kreditní karta- MODRÁ KREDITKA od KB (modrepyramidy)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod outdoor1 1. 10. 2010 04:50

máte někdo zkušenost? včera mi byla nabídnuta a zdá se to být celkem zajimavý produkt, samosebou to nebude dokonalé...
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 10. 2010 06:19

Jak na ní koukám tak snad kromě pojištění nevidím žádnou výhodu, která by ji zvýhodňovala oproti konkurenci. http://www.kb.cz/cs/seg/seg1/products/b ... card.shtml tak
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 1. 10. 2010 07:04

myšpulín píše:Jak na ní koukám tak snad kromě pojištění nevidím žádnou výhodu, která by ji zvýhodňovala oproti konkurenci. http://www.kb.cz/cs/seg/seg1/products/b ... card.shtml tak


Já naopak vidím výhod několik.
- první rok zdarma vydání karty a vedení úvěrového účtu, další roky zdarma při splnění ročního obratu 36 000 Kč ročně (3 tisíce měsíčně je sranda)
- zdarma pojištění na cesty do zahraničí pro držitele kreditní karty a jeho děti, cestující spolu s držitele
- zdarma pojištění schopnosti splácet v případě ztráty zaměstnání, dlouhodobé nemoci, invalidity, nebo úmrtí
- druhá karta pro ženu zdarma !
- Cashback zdarma - spadá do bezúročného období
- výběr z bankomatu - taktéž spadá do bezúročného období
- blesková mailová notifikace zdarma !

To je pro mne velice důležitá služba, jakmile já nebo má žena na své partnerské kartě naťukáme kdekoli PIN, během několika vteřin mi na mobilu pípne SMSka (přeposlaný mail na mobil) s obsahem " Platebni kartou C cislo 411333*123 byla dne 30.09.2010 blokovana castka 5602,10 CZK, misto platby ALBERT HM 0327; OLOMOUC; CZ."
Prostě informace k nezaplacení.

Už jsem několikráte porovnával nabídky KK ostatních bank, ale ani jediná toto vše dohromady neumí. A při tom za to vše nezaplatíte jeden jediný haléř. :-D
Naposledy upravil gogospk dne 1. 10. 2010 15:41, celkově upraveno 1
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 10. 2010 08:49

Také si myslím, že ta Modrá Kreditka od KB je dobrý produkt. Také jsem ji zvažoval pro sebe a manželku, ale nakonec byla KB předstihnuta GE, protože mi GE nabídla kartu pro manželku k mé ING kreditce, tak jsem pak už KB neřešil.
Drobnou nevýhodou může být fakt, že to je VISA, která má v Evropě trošku horší kurz jak MasterCard. Ale pokud necestuješ často v zahraničí, tak tě tohle nemusí vůbec trápit.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outdoor1 1. 10. 2010 13:48

jojo diky za info, ja v tom zatim nenasel nic spatneho, a hlavne to pojisteni do zahranici me zaujalo (sice to neni zadne terno, to ale zaklad od kdejake pojistovny taky ne...)..
obrat 36 tic Kc/rok se da doudelat i v bankomatu (sice uz za poplatek..) no pujdu do toho...u uvidim, snad se mi to te penezenky vejde :hm
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 10. 2010 14:03

Dostaneš k té kreditce i internetbanking, aby sis mohl online kontrolovat platby kartou? Na webu tvrdí, že snad ano.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 10. 2010 14:21

KB nabízí zdarma expresní linku online plus zdarma. Je to klasické IB, ve kterém se jen koukáš na transakce... dávají ho i lidem pro elektronické výpisy, když nevyužívají IB :-)

Co se týká karty jestli ji chceš, tak ji vem není špatná. Mě asi před půl rokem zaujalo hlavně modré konto od KB, ale když jsem se dozvěděl o snížení státního příspěvku na SS, tak jsem od této myšlenky upustil... samotné konto bych měl zdarma, platil bych pouze za transakce...cca. 20,- měsíčně a od nového roku přichází KB stejně s daleko proklientským výběrem z bankomatu, takže bych tuto otázku neřešil...
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 1. 10. 2010 16:15

Umí tato kreditka 100% splátku dlužné částky před koncem bezúročného období?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 10. 2010 17:47

Taky tu kartu mam. Jednu nevyhodu ma a to tu, ze s ni nejde platit pres net.
Co se tyce 100% splatky, karta sama to neumi ale kdyz si na ni vcas prevedes penize, ktere aktualne dluzis (do 15-teho v mesici po kterem jsi udelal nakup), mas to bezurocne. Pokud to neudelas, automaticky se ti strhne mesicni splatka a nabehne urok. Kdykoliv ale muzes splatit celou dluznou castku a zbavit se tak uroku.
Fido+
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 10. 2010 18:15

Ale na webu píšou, že je možná aktivace plateb na internetu.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 6. 10. 2010 13:39

Mozna ze ted uz to jde ale ja se specialne na tohle ptal a tvrdili mi ze to nejde. Je to ale uz asi rok.
Fido+
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2010 14:05

DoubleSix píše:Drobnou nevýhodou může být fakt, že to je VISA, která má v Evropě trošku horší kurz jak MasterCard. Ale pokud necestuješ často v zahraničí, tak tě tohle nemusí vůbec trápit.

jaky kurz ma mastercard nevim, ale zalezi na politice banky. jestli to uctuje svym kurzem deviza prodej, tak to moc vyhodna neni, kb nema nic moc kurzy. z kreditek by v tomto ohledu mela byt nejlepsi RB.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 10. 2010 14:47

Patrik : u kreditek má možná LBBW lepší kurz jak RB. Ta kreditka LBBW je při obratu 45 tisíc za rok zdarma.

Jinak během dalichova testu byl kurz Visa 2,19, zatímco MC měl 25,08.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2010 15:49

Kurzy VISA jsou např. zde:
http://www.visaeurope.com/en/cardholder ... rates.aspx

Já jsem teď čerstvě začal s PayPalem, tak mám teprve dvě transakce:
96.89 EUR - PayPal ukazuje 27.9., Axa ukazuje 29-09-2010 (zaúčtováno), 26-09-2010 (provedeno), částka 2.387,55, tedy kurz 24,64 - KB měla 29.9. kurz deviza-prodej - 25,1041
2.91 USD - PayPal ukazuje 30.9., Axa ukazuje 04-10-2010 30-09-2010, částka 51,75

Pak ještě jedna přímá platba - 04-10-2010 02-10-2010, 30 USD, z Axa strženo 533,55

Kurzem karetní společnosti u nás účtuje jen velmi málo bank, většina jich účtuje svým kurzem deviza-prodej, který je vždy horší, než kurz karetní společnosti

Kurzem karetní společnosti účtuje Cetelem (Mastercard) a Axa (VISA). A podle Dalichova testu vyšla Cetelem lépe http://www.mesec.cz/clanky/velky-test-p ... -v-eurech/. I když rozdíl byl 25,09 proti 25,19. Kuriozní ale je, že při blokaci byla zase o ten desetník levnější Axa :D

Pak ještě z kurzu karetní společnosti vychází Citi, která k němu připočítává 2 % poplatek. No a pak si nejsem jist, buď přímo kurzem karetní společnosti, nebo hodně jemu blízkým má účtovat právě RB, ovšem pouze kreditky. Debetky se účtují deviza-prodej.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2010 22:05

gogospk píše:Já naopak vidím výhod několik.
- první rok zdarma vydání karty a vedení úvěrového účtu, další roky zdarma při splnění ročního obratu 36 000 Kč ročně (3 tisíce měsíčně je sranda)

Dnes celkem standardní podmínky. Jsou karty, které jsou zdarma i bez nutnosti obratu.
gogospk píše:- zdarma pojištění na cesty do zahraničí pro držitele kreditní karty a jeho děti, cestující spolu s držitele

Velmi nízký limit - 750 000 Kč na léčebné výlohy je fakt málo, navíc mezi pojištěné osoby nepatří manžel/ka, partner/ka (pouze jeho/její děti). Ale pravděpodobně to bude řešit ta druhá karta.
gogospk píše:- zdarma pojištění schopnosti splácet v případě ztráty zaměstnání, dlouhodobé nemoci, invalidity, nebo úmrtí

Nenašel jsem na jejich stránkách podmínky, takže nemůžu posoudit. Dost často jsou tato pojištění dost "vykradená". Např. v případě ztráty zaměstnání obvykle neřeší snížení příjmů - pojišťovna hradí jen, když jste bez místa (na podpoře, a to ještě až po nějaké době). Neřeší ale problém, když vezmete hůře placené místo a z toho důvodu nemáte na splácení.
gogospk píše:- druhá karta pro ženu zdarma !

Opět žádný unikát
gogospk píše:- Cashback zdarma - spadá do bezúročného období

OK, to je dobré, ovšem vytrhne někomu trn z paty patnáct stovek vybraných k nákupu? Ale beru, je to výhoda. To samé PS/ČSOB. Bezúroční je CB i u UCB, ale bude zpoplatněn 19 Kč.
gogospk píše:- výběr z bankomatu - taktéž spadá do bezúročného období

Také není úplně špatné, ale kolik ten výběr z bankomatu stojí? Ten poplatek je totiž taky náklad. Jinak výběr z bankomatu spadá do bezúročného období i u ČSOB/PS. Viz http://www.mesec.cz/clanky/banky-vymeru ... im-metrem/
gogospk píše:- blesková mailová notifikace zdarma !

Jo, to je pravděpodobně nejužitečnější funkce. Se divím, že to nemá více bank. Náklady minimální, marketingový potenciál velmi silný.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků