Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 7. 2017 18:08

Mám gold účet a jsem spokojen..Sice mi ČSOB nabídne v rámci Premium i pojištění odpovědnosti "zdarma", ale zase nemusím dělat legrační obraty a mám ho bez poplatku..jen se nesmí člověk bát otevřít ústa a říct si o něj
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 23. 7. 2017 18:17

Muzu se zeptat, zrusil jsi CSOB Premium sam?
taylor729
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 7. 2017 18:30

Ne každý uměle vytváří "legrační obraty", někteří lidé mají reálné obraty a podmínky plní vlastními příjmy. A určitě ne každý klient KB dostane Můj účet Gold zdarma, když si o něho řekne. Ledaže má třeba u banky úvěrový produkt, že? :-)

Můj účet Gold je dobrý produkt, který se podobá U kontu Premium od UCB. Konkrétně mi na něm ale vadí například to, že cestovní pojištění (s přijatelnými limity) nekryje důsledky vzniklé v souvislosti s teroristickým útokem. Na druhou stranu ale cestovní pojištění zahrnuje krytí stornopoplatků. Pozitivní je také to, že účet obsahuje autoasistenci. Nevyhovující je doba převodu mimo banku (D+1) a nevýhodný zahraniční styk. Způsob zabezpečení IB přes certifikát je uživatelsky náročný.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 7. 2017 21:21

K tomu účtu Gold je MC® Gold? Možná ta otázka zní divně, ale je banka která vydává MC® Standard (ve zlaté barvě) a říká tomu karta Gold (Base).. Tuším, že všechny karty kromě Platinum jsou už jen MC, ale zjistit tuto základní informaci z jejich webu je nadlidský výkon!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 7. 2017 00:17

Ke účtu (Můj účet Gold) je vydávána debetní karta VISA Gold. Zahrnuje cestovní pojištění pro zlaté karty a autoasistenci. KB má ještě lepší pojištění pro platinové debetní karty. K základnímu účtu (Můj účet) je obyčejná debetní VISA zatím ještě s redukovaným cestovním pojištěním v ceně. Kreditní karty jsou MC a nejsou v ceně balíčků. MC Gold Base od RB je samozřejmě směšná...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 7. 2017 07:58

Nezáleží na tom, jak kartu banka pojmenuje nebo jakou má barvu, když nemá odpovídající služby - ČS taky vydávala ke službě Blue "zlatou" Visa Gold, která neměla nic navíc vůči klasické embosované kartě. A v nedávných dobách, kdy banky rejžovali na interchange fee byla každá druhá vydávaná kreditka MasterCard typu World, což mělo být ještě o třídu výše, než Gold, a přece u těch karet nenabídly žádnou službu navíc (naopak je cpali každému v retailu, nicméně zase je pravda, že u těch kreditek mnohdy aspoň byly vratky) - až poté začal MasterCard poskytovat v Elite programu aspoň ty vstupy do salonků (ale pořád to neposkytovali/neposkytují přímo banky)...

Pak vznikaly takové paradoxní situace, že i obyčejná embosovaná debetka KB nabízela ono cestovní pojištění - leč takovou light verzi, ale pořád bylo až dosud něco navíc.

Jinak o té údajně nové nabídce KB nevidím nikde žádné informace, ale nevidím nějaký prostor na to, aby tahle banka mohla něčím zaujmout, pro mě jsou vůbec ty jejich produkty dost těžce uchopitelné - mám sice u nich Start konto, ale jen kvůli náhledu na fondy (uvažoval jsem i o stavebku, ale z toho sešlo, vědět to dříve, ani to Start konto bych si snad nezakládal - jen mi přišlo dost divné, že u něj je aspoň ta jedna ochozí platba v ceně, zatímco u toho běžně prodávaného produktu je to á 6 Kč, pokud si klient nepřiplatí za transakční balíček).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 7. 2017 09:43

Delitzsch píše:K základnímu účtu (Můj účet) je obyčejná debetní VISA zatím ještě s redukovaným cestovním pojištěním v ceně.

Vlastním Můj účet (mám u KB hypotéku, byla to tehdy podmínka) ale musím říct, že mám emb. debetku MC Standart (přesně tu na obrázku). Zatím tedy se zákl. pojištěním, mimochodem hoďte sem někdo ty nové podmínky. Tu Visu si myslím, že už stand. nedávají (k Můj účet)! Visu KB opouští stejně jako jiné banky, resp. dává jen jako premiové. Proto jsem si myslel, že i Gold je typu MC. Jinak souhlas s Frematle.. "Blbé" býv. kreditky Citi (RB) jsou World a k "lepšímu" účtu od KB je "jen" Gold. U nás je to pokřivený, nejde o to jak to má MC, ale co ke které kartě nabídne banka. Vlastně paradoxně KB byla jediná (co vím) která k zákl. kartě něco nabízela (cest. pojištění).
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 7. 2017 09:56

Mám také MůjÚčet. Letos mi KB debetní kartu obnovila a vydala mi kartu VISA (debit), nikoliv MC Debit, nebo dokonce MC Standard.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 24. 7. 2017 10:18

Mam Muj Ucet Gold a k nemu MC Gold, ktera je Gold, nejen ze ma zlatou barvu. K ni je Cestovni pojisteni ke zlatym kartam a auto asistence.
Zena ma k temuz uctu MC Standard (oznacenou Debit) a prave tento mesic ji obnovou skoncilo Cestovni pojisteni k debetnim kartam.
Mam to cele zadarmo a mam v planu chtit po bankerce zadarmo i MC Platinum.
(Samozrejme platby v CM, platebni kartu pro cestovani a vraceci kreditku resim jinde.)
Naposledy upravil HNF-01 dne 24. 7. 2017 10:20, celkově upraveno 1
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 7. 2017 10:19

Delitzsch píše:kartu VISA (debit), nikoliv MC Debit, nebo dokonce MC Standard.

Myslím, že MC Debit neexituje dle dělení MC, ale nechci slovíčkařit.
Resp. Debit jsou všechny karty, které nejsou Credit :-) (když pominu Charge, které člověk moc nepotká). Banky píšou na karty Debit, aby bylo jasné (někdy bohužel) že to nejsou kreditky. Ale členění Unembossed/Standard/Gold/World/Platinum (a další) to fakt není. Každopádně dík za info.. Vypadá to, že KB umí (dává) stále karty obou asociací.

HNF-01 píše:Mam Muj Ucet Gold a k nemu MC Gold, ktera je Gold

Díky, nebyl jsem tak vedle! ;-) A zrovna Platinum jsem myslel, že mají jen Visu. Čert, aby se v KB vyznal..
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 7. 2017 11:19

Produkty KB až tolik neznám, jen to, co vidím v sazebníku, ale Platinum tam teda vedou jako kreditní i debetní, přičemž pak na stránkách uvádí kreditní Platinum jako MasterCard: https://www.kb.cz/cs/uvery-a-financovan ... -platinum/ a debetní jako Platinum Visa: https://www.kb.cz/cs/ucty-platby-a-kart ... inum-visa/, takže správně budou asi skutečně obě asociace (bez poplatku by ale standardně měla jít získat ale jen ta debetní Platinum Visa v rámci TOP nabídky). Jestli ale třeba vydají MC Platinum jako debetní, to už nevím...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 24. 7. 2017 12:02

Docela mě překvapuje zdejší kritika KB. Účet jsem si tam založila v dubnu kvůli kartě Visa (dle jejich bankéře ji vydávají automaticky, MC na žádost), přišla mi to lepší varianta než ČS (zaslané peníze vyberu u KB zdarma za 1 platbu, u ČS ne) a kurzy mají mizerné obě.
Karta zaslána do pár dní, za to pojištění se taky nezlobím (na jednodenní cesty za hranice na to kašlu), má tam účet dost podnikatelů a dá se tak obratem řešit zapomětlivost příbuzných při platbách složenek.
Mám tam i dětský účet už celkem dlouho - svého času to byl nejjednodušší způsob, jak získat kartu Maestro, i limity mi nastavili celkem rozumné na to, že je to dítěte.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2017 12:30

Mám u KB tu TOP nabídku. Rozhodně bych řekl, že z tzv. prémiových účtů má nejpřísnější podmínky (obrat 150 tisíc, ostatní banky mají třetinu) a nejméně nabízí. Třeba je k tomu karta Priority Pass, ale bez volných vstupů :-o, ta nutnost certifikátu mě taky pěkně prudí. Shodou okolností jsem kartu minulý týden ztratil a nechal si vydat novou - takže jsem si tím nechtěně prodloužil cestovní pojištění :).

Vlastně jediný důvod, proč jsem si založil, byla informace, že mají nějaké akce pro klienty - no budu to mít rok a zatím ani ň. Od ČSOB a hlavně ČS (Erste) jsem už byl pozván na různé akce, kamaráda každou chvíli zve Raifka. KB nic.

Od přátel z bankovních kruhů jsem se doslechl, že Unicredit zavírá pobočky, propouští lidi a připravuje se na prodej a že kupcem má být právě Komerčka. Co se služeb týče, to je jak manželství jednorukého s jednonohým :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 7. 2017 12:59

Tak teď budou mít aspoň tu jednu ruku a jednu nohu .... jedna hlava by tomu ale mohla dost prospět. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 24. 7. 2017 13:33

Nechci, aby KB pomrvila použitelné služby UCB. Stačil mi podobný vývoj po schlamstnutí zákazníků Citi ze strany Rb.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka