FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 18. 9. 2016 09:01

gogospk píše:Naprostou většinu vesnic a vesniček dne ovládá Coop a ten má ve všech prodejnách POS bezkontaktní terminálky a bez problémů zde funguje i cashback.
I u nás na vesničce (400 člověků) máme Coop s POS a běžně si babky platí nákuk za chleba, mléko a rohlíky kartou ... o mlaďoších nemluvě.
Moje "malá" dcerka (9let) , když dostane chuť na něco "dobrého", sebere se a zaběhne si do našeho "supermarketu" a zacáluje si nákup
svou vlastní kartou ze svého účtu , třeba i nanuk za blbejch 15kč .... a na mobilu ji hned "pípne" mail s potvrzením transakce.
(Má data v mobilu ... i toto na vesnici dne máme :-) )
Takže nedělejte z vesničanů pitomce , svět už je dnes jinde. :-)

Vesnicani ze sebe delaji potomce sami, vlazy je z vesnice a zamrznul (spolu s majitelem jejich provincniho konzumu), z jakych zdroju cerpal se my nedozvime...

Nakonec je to demokracie a kapitalismus, a on se neni schopen s nikympromluvit, natoz promluvit s provozovatelem a natoz chodit na obecni schuze :-)

Ja vzdy kazdeho navadel, at se snazi platit kartou, i kdZ je zjevne, ze provozovatel nevi co to je... Jen tim, ze budou pozadavky a provozovateli dojde, ze lidi kartou utrati vic. Cekat na generacni obmenu provincniho konzumu a mezitim xlet plakat je reseni hodne komu-soc-dem sheeple :-) oso skutecne je jeste mnoho vesnic, prevazne v lokalitach s vysokou nezamestnanosti (a nizsim vzdelanim lidi) nebo vylidnenim, kde ty karty neberou a pak take spousta hospod a to i vysoce navstevovanych a to kdyz das rec s majitelem tak se nestacis divit... Snad tomu bures pomuze, pak uz se hostinskym snad nevyplati obchazet dane :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 9. 2016 11:16

vpe píše:z jakych zdroju cerpal se my nedozvime...
Pokud neumíš číst a nepřečteš si to co jsem tu už dávno psal tak se nediv, že se to nedozvíš. Já čerpu z toho nejspolehlivějšího a nejlepšího zdroje kterým je moje vlastní zkušenost. Je to mnohem lepší zdroj než nějaké zdejší trollovací kecy těch co o tom nemají ani ponětí a snaží se dělat chytrými.
vpe píše:Jen tim, ze budou pozadavky a provozovateli dojde, ze lidi kartou utrati vic.
Požadavky můžou být, ale pokud budou poplatky bance z každé platby kartou tak menší obchodníci s ne příliš velkou tržbou si to dokážou dobře spočítat o kolik by se jim tím snížila tržba. Pokud pro někoho placení kartou je určitý způsob zábavy tak možná tou kartou utratí víc. Běžný normální člověk ale kartou utratí většinou pouze za to co potřebuje a nekupuje něco navíc pouze proto aby kartou utratil více.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod radecekh 18. 9. 2016 11:49

vlazy:
Ono jde ale spíš o to, že člověk na té vesnici buď zaplatí kartou a nebo si dojede vybrat peníze do města do bankomatu, a když už tam je, tak tam udělá i ten nákup. Takže rozhodně neplatí, že tržby pro vesnického obchodníka jsou stejné v obou případech.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 18. 9. 2016 12:35

radecekh píše::
Oni chápou, že když na vesnici není bankomat, že pokud ten důchodce pojede vybrat do města, tak už tam rovnou i nakoupí. Proto je pro ně výhodné ty karty brát a často to dělají.

...aneb začarovaný kruh a vracíme se na str. 614 či kolik a 3,5 strany diskuze nepoužitelné...
Zavedl bych nové téma: Vlazy vs ostatní dotazy a tam přesouvat veškeré domněnky a neplodné věty a příspěvky ;-)
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.adamek 18. 9. 2016 14:34

vlazy píše:
vpe píše:z jakych zdroju cerpal se my nedozvime...
Pokud neumíš číst a nepřečteš si to co jsem tu už dávno psal tak se nediv, že se to nedozvíš. Já čerpu z toho nejspolehlivějšího a nejlepšího zdroje kterým je moje vlastní zkušenost. Je to mnohem lepší zdroj než nějaké zdejší trollovací kecy těch co o tom nemají ani ponětí a snaží se dělat chytrými.

Je to dobrý zdroj pro informaci o tom, jaká je situace v místech, kde se pohybuješ, ale neměl bys na jejím základě generalizovat. Také bydlím celý život na vesnici a v mé vesnici i ve všech vesnicích v širokém okolí bez problému kartou zaplatíš. Jak píše gogospk, téměř všude kraluje Coop, který karty bez problémů akceptuje. A i ostatní obchodníci už často terminál mají.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 9. 2016 16:41

radecekh píše:vlazy:
Ono jde ale spíš o to, že člověk na té vesnici buď zaplatí kartou a nebo si dojede vybrat peníze do města do bankomatu, a když už tam je, tak tam udělá i ten nákup.
Ano, je to často tak. Ono i mnozí co mají auta jezdí na nákupy do města, protože na vesnicích ty obchůdky bývají ne vždy dostatečně zásobené a ne všude se dá kromě potravin koupit vše co zrovna člověk potřebuje. Často se navíc ve městech v marketech dá nakoupit o něco málo levněji a i to má pro některé lidí význam. Těch důvodů proč jezdit do města nakupovat nebo si tam příležitostně nakoupit je více a karta v tom spíše vůbec nehraje roli. Ve vesnických obchůdcích většinou nakupují starší lidi v důchodů bez auta kde mnozí z nich ani kartu nemají a ani ji nepotřebují, protože jim důchod nosí doručovatelka a nebo si pro něho chodí na poštu.
radecekh píše:Takže rozhodně neplatí, že tržby pro vesnického obchodníka jsou stejné v obou případech.
S tím bych si dovolil až tolik nesouhlasit. Kdo na vesnicí nakupuje tak tam bude nakupovat bez ohledu na to jestli místní obchodník si pořídí platební terminál na karty nebo ne a opačně kdo z vesnice jezdi na nákupy do města tak tam bude jezdit i nadále. Místnímu obchodníkovi se to projeví tak, že mu tržby trochu klesnou o poplatky bance za platby kartou a proto si rozmyslí jestli má smysl aby si ten terminál pořizoval.

dropino píše:a tam přesouvat veškeré domněnky a neplodné věty a příspěvky ;-)
Tak tento tvůj neplodný příspěvek by určitě byl kandidátem na přesun někam pryč z tohoto fóra.

petr.adamek píše:Je to dobrý zdroj pro informaci o tom, jaká je situace v místech, kde se pohybuješ, ale neměl bys na jejím základě generalizovat.
Já nic negeneralizuji a netvrdím, že úplně všude je to stejné, tal jak se mi to snažíš podsouvat.
petr.adamek píše:Také bydlím celý život na vesnici a v mé vesnici i ve všech vesnicích v širokém okolí bez problému kartou zaplatíš.
Mne se snažíš vyčítat generalizováni a sám se to snažíš generalizovat.
petr.adamek píše:Jak píše gogospk, téměř všude kraluje Coop, který karty bez problémů akceptuje. A i ostatní obchodníci už často terminál mají.
Ne všude kde ten Coop je, je pro celou vesnici dostatečně blízko. Ne každému se chce jezdit nebo chodit na nákup přes celou vesnici až na druhý konec do toho Coopu a proto raději nakoupi u jiného menšího obchodníka kterého má blíž a který většinou terminál na karty nemá a nebo když už vytáhne auto tak si na ten nákup už možná raději zajede do města.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 9. 2016 20:36

Sakra..soupnete to uz na smetiste...kdo se tim ma procitat...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 27. 9. 2016 14:24

Já to jen odskroloval... jak jsem viděl dvakrát za sebou slovo "vlazy", nemělo cenu ztrácet čas čtením takových nesmyslů.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 9. 2016 15:46

To je marný. A až tahle diskuse jednou skončí, zase po měsíci tu máme stejný problém - možnost platit na venkově kartou, resp. (ne)potřeba hotovosti - znovu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 9. 2016 21:44

FIO ma nyni vypadek IB.

EDIT: Tak uz to jede, bylo to tedy zhruba 10 az 15 minut ...
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 28. 9. 2016 16:18

Nekterym diskutujicim (vlazy) by se mely zakazat citace.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 28. 9. 2016 17:38

Nevite nekdo proc se nektere ucty Fio nedavno deaktivovaly a jak se znovu zaktivuji ? Bylo to asi po zruseni moznosti pouzivani stareho IB ? neco se o tom myslim tady psalo, nemohu to najit. Diky za info.
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 9. 2016 09:37

Malé/velké novinky v internetovém bankovnictví
Z mého pohledu je nejlepší a nejužitečnější novinkou to, že:
Nově si u plateb mezi svými účty můžete zvolit datum, kdy se platba provede.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod elfin 1. 10. 2016 09:43

Ono to stanoveni data prevodu mezi vlastnimi ucty tak trochu souvisi i s tim mym dotazem ohledne zvlastni automaticke aktivace a deaktivizace uctu - info z fio servisu:... ucet TVO vzdy v den otaceni, tj.jediny den, kdy lze s uctem nakladat, je pravidelne v IB zobrazovan jako neaktivni a je nutne pri zadani prikazu vzdy uvest presny den splatnosti i pri prevodu v ramci banky, jinak nelze prikaz provest, ale dalsi dny je uz opet videt jako aktivni i kdyz nelze pouzit. Ma to svou zvlastni fiologiku, kterou asi jinde nenajdete.
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 10. 2016 10:40

elfin:
Te tvoji zvláštní FIO logice příliš nerozumím. Já mám v IB všechny účty pořád aktivní a mohu s nimi bez problémů normálně nakládat. Den splatnosti je snad samozřejmosti uvádět při převodech a to i u převodů v rámci banky.
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka