Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 10. 2013 13:22

Java se dá stáhnout a nainstalovat a pokud jsou na pracovním PC nějaké restrikce, tak lze použít portable Firefox s portable Javou a naistalovat si to třeba na flash disk. Ovšem to chce místo důvodů proč to nejde hledat způsoby jak to udělat.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 10. 2013 13:42

Možná tomu nebudeš věřit, ale v některých firmách je přísně zakázáno instalovat/spouštět jakékoliv oficiálně nepovolené aplikace. Dokonce "čuchací SW" je detekuje i nespuštěné na připojené flashce a "nabonzuje".
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 10. 2013 14:42

Sou i firmy, co snímají lidem obrazovku aby viděly co dělají, sou i firmy/pozice, kde vůbec není přístup na Internet, nebo zaměstnanci vůbec nepracují s PC, to nic nemění na tom, že PC s Javou v browseru není nic raritního.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod miho 10. 10. 2013 14:50

Tak ja znam firmu, kde jsou vsechny USB porty vyrazene z provozu (periferie pres PS/2) a to nikoliv kvuli instalaci SW ale ve snaze zamezit uniku dat.

Je fakt, ze zastoupeni javy na pocitacich beznych uzivatelu prudce klesa. Predinstalovana neni (to je dobre, je to nekonecny zdroj bezpecnostnich der) a duvodu k instalaci je pramalo. A pak navic neuveritelne prudi s updaty jejichz soucasti (neda li si clovek pozor) je i instalace nejakeho podezreleho toolbaru do prohlizecu.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 10. 2013 15:09

drkarel píše:vpe, mikicz: Jasně kluci, kdo sedí u PC, je zaostalej. Třeba se na tabletu a jiných š*****átkách bezvadně píšou dlouhé texty (no, možná se mám dle vašeho názoru zase vrátit k psacímu stroji)... ono by vám možná neškodilo trochu si rozšířit obzory, abyste pochopili, že lidé jsou různí a mají různé potřeby, aniž by to muselo být výrazem neschopnosti či zaostalosti. Tím ovšem nijak nepolemizuji s tím, že banka má mít svůj soft na všechna zařízení.

drkarel: zaostalý je zejména ten, co se snaží vnutit ostatním svůj názor na to co je správné. Asi počtvrté tu píšu, že mobilní aplikaci bez javy a certifikátu nezprovozním a ani jedno z bezpečnostních důvodů nemáme na pracovních PC. Kde v tom vidíš hodnocení těch co používají PC? Upřímně by mě zajímalo, pro čí potřebu bastl na javě vznikl a jsem na 100% přesvědčený že to byla potřeba banky, nikoliv jejich klientů.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 10. 2013 16:03

Pravda, není to tam doslovně, takže jsem se možná zmýlil v intepretaci, ale jak vás dva znám, tak nezmýlil.
Zde:
mikicz píše:... Jsme v 21. století, půlka lidí má tablety (iapd/android) a počítač vůbec nebo firemní na který se balast neinstaluje. ...


a zde:
vpe píše:... ale to myslím že někomu staršímu nad 50 let zkrátka často nevysvětlíš, ten sedí u PC a nepochopí š.rdlátka. Párkrát jsem se s tím setkal u rádoby chytrých lidí, sám jsem PC snad 2 roky nezapnul :-D Notebook občas ještě ano. ...


mikicz píše: ... zaostalý je zejména ten, co se snaží vnutit ostatním svůj názor na to co je správné. ...

S tím naprosto souhlasím, nicméně i ten, co vydává svoji domněnku za obecnou pravdu. Pokud jde o to, co má a nemá dělat banka, jistě sis všiml, že s tím nijak nepolemizuju. Taky teda nevím, kolik vám dvoum přesně je, ale v budoucnu jistě poznáte, že poněkud

Jinak ty by ses měl především chytit za nos, jakým způsobem se tady jako admin vyjadřuješ. Pokud jsi zřídkakdy schopen klidné reakce bez arogance a sprostých slov, měl bys tu "funkci" asi složit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2013 17:50

...co poněkud? Copak jsi chtěl těmi hlubokomyslnými větami sdělit?

Je přirozené, že s přibývajícím věkem je zkostnatělost čím dál větší, to platí i u bank, jak vidíš. Výjimek moc není.

-- 10. 10. 2013 19:03 --

OT OT OT

drkarel píše:vpe, mikicz: Jasně kluci, kdo sedí u PC, je zaostalej. Třeba se na tabletu a jiných š*****átkách bezvadně píšou dlouhé texty (no, možná se mám dle vašeho názoru zase vrátit k psacímu stroji)... ono by vám možná neškodilo trochu si rozšířit obzory, abyste pochopili, že lidé jsou různí a mají různé potřeby, aniž by to muselo být výrazem neschopnosti či zaostalosti. Tím ovšem nijak nepolemizuji s tím, že banka má mít svůj soft na všechna zařízení.


zaostalej _ to jsi řekl ty, v roce 2013 je asi 80% uživatelů, kterých jedinou "prací" na PC je š*****ání mailu, netu, fejsbuku... a k tomu nepotřebuješ pouštět počítač, roce 1995, kdy jsem poprvé měl inter-net, byl ten poměr opačný (vlastní komp s inetem měli převážně studenti, experti a programátoři)...

Podle mě, pro 80% dnešních lidí online nemá komp smysl, než ten, že "jsou zvyklí", jinak samé nevýhody :-D Na druhou stranu, ať si používá co chce :-)

Jo a psaní textu? Jsi písařka? Co třeba bluetooth klávesnice, aplikace na diktování Dragon Dictation apod.? :-) Aplikace jsou dnes téměř na vše.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 10. 10. 2013 18:03

Chvilku sleduji zdejší diskuzi a marně hledám smysl ve tvých příspěvcích. Tedy pokud není smyslem sbírat body za příspěvky. Nebo snad provokovat? :hm
Bobby Deerfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2013 18:38

v tom smysl nehledej...
...já pro změnu nenašel smysl v tom mít účet u KB...
...ještě nějaký problém?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 10. 2013 18:46

vpe píše:...co poněkud? ...


No, to jsem chtěl původně vymazat celé, ale něco mi do toho vlezlo v práci, tak jsem to omylem odeslal takto. Nicméně, bylo to něco v tom smyslu "že poněkud začnete ztrácet kontakt s technologickým pokrokem. Zrovna vy dva možná ne, protože vy budete spíš ztrácet kontakt s realitou a budete si stále myslet, jací jste borci."

A písařka téměř jsem, rozhodně by mi v mé činnosti nijak nepomohla písařka/sekretářka. Jinak tu jednak nebudu off-topicovat, jednak reagovat na tvé hlubokomyslné impertinence. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2013 19:02

Já řekl v navazujícím postu to samé:

"a přibývajícím věkem je zkostnatělost čím dál větší, to platí i u bank"

Za mě - nedostat se na webové rozhraní (plné funkce) přes mobilní zařízení, tak je pro mě banka nanic. Naštěstí pro banku, má tolerantní klienty, co v práci mají vhodný počítač a nevyžadují bezbariérový přístup :-
)

Buďte rádi a těm, co to nevyhovuje, dejte vědět bance a/nebo ji změňte. Už se asi opakuji, no KB jsem opustil hned po vzniku eBanky, KB měla přístup přes modem - pamatujete? A zkostnatělost se projevuje dosud, inu stáří.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 10. 2013 19:04

mikicz píše:Buď ze sebe děláš většího debila než jsi, nebo nechápeš o čem píšu. Mobilní bankovnictví se nejprve musí pro daný účet povolit a aktivovat v IB, do kterého se nedostanu.


Možná mě můžeš mít za debila, ale myslím si, že větší kokot z nás dvou bude ten co si zřídí účet u KB a poté nadává, že si musí kvůli IB stáhnout Javu a Adobe :-D Jestli účet nevlastníš přímo ty, ale tvá přítelkyně, tak platí naprosto totéž :-D Až budeš na severní moravě, stav se, zaktivuju ti to.. mě tento balast v compu nevadí

-- 10. 10. 2013 20:06 --

PatrikChrz píše:Možná tomu nebudeš věřit, ale v některých firmách je přísně zakázáno instalovat/spouštět jakékoliv oficiálně nepovolené aplikace. Dokonce "čuchací SW" je detekuje i nespuštěné na připojené flashce a "nabonzuje".


Možná tomu neuvěříš, ale firmy spoléhají, že člověk chodí do práce a nebude si volnou chvilku krátit surfováním po osobním IB..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 10. 2013 19:12

To se vylučuje, kdyby spoléhaly, tak přece nečuchají :-D

Tam, kde jim nevěří, je běžné, že mají přes Policy ve Win zablokovány nejen USB porty, naprosto běžné...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 10. 2013 20:27

dr._lukas píše:Až budeš na severní moravě, stav se, zaktivuju ti to.. mě tento balast v compu nevadí

ne, díky, nějak jsem si odvykl vidět vzduch co dýchám. Účet prý nejde zrušit dokud nebude splacený úvěr (možná jsi o tom už v KB slyšel sám) a do té doby ho bohužel musí trpět. Založení byla taky vtipná story, vnutili jim to na střední sotva dosáhli 18, ale to sem asi nepatří. A k tvé bystrosti, několikrát jsem napsal že pro aktivaci mobilní aplikace je nutný přístup do IB a ty tady začněš vypisovvat kraviny o jak java na mobilu nepojede?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 10. 2013 13:04

Tu tvou obhajobu jsem si už přečetl 3x za poslední dva dny.. reagoval jsem na tvůj předchozí příspěvek, kde jsme si nerozuměli, protože jsi to nenapsal docela jasně.. ano chápu to, ale myslím si, že k tomu bude stačit jedna návštěva pobočky a vše fungovat bude ;-) .. to, že účet nezruší je zcela logické, když je napojen na nesplacený úvěr, naprosto standartní chování ve vícero bankách...Vnutili jí založení účtu? O tom dost pochybuji, vím ze své vlastní zkušenosti, že na středních probíhaly přednášky bankovních poradků z KB, ale mě osobně nikdo nenutil a tenkrát jsem si účet sám od sebe založil.. Jiná by byla, pokud jí byl vnucen na vysoké, kde na některých VŠ vydávají studentskou kartou rovnou na Maestro od KB ;-) Min. slezská univerzita to dělá zcela určitě ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků