Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 10:02

Přesně tak, trvá to pár dní (asi 3 nebo 4) - ono hlavně nejprve musí být určena hodnota podílového listu pro den, kdy do něj investuješ, takže podobně je to u všech investičních společností.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod mobilman 24. 8. 2015 10:34

jasny chapu, poprve jsem min.tyden udelal nakup pres KB MojeBanka a tak jsem jen zvedavy za jak dlouho to asi bude videt. Pokud jsou to 3-4 dny tak to mozna dnes popr. zitra snad uz uvidim. diky za informaci.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikiVista 24. 8. 2015 15:22

mobilman: u IKS KB to funguje asi jako všude jinde. IKS jsou hodnoty PL 2 dny zpětně. Když zadám dnes příkaz k nákupu PL, tak ve středu vím za jakou hodnotu (počet kusů) jsem PL nakoupil. Takže čtvrtek či pátek to bude v MojeBanka, už jen proto že "velké aktualizace" (zůstatek na účtu atd.) probíhají o půlnoci.
Doplněk - nákup PL je taky limitován časem. Nyní si nejsem jistý, ale je to do 16 nebo 18 hodin. Nákup PL po tomto čase se uskuteční až následující den.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2015 06:24

Dnes jsem byl na pobočce KB a mají zajímavou akci. Pokud při založení účtu zadají speciální kód do systému, tak klient má za podmínky jakékoliv příchozí měsíční platby ( stačí třeba jen 10 Kč) vedení účtu až do věku 80.let úplně zdarma.
Tato infromace není v ceníku, ale vše vám řeknou na informační lice 800 521 521 a vše je uvedeno ve smlouvě o zřízení účtu.

Respektivě pro vedení účtu zdarma pro běžné klienty není potřeba plnit všechny 2 podmínky, ale stačí jednu tj. třeba příchozí platbu.
anonymni

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 9. 2015 07:06

No, ono vedení není všechno. Třeba 6 Kč za položku je brutální. :-)

Navíc je to oficiální akce (je na webu). Platí do 31. 12. 2015.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 28. 9. 2015 08:07

Teď se asi budou velké banky předhánět, která udělá nejnesmyslnější akci. Proč jako 80 ano, a 81? To až přijdu na pobočku, tak taky můžu požadovat, ať tuhle odlítanou můru za přepážkou dají pryč a dají mě nějakou mladší?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2015 08:21

Vedení zdarma je málo, když se banka zahojí na tak samozřejmých položkách jako pohyby na účtu. Však je tolik bezplatných alternativ, že tohle snad ani nikdo nemůže myslet vážně
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 9. 2015 11:30

Tak ono v tom něco zdarma je - např. karta, příchozí transakce ... ale odchozí ne. Tedy myslím, podrobně zkoumat se mi to nechce, pro mě je to zjevně nepřijatelné už jenom proto, že bych si musel pamatovat, co zdarma mám a co ne - přehlednost služby a ceníku je pro mě jedno z hlavních kritérií. Navíc jsem teď (tento rok) opakovaně v KB byl (stavebko, konto Start, 2 dětská konta, studentský účet - vše kvůli sledování stavebka, jinak je to spíš nepoužitelné) a znalosti pracovníku byly snad nejhorší, co jsem viděl. Hlavně, že mají garanci kvality ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 28. 9. 2015 12:04

Ta TOP nabídka ale pouzitelna je, ne? vse zdarma vcetne vyberu kdekoli, mate to někdo pro CZK ucet s platinovou debetkou?
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 5. 2016 21:10

Nevím, kam jinam to přilepit, četla jsem u sousedů na měšci, že KB přestává vydávat elektronické karty. Říkala jsem si, jak KB má jako jedna z mála bank širokou nabídku... a ono už ne. Co na to říkáte?
Už nebude žádná Visa Electron s použitelným kurzem a Maestro obdobně.
Vím že to zase za "drahou" banku schytám, ale vrtá mi hlavou proč musí všem všichni nacpat Mastercard debit... i standardní Visy mizí...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 10. 5. 2016 21:20

Všechno je to o penězích. Pro banku méně výhodné produkty se zruší a natlačí se lidem ty výhodnější...
A je to všude, levná nebo drahá banka.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 10. 5. 2016 21:35

Myslela jsem, že elektronické jsou levnější a že to je důvod, proč je třeba RB cpe k nejlevnějšímu účtu, stejně tak bývají u dětských účtů, i omílaná KK Cetelem je elektronická - to není kvůli úspoře?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 5. 2016 21:52

Ani ne, spíš naopak - v době před zastropováním interchange fee bylo naopak pro vydavatele výhodnější cpát zákazníkům rádobyprémiové karty typu MC World a pod., protože u nic měli za každou platbu 1,6 % (u klasické MC jen 1 % bez ohledu na to, jestli byla elektronická nebo ne - nyní to už je sice jedno) a snad jediným nákladem byly nějaké poplatky karetní asociaci (tam tu strukturu přesně nevím, ale tipl bych si, že byly nějak nasmlouvané dle objemu a banky už beztak vydávali pak svým klientům hlavně ty embossované).

Pokud bych měl hádat, tak Cetelemu spíš byla putna, co svým klientům vydají, protože viděli, že si jejich zákazníci kartou úvěr načerpají a pak jim ochotně splácejí úroky, než by měli kreditku jako platební prostředek pro každodenní výdaje...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 10. 5. 2016 22:31

Elektronické karty byly pro banky zajímavé, pokud se daly používat jen u obchodníků a banky on-line připojením mohly naprosto vyloučit, že se klient dostane do mínusu. Proto se taky dávaly k účtům pro všechny, banky je mohly vydat každému, i lidem, kteří měli problémy se splácením a neměli kontokorent.

Teď si banky nemůžou dovolit žádnému typu zákazníků znemožnit platby na internetu, a to nutně zahrnuje rezervace hotelů/aut přes internet, kdy obchodník může strhnout dodatečně větší částku – takže pro banku ta elektronická karta praticky nemá výhodu.

Pokud vím, skoro vždy jsou kurzy u jedné banky stejné u embosovaných a neeembosovaných karet, a od doby regulace interchange fee už ani obchodníci nemají důvod dávat za konkrétní elektronickou kartu slevu (i když nepochybně to nějací ještě dělat budou ze setrvačnosti); takže nemyslím, že ještě zůstaly nějaké důvody, proč bychom my měli trvat na elektronických kartách.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 5. 2016 05:53

Nevím jak se změnila situace v Německu, ale před 2 lety se dalo v běžných obchodech platit jedině Maestrem.
K čemu by byla Visa Elektron tedy nevím :-), leda nějaké slevy, ale nevím o nich, když už tak byly pro jakoukoliv Visu, která ale taky mizí...
Jen tak mimochodem u dětských účtů internetové platby blokují, nebo odblokují jen na žádost rodiče (jak u embosovaných, tak elektronických).
Mikka1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků