od dob kampeličky a stále spokojen. Vedou mi osobní i firemní účty. A jako nejspíš většina lidí tady mám samozřejmě více účtů u několika bank. Hlavní bankou je Fio a k tomu už jsem zredukoval ostatní banky na Equa pro výběr ze všech bankomatů a v kombinaci s Air pro odložení volných drobných...
bodyczech
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka