Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 20. 10. 2016 15:33

Jednotlivcum tezko muzou neco vypovedet, kdyz splnuji podminky. To spis zhorsi ty podminky a zacnou uctovat tech 1000 Kc/mesicne za vedeni uctu (Erste Premier).

Nicmene na druhou stranu, ty bankeri se tam doslova kopou do zadku a nemaji cele dny realne co delat.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 10. 2016 15:50

Taky si myslím - mně taky volali z banky s tím, že není problém, pokud se stavím týž den... Jinak u ČS mi to je srdečně jedno, jestli mám Erste Premier nebo třeba Moje zdravé finance - moc v tom rozdíl nevidím, debetka je sice "prémiová", ale platit s ní stejně nebudu - no a v této chvíli je paradoxně jednodušší plnit podmínky Erste Premier, kde stačí obrat, než u Mých zdravých financí, kde je třeba obrat + 1 platbu kartou (na to se mi fakt myslet nechce) a ještě využívat nějaký produkt (kreditku jsem akorát ukončil, předtím i něco dalšího, co jsem využíval v Blue, tak mi tak zůstal už jen majetkový účet k podílovým listům, což by mělo stačit, ale stejně mi to přijde zbytečná starost navíc)...

A ČSOB se už stejně chová idiotsky, nechce ani nabídnout marketingovou akci, kterou mají volně přístupnou na svých stránkám svým klientům - rozhodit se tím nenechám, ale čekal jsem něco víc, když je používám prakticky už jako "hlavní" banku (a to ještě v rámci jejich FS zaplatím ochotně hezkých pár stokorun do Hypoteční banky a ČMSS)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 10. 2016 18:40

S474N píše:Jednotlivcum tezko muzou neco vypovedet, kdyz splnuji podminky.

Smlouvy jdou vypovedet i bez udani duvodu. Ti co jim Homecredit vypovedel Premia kreditky, take splnovali podminky.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 10. 2016 22:55

Tak, at zrusi..mimo pojisteni odpovednosti stejne nabizi na uzemi CR *****
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 21. 10. 2016 00:36

Tak ať vypoví převedu zpátky na běžný "socka" účet a nechám zase účet dále odpočívat a popř. využiju při platbě letenek (VISA karta zdarma).
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 21. 10. 2016 05:18

paty07: Klienti kteří nemají příjem na premium účty, nejsou socky. :roll:
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 10. 2016 10:45

On psal "socka ucet". Mimochodem, par znamych ma prijem na Premier a jedine co mu pred casem nabidnuli je Blue. A ted se jich pry nechce doprosovat. Osobne to nechapu :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 21. 10. 2016 11:28

marvy píše:paty07: Klienti kteří nemají příjem na premium účty, nejsou socky. :roll:

Takhle to nebylo myšleno. Původně jsem chtěl napsat běžný účet, ale účet premier je taky běžný účet, tak mě v první chívli napadlo toto. A řeknu ti tajemství...taky nemám takové příjmy ve smyslu ze zaměstnání, podnikání či jiných, ale von mi pořád jmenovec posílá nějaké prachy a já mu je vracím, protože je nechci :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 22. 10. 2016 14:52

Tohle tajemství znám :D , jo psal si socka účet, jasně už vím...No on ten "socka účet" se oproti Premier u některých ustavů stejně moc neliší. :-]
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 10. 2016 16:45

Moje sestrenka dela na soudu, KB ji na zaklade toho dala bezny ucet zdarma a nemusi plnit zadne obratove podminky. Dava KB bezny ucet zdarma jeste pro jine povolani?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 22. 10. 2016 17:06

Teď nastal paradox, že je jednodušší a výhodnější mít "prémiové" účty než ty "sockové" nebo "nadsockové". Je to sice naprostý nesmysl, ale když si to banky takhle představují, tak proč ne. Já se třeba hlavně potřeboval zbavit toho blue, jestli to bude zrušením nebo přechodem na premier, mi bylo jedno. U ČSOB jsem tam volal jen kvůli informacím, ale bylo to jednodušší zřídit, než se dozvědět, co to opravdu obsahuje. U UCB to sice vyšlo v poněkud zkryplený variantě, ale nakonec sláva bohu, to je v podstatě nejlepší varianta. Jediný, který ješte nemám, je ten u KB, tam jsem opravdu nepochopil, k čemu by mi byl (no a Rb, ze které je mi blbě i bez účtu).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 10. 2016 22:33

Ten u KB je naprosto zbytecny..obrat vysoky, navic jen vybery zdarma kdekoliv, jako umi UCB za obrat 12 tisic.., nejakou "lepsi" kartu a CP s tragickym limitem.. Ale dival jsem se nyni pomalu rok pred refinancovanim na srovnani hypotek a prekvapila me UCB s nabidkou kolem 1,2% p.a. Je tato sazba realna a ma cenu sjednavat uz nyni ucet a tvorit si obrat?? Prekvapila me i Moneta, ktera je jeste niz.. za to CSOB kolem 2,39% a to je teda na dnesni dobu ulet a lichva :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 24. 10. 2016 08:42

Hypotéka u UCB s 1,29% (lze se dostat i na 1,19%) vypadá lákavě. Ovsem je od 85% LTV a hlavně povinně s jejich ne zrovna "povedeným" pojištěním.
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 10. 2016 09:53

Tak když jsem se poptával, tak pojištění nebylo úplně povinné, jen se pak zvýšila sazba o 0,2 %, což ale bylo spíše výhodnější než sazba původní s pojištěním.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2016 18:10

Chci se zeptat, jak to máte u Komerční banky ohledně poplatků. Vedení účtu je sice zdarma, stačí jakákoliv platba, ale je nutné platit za odchozí transakce či výběry z bankomatů.
U bankomatů to není takový problém, stačí zaplatit jednou kartou a jeden poplatek za výběr se vrátí nazpět.

U transakcí je situace složitější. Ideální je si zřídit balíček transakcí. Ten stojí 39 Kč měsíčně. V rámci retence je možné požádat ředitele pobočky o vyjimku na 1 rok a mít to také zdarma. Jenže, kdo má na to pořád myslet a schválení není vůbec jisté. V dnešní době doufám, žen snad ano. Je velmi silné konkurenční prostředí na trhu.

Mám tedy dotaz, jak toto řešíte s poplatky u KB?
Máte balíček transakcí a na něj retenci?
Jak často vybíráte z bankomatů KB a jak často platíte kartou?

-- 26. 11. 2016 19:10 --

Díky za odpovědi.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka