Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Menton 11. 4. 2021 08:27

pedrysek7 píše:Jinak produkty KB a.s., ( fondy, spořící účty, nic moc, podobně jako u jiných velkých bank. )
Nikde nelze čekat nějaké výrazné zázraky.

Mě však KB a.s. vyhovuje z důvodu, že mám u nich více produktů, kromě spořícího účtu také stavební spoření, penzijní připojištění, pojištění karty Merlin, Pojištění domácnostim možnost investování-neinvestuji a mám u nich vyjednanou slevu na Mlůj účet GOLD ve výši 100% ( běžně 169 Kč). ( výběry po celém světě zdarma, základní cestovní pojištění a pojištění asistence auta-2x využito) Takto to máme všichni tři v rodině a vše vidím v jednom systému, včetně elektronické správy účtů u disponentů.

Vyhovuje mi internetové bankovnictví, které má často vylepšení ( spíše drobné) a vyšší bezpečnost, kdy KB a.s., jako jedna z mála bank si vyžádá PIN při bezk. platbě kartou do částky 500 Kč po každé 6. platbě.
Stači zaplatit 6x 20 Kč za kafe v automatě nebo se identifikova kartou třeba kupónem v rámci systému PID a karty si vyžádá zadání PIN a bankomat při výběru hotovosti u bezk. bankomatů vložení karty. ( u jiných bank se čeká zpravidla na limit dosaŽENÍ 150 eur - dle směrnice EP)

Dle info s mojí bankéřkou mi vedení účtu zdarma, opět prodlouží.


Ano takový přístup je zajímavý :-) Já mám v KB jen bezpečnostní schránku a její akcie . Ale možná tam udělám návštěvu jak ji půjdu navštívit a něco do ní dát. Třeba mi daj Gold učet mohli by když jsem ten jejich akcionář.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 11. 4. 2021 09:24

No tak mi volal "ředitel pobočky", že jako dobrému klinetovi, by mi chtěli nabídnou Gold na tři roky zdarma na zkoušku. Tak jsem muřekl, že to asi neklapne, když naléhal. že za zkoušku nic nedám - tak říkám OK. On, že se ozve "moje bankéřka" na dojednání podrobnosti - no už je to asi půl roku a nic.
Takže přístup fakt zajímavý.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 11. 4. 2021 09:32

No vidíš mne stále nabízí V ČS Erste Premier a diví se že ho nechci.. :-) Naštěstí je tu ČSOB, která je jistě lepší a neotravuje s ničím.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 4. 2021 09:35

V KB buď chtějí, aby u nich klient měl nějaké produkty (vklady, investice, úvěry), anebo aby přivedl další nové klienty (stačí 2), pak je možné občas získat MůjÚčet Gold bez poplatku. Za dobré slovo nikdo nic nedostane. Běžný klient zde jinak zaplatí za stejné produkty ve srovnání s jinými bankami více. Na retenci nabízejí zpravidla jen MůjÚčet Plus.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 11. 4. 2021 09:38

Já mám takové portfolio že bych jistě pro ně byl zajímavý ale proč když jsem jinde spokojený. A to je právě to. Jinak jdou zvěsti že ČS už si přefiltrovala klienty WSPK co byli na poboče v Brně na Veveří a ti co by mohli něco kápnout jsou zvání do jámy na pobočku Erste Premiér a budou se jim valit klíny do hlavy. Kolega již prodělal sáhodlouhý telefonát s manažerkou EP pobočky. Takže evidetně umí s klienty pracovat ale dál jim neumí nic nabídnout jen je chtít oškubat.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 4. 2021 10:27

Já bych nechtěl mít KB jako hlavní banku, protože jinde považuji nabídku lepší. Kdo ale má u nich důchodové nebo stavební spoření, úvěr, hypotéku, tak je v jiné situaci. Pobočka WSPK v Brně měla relativně bonitní klienty, ti na pobočkách v malých městech kraje Vysočina a Jihočeského kraje zřejmě tak zajímaví pro EP nebudou...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 30. 4. 2021 10:35

Všimnul jsem si náhodou nových změn v pojistných podmínkách pro zlaté a platinové karty. Některé změny k lepšímu, některé k horšímu.

Platné od 1. 7. 2021

https://www.kb.cz/cs/obcane/platebni-ka ... taplatinum

https://www.kb.cz/cs/obcane/platebni-ka ... zlatakarta
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DPH - VAT 1. 5. 2021 05:33

Ano, např. u karet KB Visa Platinum a Kreditní karta World Elite z pozitivních změn od 1.7. 2021 "zrušena podmínka společného cestování s Držitelem karty, v pojištěných osobách nově zahrnuta vnoučata​", limit lékařských výloh v cizině zvýšen z 5 mil. Kč na 10 mil. Kč, asistenční služby pro motoristy rozšířeny i na Česko
DPH - VAT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 1. 5. 2021 08:03

Jj, krom toho to vypadá, že sjednotili podmínky asistenčních služeb pro auta a nově v ČR nabízí neomezený odtah a přidali asistenční služby pro kola.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 11. 5. 2021 08:59

Premyslim ze na zkousku zalozim Muj ucet Plus. Nikdy sem u KB nebyl, tak je vyzkousim, kdyz je akce na tento ucet rok zdarma. Snad se nedaji cekat nejake kulisarny-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 11. 5. 2021 10:32

Ten účet nepřináší nic extra oproti účtům, co jsou jinde zdarma trvale a bez podmínek.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 11. 5. 2021 14:26

Tak ja ucet mam jinde primarni.Tady tento sem si u kabecka chtel osahat.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 5. 2021 14:48

KB a UCB jsou posledni banky, ktere nemaji zadnou variantu uctu zdarma bez poplatku a bez podminek.
Doporucuji tedy cokoliv jineho nez tyto 2 banky.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 11. 5. 2021 16:23

UCB je nejhorsi banka, tu opravdu ne.
Jinak KB necham ten rok a pak je snadne ucet zrusit.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 11. 5. 2021 17:34

Já u nich teda mám (prakticky mrtvej, párkrát za rok zaplatím kartou) účet bez poplatků a není to žádná special nabídka, takže miminálně vedení účtu+karta k němu (zřízeno ještě kdysi, když k tomu bylo pojištění) je zdarma automaticky.
Mám pocit, že se někdy platí za výběr z bankomatu nebo odchozí platbu, ale tím, že to není má hlavní banka jsem to nikdy nepotřeboval.
Rad68
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků