Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 2. 2022 15:37

Určitě ano, náš lokální tvar "číslo účtu/kód banky" funguje jen u CZK plateb, které jediné jdou přes clearing ČNB, když je to do jiné banky v CZK, jiné měny clearing ČNB neumí. Europlatby jdou přes ECB, a tedy jednoznačně formát IBAN. Ostatně formulář pro SEPA/mezinárodní platbu ti jiný tvar ani nedovolí a i když to zní divně, tak platba v eurech do jiné české banky je "mezinárodní" také, protože jde právě přes tu ECB.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 7. 3. 2022 12:55

Od rána u -ční banky okamžité platby nefunkční. Grrr.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 3. 2022 13:17

Mám dojem, že to bylo už i o víkendu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 4. 2022 10:58

Clanek o probihajici aktualizaci bankovnich systemu v KB:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... hle-198010
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod italik 13. 5. 2022 19:02

Využíváte někdo službu E-trading od KB
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 30. 5. 2022 10:33

Komerční banka a Moneta od června spojí své bankomatové sítě https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ite-203868
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod AweOne 26. 7. 2022 10:01

TOP nabídka od KB funguje zdarma i pokud plním obratové kritérium pouze přeposláním z mého účtu vedeného u jiné banky? Nejsem moc moudrý z jejich definice očištěného kreditního obratu...
AweOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquilas 26. 7. 2022 13:51

Mám TOP nabídku, posílám si tam tedy výplatu, ale to není plných 100 000. Vždycky to něják doházím příchozíma platbama z jiných účtů a za několik let nebyl problém.
aquilas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2022 07:48

AweOne ano, funguje, používám. Banka totiž nemůže vědět, jestli "Josef Novák" ve FIO je ten samý Josef Novák u nich v KB. Nepředává se adresa, rodné číslo a podobně. Pokud to někdo nekontroluje manuálně (jako třeba v ČS - Erste Premier), nikdo to neřeší
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HNF-01 15. 8. 2022 10:45

28.10. se budou měnit podmínky. V informaci o změně stoji:
U transakcí z mezinárodního zúčtování dochází k přepočtu dle kurzu Karetní společnosti na EUR. Pouze pokud je transakce provedena
v EUR, k přepočtu dle kurzu Karetní společnosti nedochází.
Částka v EUR od Karetní společnosti se přepočte na Kč Kurzem deviza nákup platným v okamžiku zaúčtování transakce
a výsledná částka se zaúčtuje na vrub Účtu ke kartě.

Deviza nákup? To jako fakt ??? Napadá mě spousta věcí...
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 8. 2022 10:57

...to zní jako plán...
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2022 17:17

No, chtěl bych to pak reklamovat. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 8. 2022 11:29

Sjednávali jste si někdo 4U KK? Mají tam zdarma pozáruční asistenci u domácích spotřebičů. Sice jen do 5 let stáří, ale tak lepší než drátem do oka.

https://www.kb.cz/cs/obcane/platebni-ka ... i-karta-4u

Mělo by to jít sjednat přes IB. Bez poplatků za vedení.

Za sebe nevidím důvod proč ne.

Teď budu kupovat zrovna myčku, tak bych to zaplatil ČSOB KK (+1 rok záruky) a tohle + HB by mi mělo zajistit opravy po záruce.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 8. 2022 11:35

nemusí se to tou 4U i zaplatit?
jinak KK to není špatná (na dnešní dobu)!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 23. 8. 2022 11:41

Nemyslím si, jsou to normální asistenční služby - https://www.kb.cz/getmedia/f7fd4700-d35 ... t.pdf.aspx .
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků