Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 9. 2020 13:47

Leonos píše:KB zdražuje kvůli ekologii. Tak určitě :) Ale může mi někdo z klientů vysvětlit, proč platit 39 Kč měsíčně za služby, které jsou jinde bez poplatku a přinejmenším ve stejné kvalitě? Natož 6 Kč za každou (!) odchozí platbu? https://www.penize.cz/bezne-ucty/420216 ... sni-platby

Mám povinnost mít účet u KB. 3 odchozí platby měsíčně = 18 Kč.
Samozřejmě, že jinak bych účet u KB neměl.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 14. 9. 2020 14:37

Taky mám tu povinnost, ale platit jsem to nechtěl, tak jsem došel na pobočku a domluvili jsme se na Plus účtu zadarmo (sice jen na 3 roky, ale kdo ví, co bude za 3 roky) výměnou za obětování účtu v jiný bance přes mobilitu.
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 14. 9. 2020 19:22

Tak nějak. Tuhle povinnost jsem měl teď 5 let kvůli hypo a poplatky jsem platit žádné nemusel. Teda po tom, co jsem se zeptal bankéřky na to, co s tím uděláme a stačilo si tam nechat posílat výplatu.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 9. 2020 09:09

Posílání výplaty mám bohužel už v podmínkách k hypotéce.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 9. 2020 09:56

ta mobilita se dá taky uhrát
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 23. 9. 2020 03:38

Dal jsme dotaz u KB a.s., ohledně potvzování plateb kartou u 3D Secure od 1.1.2021 s následujícím dotazem:

Dobrý den,
mám na Vás prosím dotaz, ohledně plateb platební kartou na internetu.
Ke konci letošního roku tj. prosince 2020 totiž skončí odklad povinnosti, kterou přinesla unijní směrnice PSD2, která požaduje po zadání údajů o platební kartě ještě potvrdit transakci prostřednictvím mobilní aplikace – otiskem prstu, skenem obličeje
nebo stálým heslem (PINem). Zadat pouze jednorázový kód z SMS, již nebude dostačující.

Chci se prosím zeptat, jak bude tato záležitost řešena v Komerční bance a.s. u klientů, kteří nevyužívají tzv. KB klíč a mají tlačítkový telefon, když samostatná SMS nebude pro potvrzení platby kartou na internetu ( 3D Secure) dostačující?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpověď:
Jak píšete, KB Klíč jako primární metoda potvrzení 3D Secure transakcí je nasazována na základě nároků na zabezpečení z EU. Stávající řešení jen pomocí SMS již po 31.12. nebude dle regulace stačit.

Proto klientům doporučujeme přejít na tuto metodu, která je rychlá a splňuje všechny nároky.

Klientům, kteří nemají, nebo nechtějí smartphone samozřejmě nebude poté znemožněno platit. Zatím se hledá nejvhodnější řešení, nejpravděpodobnější bude stávající SMS řešení + zadávání statického hesla, o těchto podrobnostech však proběhne ještě oficiální komunikace.

S přáním hezkého dne

VERONIKA OLENIČOVÁ
Customer Services
Card Services
Transaction and Payment Services
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Jan 23. 9. 2020 08:44

Pedrýsku, tady jsou odpovědi ohledně té PSD2: https://www.penize.cz/debetni-karty/419 ... -overovani
Pan Jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marczus 17. 10. 2020 07:36

Zdravim,
necha se nejak zbavit poplatku 39 kc za MujUcet+ v KB? U banky ucet musim mit (Hypo) :-(
marczus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 10. 2020 08:07

Dá, zavolej svému bankéři a požádej o 100% slevu na vedení účtu. Už pár let nic neplatím, měl jsem zdarma i nějakou chvilku účet GOLD, pak každoroční dodatek na bezplatné vedení na PLUS a letos rovnou dodatek na 3 roky..Musíš se ozvat..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 17. 10. 2020 08:17

Takhle se doprošovat? 8-S
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2020 09:35

Co TOP nabídka zdarma? Stačí obrat 100 tisíc. Nadávkem cestovní pojištění (limit nic extra, ale menší rozsah výluk než u jiných karet, už jsem si nechal plnit)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 10. 2020 12:42

suram píše:Takhle se doprošovat? 8-S
Jsou dvě možnosti, platit nebo se ozvat..Předpokládám, že když sjednával produkt, tak se seznámil i s podmínkami a ceníkem 8-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 10. 2020 21:01

Mimochodem Top nabídka na účet zdarma je i při hypotéce od 5 milionů, takže pokud je ta hypotéka aspoň v takové výši, tak by to mělo být bez problémů zdarma.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod marczus 18. 10. 2020 09:21

Bohužel (bohudík??) tu podmínku s hypo od 5M nesplňuji.
Mno až půjdu na pobočku tak se zkusím zeptat / domluvit ale myslím si, že mi to stejnak neprojde. :-(
marczus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 18. 10. 2020 09:31

Nebo počkat na zdražení poplatků a vypovědět kvůli tomu.
https://www.hypoindex.cz/clanky/bezny-ucet-k-hypotece-muze-byt-problem/
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka