FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Robin Brett 14. 9. 2016 07:25

radecekh píše:marvy:
... Navíc Fio dává 2 výběry ke kartě zdarma, takže dva roky si mohu odskočit i jinam, než k domácímu bankomatu.

Fio dává výběr zdarma z cízího ATM za každé 4 tisíce utracené kartou. Měsíčně max 5 a převádí se do dalšího měsíce.
Takže neFio ATM není v podstatě omezení.
Navíc dává 10 výběrů z vlastních ATM měsíčně bez podmínek.
Robin Brett
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 9. 2016 10:48

Na výběry je FIO dobré pokud má někdo v rozumné blízkosti bankomat FIO/Pharro a nebo běžně na platbách kartou utratí alespoň 4000 Kč. Já mám od FIO 3 karty a na nich už delší dobu nasbírané celkem 12 výběrů zdarma ze všech bankomatů v ČR. Ty výběry ze všech bankomatů zdarma ani příliš nepotřebují protože mám v rozumné blízkosti bankomat FIO/Pharro a není pro mne problém si k němu zajít v případě potřeby vybrat peníze. Karty FIO je možné využít také na výběry formou Casch backu v obchodech které to nabízí při platbě nad 300 Kč což je také dobrá věc a je to zdarma a myslím, že i neomezené na počet takových výběrů. Já mám ale i karty z jiných bank které také mohu využít na výběry zdarma a proto problém s výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR nemám.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marvy 14. 9. 2016 16:56

Robin Brett píše:
... Navíc Fio dává 2 výběry ke kartě zdarma, takže dva roky si mohu odskočit i jinam, než k domácímu bankomatu.

Fio dává výběr zdarma z cízího ATM za každé 4 tisíce utracené kartou. Měsíčně max 5 a převádí se do dalšího měsíce.
Takže neFio ATM není v podstatě omezení.
Navíc dává 10 výběrů z vlastních ATM měsíčně bez podmínek.

fio te nuti proste utracet,to nemam rad,neboli utrat dvacet,mi ti dame 5 vyberu z ciziho bankace.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 9. 2016 17:28

marvy:
Vy jste divnej. Když vám Fio hází klacky pod nohy, abyste nevybíral z bankomatu a peníze neutratil, je to špatně. Když vám totéž umožní, je to špatně taky.
Víte vy vůbec, co chcete?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 14. 9. 2016 18:29

vlazy píše:paty07:
Tak beztak nejsi z vesnice a nemáš příliš ponětí jak to na vesnicích často v obchodech bývá. Řetězce možná, ale obchodníka který má v tom řetězci asi 2 - 4 menší prodejny v okolí.

Máte pravdu jsem z velkoměsta o tisíci (+nějaké drobné) obyvatelích, máme v obci právě hrušku a ještě Můj obchod a berou karty. Na Moravě v poslední díře byl taky nějaká sámoška a taky brali karty.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 9. 2016 18:51

Jak to tak vidím, tak my vesničani si na základě vlastních zkušeností myslíme, že na vesnicích karty berou a měšťáci "vědí", že to není pravda.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 9. 2016 19:16

Hele, netahejte mě do toho. Téhle diskuse (řekl bych, že se (ne)pravidelně opakuje) se účastnit nehodlám. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 9. 2016 19:27

radecekh:
Mluví se, že myslet znamená nic nevědět a v tvým případě se ukazuje, že je na tom velký kus pravdy. Já na rozdíl od tebe si nemyslím ale na základě mých vlastních zkušenosti dobře vím, že na mnohých vesnicích se kartou zaplatit nedá. Tím ale netvrdím, že nejsou žádné výjimky kde se na vesnici kartou dá zaplatit a tím nemyslím platbu kartou přes internet v internetových obchodech.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pepisis 14. 9. 2016 19:46

Chudák ROP. Položil 5 nebo kolik jasných dotazů a odpověď k věci snad ani jedna. Zato se dočte, co tady každý druhý z vás vyblije a přitom si myslí, jakou to nemá intelektuální hodnotu. Založte si vlastní vlákno kde si klidně uvádějte přímo místa kde lze/nelze platit kartou a přidejte i celou adresu s číslem popisným nebo kolikrát vybíráte z bankomatu a kolik peněz. Ale tady s těma žvástama už dejte pokoj.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 9. 2016 20:03

pepisis:
Nemám pocit, že by nedostal na své otázky odpovědi.
Na 1. existuje více variant, je na něm, kterou si vybere. Sám dvě z nich nastínil.
Na první část 2. otázky asi odpověď nedostal. Ale na tu si dokáže odpovědět sám, jestli mu to v IB nabízí možnost založení účtu. Na druhou část odpověď dostal.
Na 3. otázku dostal jasnou odpověď, že ne.
Na 4. otázku dostal jasnou odpověď, že ano.
Na 5. otázku si odpověděl sám a správně. Opravdu jediné, v čem se liší podnikatelský účet od nepodnikatelského je zdanění těch nulových úroků.

Tenhle soupis vám dávám proto, že mám pocit, že by vás ty odpovědi zajímaly a nedokázal jste je tu v tom našem bordýlku dohledat.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 9. 2016 21:37

pepisis:
Zapomínáš, že jsi v diskuzním fóru kde je snad možné diskutovat o čímkoliv v rámci daného tématu a že ty naštěstí nejsi tím kdo zde rozhoduje a určuje o čem se zde může a nesmí diskutovat. Pokud se ti ta diskuze tu nelíbí, tak v internetu je dost jiných diskuzí kde si můžeš jít diskutovat. Stačí si jen vybrat tu která bude odpovídat tvému vkusu.
Na tvoje naivní kecy ohledně Ropa ti snad dostatečně a dobře odpověděl radecekh.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marvy 15. 9. 2016 17:35

Vy jste divnej. Když vám Fio hází klacky pod nohy, abyste nevybíral z bankomatu a peníze neutratil, je to špatně. Když vám totéž umožní, je to špatně taky.
Víte vy vůbec, co chcete?

Ano,vím že nechci FIO. Utratit 4000kč abych dostal jeden výběr, pro někoho je to dost,někdo to utratí hned a 10km za bankomatem FIO jezdit nehodlám. Navíc nikde nepíšu, že mi Fio hází klacky pod nohy.Toho divného si nechte,Vás už psychiatr asi že zkoumal?. O tom kdo je divný,nerozhoduje totiž křupan z fora. :mrgreen: 8-P
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 16. 9. 2016 08:24

@Vlazy:
Je rozdíl mezi diskutovat a predvádět, že jsi další kdo má vyšší IQ než ostatní. Tedy kdo si to o sobě myslí.

-- 16. 9. 2016 09:28 --

PatrikChrz píše:Vidím to stejně. Podle mne bude ta kreditka (jestli ji vůbec zavedou) taková nemastná-neslaná.
Vracet nic nebude, horentní limity očekávat také nelze, lidem, kteří opravdu potřebují půjčit (a kreditku berou jako poslední možnost před tím, než se obrátí na Provident) ji nedají. Ani neočekávám nadstandardně dlouhé bezúročné období.

Snad jen, že očekávám, že bude vedená zdarma a bude mít trochu nižší úrokovou sazbu než na trhu obvyklých 25,9 až 29,9 %.

Můj soukromý odhad je mezi 14,9 a 19,9 %.

Já právě čekám takovou kreditku, s vedením zdarma a tím pádem bez vratek, chci využívat bezúročné období, limit mi stačí malý například 10 T. Zatím využívám RB, ale čekám že mne RB jednoho dne pošle k šípku a pak se budu shánět po nové a tentokrát bez poplatků protože ostatná vracecí KK už mi za to nestojí. A bude se mi hodit, pokud ji bude nabízet právě moje "hlavní" banka. Neamastná neslaná, jako každý zboží má svýho kupce, Patriku, každý má svůj jak by řekli v korporaci model práce s penězi.

-- 16. 9. 2016 09:45 --

Rop píše:Tak jsem zahájil emigraci od mBank do FIO banky. A mám několik dotazů:
3. účet, kde je více vlastníků (jako tomu je u mBank) nejde, že?
Ano / Ne)

Tohle jsem s nim taky řešil před pár lety, říkali, že více vlastníků neumějí, ale že je to klienty žádáno a že na tom časem zapracují. Píšeš, že už účet máš, tak nejjednodušší je, napsat dotaz přes jejich bankovnictví, na rozdíl od jiných institucí Fio odpovídá a celkem rychle - většinou do druhého dne. Pak sem písni, co jsi se dozvěděl. Jsem zvědavý, u Fia je ten pokrok "mírný pokrok v mezích zákona", tady že se vyvíjejí k lepšímu ale celkem pomalu.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 16. 9. 2016 10:10

dlouhy.dejw píše:Já právě čekám takovou kreditku, s vedením zdarma a tím pádem bez vratek,

Přesto, že jsem u Fio 10 let, tak jsem skeptik a spíš se kloním k názoru Patrika. Doba "zdarma" služeb u Fio už je bohužel pryč, to bylo v době záložny a drtivou většinu nových služeb za poslední dobu postihly poplatky.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 9. 2016 11:00

dlouhy.dejw píše:nejjednodušší je, napsat dotaz přes jejich bankovnictví, na rozdíl od jiných institucí Fio odpovídá a celkem rychle - většinou do druhého dne.
Většinou asi odpovídají, ale mám i zkušenost, že mi neodpověděli. Ty dotazy zaslané přes IB jsou asi zasílané nejdříve na pobočku a pokud tam na to nedokážou odpovědět (asi většinou) tak to přeposílají na centrálu banky k vyřízení čímž se doba na odpověď někdy i trochu prodlouží.
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka