Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 1. 2020 09:00

V práci jste dostal zadání propagovat KB? Reklama je na fóru placená. Tak nespamujte o KB v každém vlákně. Vy bankéři máte lidi za ovce, ale zde na fóru je trochu jiná konstelace. Tak běžte dělat promo někde na mimibazar.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 26. 1. 2020 11:25

KB je i zdarma drahá.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 26. 1. 2020 11:46

Proč je Můj účet Gold zdarma drahý?
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 12:06

suram píše:KB je i zdarma drahá.

Já od založení účtu nic nezaplatil, tak nevím, proč je drahá. Při dovolené v Polsku jsem neuzavíral cestovní pojištění. Navic KB ma pobočky, takže je to dobrý na vklad hotovosti které občas využijí.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 1. 2020 12:48

To neuzaviraji ani majitele Erste, CSOB premium atd. Oni aspon nejakou dalsi pridavnou hodnotu dostanou, narozidl od KB(treba vstupy do letistnich salonku). A nemusi se pred kamardy a pribuznymi strapnovat nahanenim a presvedcovanim kuli zalozeni uctu...Kdyz KB prijde s podobnou sluzbou a treba za obrat, nebudete muset delat "skrytou" reklamu, protoze si to lide zalozi sami.

Mam ucty v kazde TOP 15 bance(krome okrajovych Expobank,Oberbank)....a KB, protoze je to nalestene h...o bez benefitu ;-)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 1. 2020 12:53

Platební karty KB nepodporují multiměnovou funkci a její směnné kurzy jsou nevýhodné. Využití se tedy omezuje na ČR, případně pro cestovatele, kteří kurzy neřeší. MůjÚčet Gold má smyl jen pro toho, kdo nemá cestovní pojištění a autoasistenci řešené jiným způsobem. Spořící produkty nejsou výhodné ani ve variantě duální kombinace s investicemi (max. úrok aktuálně 2,35% ale bonus na nejnižší zůstatek, takže je nutné dát všechny peníze okamžitě a přívklady nemají smysl). Investice jsou s vyššími poplatky.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 26. 1. 2020 13:02

i kdyby to byla reklama tak co jako? jen ze někdo napsal hezky stylizovany post tak hned je placenej? ja mel tak gold (ale mel jsem ho na pul roku abych si vůbec prostředí cele banky vyzkousel, od ib az po salonky), tedka na ni mam názor a proste jedu dal. Ja mam taky rad v mojich ocich radsi vic agilni nizkonaladovky, ale docela me presvedcuje ze agilni nova nizkonakladovka je naprostej oxymoron
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 1. 2020 13:07

MůjÚčet Gold nezahrnuje a nikdy nezahrnoval žádné salonky.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 1. 2020 14:25

Delitzsch píše:Platební karty KB nepodporují multiměnovou funkci a její směnné kurzy jsou nevýhodné. Využití se tedy omezuje na ČR, případně pro cestovatele, kteří kurzy neřeší.

Na druhé straně u karet vydaných k eurovým účtům konverze probíhají kurzem karetní asociace do eur bez další přirážky, podobně jako třeba u UCB, takže s tím by ještě jakž-takž pracovat šlo.

Nicméně je opět problém, že získat eurový účet bez poplatku za vedení lze pouze u TOP nabídky a řídí se základním sazebníkem (tzn. lze k němu získat bez poplatku pouze standardní embosovanou kartu se zpoplatněnými výběry z bankomatů, nicméně by mělo jít u banky si "vydyndat" možnost si k tomu účtu nechat vydat i zlatou kartu na základě výjimky, pokud se klient zřekne Visy Platinum ke korunovému účtu v TOP nabídce a nechá si vydat "jen" zlatou - tím sice ztratí i Priority Pass, ale tam jsou vstupy stejně jen za poplatek, k TOP nabídce jako takové totiž banka umožňuje vydat až dvě zlaté karty bez poplatku za vedení)... Nicméně příchozí i odchozí SEPA (samozřejmě i tuzemské) platby jsou stejně zpoplatněny u běžných cizoměnových účtů á 6 Kč, takže i to je takové řešení k ničemu (vzhledem k tomu, že to je asi jediný rozumný use case, o němž u KB vím a to je hodně málo)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2020 14:34

Zásadní nevýhodu u KB vidím právě v tom, že (na rozdíl od ČS a ČSOB) nemá žádný vstup do salonků. Cestovní pojištění je proti dvěma zmíněným také ubohé (neměli náhodou v plánu ho úplně rušit?, resp zpoplatnění).

KB je tak nyní na úrovni Unicredit, jenže ta má alespoň multiměnovou kartu a konverzi do EUR dle kurzu asociace. Raifka při splnění podmínek je také lepší.

Komu tedy chce KB konkurovat?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 1. 2020 16:23

Ono vždy záleží na úhlu pohledu, jestli někdo jezdí každý rok 1× autem do HR (není to můj případ) tak neporovnává nabídky dle počtu salónků. I tak to není žádná TOP nabídka :-) ale proč to nevzít zadarmo, zejm. když každý nemůže nebo nechce posílat/točit 50k mezi účty.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2020 16:47

Jenže u TOP nabídky musíš točit 100 tisíc! To je právě to, přísnější podmínky, méně muziky
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 26. 1. 2020 17:02

Já myslel, že KB skoro nedělá retail. Za posledních cca 20 jsem od nich neviděl nic konkurenceschopného. Kámoš měl od nich tu platinovou kartu (jeho firma tam mám velké úvěry) a i ta byla v podstatě nepoužitelná.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod pedrysek7 26. 1. 2020 17:10

ROlda78 píše:Ono vždy záleží na úhlu pohledu, jestli někdo jezdí každý rok 1× autem do HR (není to můj případ) tak neporovnává nabídky dle počtu salónků. I tak to není žádná TOP nabídka :-) ale proč to nevzít zadarmo, zejm. když každý nemůže nebo nechce posílat/točit 50k mezi účty.

Plně souhlasím. Salónku jsou mi úplně ukradené,neboť letadlem nelétám. Spíše využijí auto a cestují do okolních států Polsko, Německo, Slovensko, Rakousko atd. Takže cestovní by mělo stačit a základní autoasistence není k zahození.
Přeposlat si peníze kvůli obratu se mi nechce.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 26. 1. 2020 17:42

MůjÚčet Gold bez poplatku může být zajímavý pro toho, kdo podobný účet zatím nemá a nemá žádné zvláštní potřeby. Ale nedostane ho každý zadarmo. Kolega se ptal před cca 2 týdny a odmítli mu ho dát, třebaže zjevně nevypadal jako někdo, z něhož by banka nic neměla. Když už ale účet u KB, tak určitě přibalit lidovou kreditku 4U a nakoupit elektroniku na dluh za hezkých 14%... :-)
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka