FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod elfin 1. 10. 2016 12:10

@Vlazy: mozna se to tyka jen TVO (terminove vklady s obnovou - tzv.revolving), u kterych jsem to zaznamenal, nebo i u uctu, ktere nemam, takze nemohu posoudit, ale mam i jine ucty a ty jsou stale aktivni bez preruseni (bezny, sporici), pokud ale neni revolving aktivni v den obnovy tak ma disponibilni zustatek nula a nelze v IB vypsat zadnou castku, budu proto muset zadavat prikaz k uhrade vzdy predem, minimalne den pred splatnosti, s datem splatnosti v den otocky. Necini mi to problem, pokud to vim predem a casove stihnu, driv to ale slo zpracovat i primo v konkretni den, novinka me prekvapila a nijak nenadchla. Vybirat hotovost na pokladne se pry da v aktualnim terminu otaceni jako driv.
Info treba poslouzi i nekomu jinemu s TVO.
Naposledy upravil elfin dne 1. 10. 2016 12:39, celkově upraveno 1
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 10. 2016 12:18

TVO u FIO nevyužívám a tak nevím jak to funguje a ani se tím příliš nezajímám.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 10. 2016 17:59

FIO setrvale výborná baňka (+) Vylepšili jsme vyhledávání

► Hledáte, najdete a chcete tisknout? Není problém. U vyfiltrovaných plateb nově najdete ikonu pro tisk, takže vybrané platby si snadno vytisknete nebo převedete do formátu pdf, pokud to váš počítač umí.
► Vyhledané položky si nově můžete řadit podle času nebo podle shody. Tohle vylepšení si vyberete v Nastavení Internetbankingu. Navíc si vyhledávač bude pamatovat volbu do příštího hledání, nebo dokud ho nenastavíte jinak.
► Na jedno načtení se zobrazí až 200 vyhledaných položek a dalším kliknutím se zobrazí další a další a další položky.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 10. 2016 20:29

Ty pdf potvrzeni jsou podepsane (jako to umi mbanka)?

vlazy píše:Běžný normální člověk ale kartou utratí většinou pouze za to co potřebuje a nekupuje něco navíc pouze proto aby kartou utratil více.
tak jeste jednou - obchodnik i banka vi, ze zakaznik s kartou utrati vice penez nez zakaznik s hotovosti :-))
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod LGA 17. 10. 2016 04:55

DrumSession píše:FIO setrvale výborná baňka (+) Vylepšili jsme vyhledávání

k vylepšení...
Možnost si zvolit platby přes šablonu a mezi vlastními účty bez potvrzování SMS.

U Převod mezi mými účty (mám pouze CZK), musím zvolit měnu. Při volbě Převod uvnitř Fio banky je měna CZK již přednastavena.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 10. 2016 09:37

vpe píše:
vlazy píše:Běžný normální člověk ale kartou utratí většinou pouze za to co potřebuje a nekupuje něco navíc pouze proto aby kartou utratil více.
tak jeste jednou - obchodnik i banka vi, ze zakaznik s kartou utrati vice penez nez zakaznik s hotovosti :-))
A ty v obchodech nakupuješ třeba i něco navíc co vůbec nepotřebuješ pouze proto aby jsi tak kartou mohl utratit více a aby jsi tím potěšil obchodníka a banku? Ty např. když jdeš do lékárny si koupit něco proti kašli nebo rýmě tak si tam navíc koupíš třeba i něco proti průjmu i přes to, že to prozatím nepotřebuješ, ale útratu kartou je podle tebe dobré si třeba i takto zvýšit? Normální běžný zákazník kterému není jedno kolik v obchodech utratí se takto nechová a to bez ohledu na to jestli platí hotově nebo kartou.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2016 14:11

Ne ja nejsem onen prumerny konzument...
A ty pouzivas kreditni kartu??? To jsem zvedav na odpoved;)
Ze tak vehementne popiras fakt, ze kartou prumerny spotrebitel utrati vice, nez kdyby platil bankovkami :-)

A meles tu konstrukce typu "Normální běžný zákazník kterému není jedno kolik v obchodech utratí" - to rozhodne NENI prumerny konzument!

http://www.penizenavic.cz/clanky/vedeck ... -hotovosti
Vědecky ověřeno – proč s kreditními kartami utrácíme více, než při placení v hotovosti?

Cast z toho plati i pro debetni plast...
Naposledy upravil vpe dne 17. 10. 2016 14:18, celkově upraveno 1
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2016 14:17

On vlazy moc nerozumí tomu, že složení populace je pestré a nelze tudíž podobná tvrzení posuzovat subjektivně svýma očima. Toto je známý fakt, a upřímně, i já utrácím s lehčím srdcem, než kdybych platil v hotovosti, ačkoliv do obchodu chodím s papírkem. Ten příklad s lékárnou není také úplně vhodný.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2016 14:23

Priklad s lekarnou je uplna kravina... Na me sice plast vs. bankovka neplati (me to spise ulehcuje zivot - mam vypis s utratou a vidim kdy a kde jsem co utratil - onehdy jsem takto 3 roky zpetne vyreklamoval v Lidlu den pred koncem zaruky-paragonu nemaje), ale jsem si jist, z pozorovani, studii i z okoli, ze drtiva vetsina lidi funguje stylem jak je popsano... Tedy s kreditkou se snadno zadluzi, s debetkou utraci lehceji...

Rec byla o (spatnem vs. Spravnem) rozhodnuti obchodnika ne/akceptovat karty... Dnes to prece nemuze byt tak drahe a s prichodem EET uz snad ani nema smysl ne?

I ty spropitne se kartou daji resit... Tedy arg., ze akceptace je draha, mi prijde jako infantilni... Co vy, zadali jste a muzete rici, zda je to v 2016 tak drahe?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2016 14:48

Sorry, diskuse vlazyho a rippera nečtu pozorně, pokud vůbec. Pokud jde o akceptaci, pak bych řekl, že je důležitý také fakt, že někteří (již asi docela početní) jsou natolik zvyklí platit kartou, že preferují obchodníky, u nichž kartou platit lze. A teď mne tak napadá, nejde ono vlastně o diskusi na téma "akceptace karet na vsi": Pokud jo, tak tu jsem měl za ukončenou (prozatím - do příštího měsíce).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 10. 2016 15:38

vpe píše:A ty pouzivas kreditni kartu??? To jsem zvedav na odpoved;)
Ne
vpe píše:kartou prumerny spotrebitel utrati vice, nez kdyby platil bankovkami :-)
Záleží co je podle tebe průměrný spotřebitel. V současné době už mnoho lidí mají nějakou platební kartu kterou používají a tak se není čemu divit, že kartou utratí více, ale ne více než kdyby platili pouze v hotovosti. Samozřejmě, že jsou i výjimky kdy ti co mají peněz dostatek tak se nedívají na to jestli utratí o pár tisíců více třeba za nějaké blbosti za které by jinak peníze neutráceli nebo ti kteří nad tím začínají myslet teprve až jim tou kartou nejde platit kvůli nedostatku peněz na účtu nebo když je třeba splatit útratu kreditkou a nebo někdy až k ním přijde exekutor.
vpe píše:A meles tu konstrukce typu "Normální běžný zákazník kterému není jedno kolik v obchodech utratí"
A tobě je jedno kolik v obchodech utratíš? Pokud ano tak asi nejsi Normální běžný zákazník.
vpe píše:Vědecky ověřeno – proč s kreditními kartami utrácíme více, než při placení v hotovosti?
Takové vědecké ověřování mne příliš nezajímají. Ono výsledek je většinou podle toho který údajný vědec to ověřoval a nebo kolik mu kdo za to zaplatil.

drkarel píše:složení populace je pestré a nelze tudíž podobná tvrzení posuzovat subjektivně svýma očima.
Tak proč se to snažíš posoudit podle tvých očí a pohledy jiných lidí na to se snažíš neakceptovat?

vpe píše:Priklad s lekarnou je uplna kravina...
Nehraje ti to do karet tak je to kravina, že.
vpe píše:Tedy s kreditkou se snadno zadluzi,
To ano, ale ne každému se stejně tak snadno ten dluh splácí.
vpe píše:Dnes to prece nemuze byt tak drahe a s prichodem EET uz snad ani nema smysl ne?

I ty spropitne se kartou daji resit... Tedy arg., ze akceptace je draha, mi prijde jako infantilni...
To ale jdi vyprávět těm obchodníkům co platební terminály na karty nemají a odmítají je a podle toho co ti na to řeknou můžeš pak zpracovat nějakou vědeckou studií.

drkarel píše:Pokud jde o akceptaci, pak bych řekl, že je důležitý také fakt, že někteří (již asi docela početní) jsou natolik zvyklí platit kartou, že preferují obchodníky, u nichž kartou platit lze.
Nějaké takové výjimky možná budou. Já ale na to příliš nehledím. Pokud obchodník přijímá platby kartou tak je to podle mne dobře a kartou u něho zaplatím, ale pokud ne tak bohužel vytáhnu peněženku a zaplatím v hotovosti. Nepůjdu hledat obchodníka třeba na druhý konec města který sice platby kartou přijímá, ale u kterého zase možná zjistím, že nemá to co jsem zrovna chtěl koupit a nebo, že to sice má ale o dost dražší.
Naposledy upravil vlazy dne 17. 10. 2016 15:41, celkově upraveno 1
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 17. 10. 2016 15:39

9 citací, mě jebne
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 17. 10. 2016 15:56

Že člověk kartou utratí více, je pravda, ale z jiného důvodu. A to proto, že existuje spousta lidí, co drobné částky platí hotově a kartou platí až ty větší. Potom zcela logicky nastává situace, že průměrná hodnota platby kartou je vyšší, než průměrná hodnota platby v hotovosti.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 10. 2016 16:59

radecekh:
To asi ano, ale není to tak, že by většina lidí platící kartou celkově utratila více peněz než kdyby to vše platili v hotovosti. Samozřejmě, že nějaké výjimky jsou téměř vždy a všude.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2016 17:13

nnnokiaE52 píše:9 citací, mě jebne

Kecáš, nejebne. Přežiješ ještě mnoho takovýchto příspěvků. :D Jsou dvě neměnné jistoty v životě: smrt a vlazy.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka