eurový účet zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Adule 5. 11. 2010 11:08

Potrebuju si zalozit eurovy ucet. Poradite mi, ktera banka ma vedeni, vybery a vklady na nem zdarma? Transakci na nem bude behemmesice minimalne, bude slouzit de facto jako vyporadaci ucet. Diky
Adule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 11. 2010 11:19

V ČR žádná. Minimálně vklady a výběry valut jsou zpoplatněné nějakým procentem z částky, při výběru z bankomatu fixní částkou.

Podle druhu používání přicházejí v úvahu buď FIO, slovenská Privatbanka nebo (německá) žitavská Volskbank, ty založí účet i českým občanům.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 5. 11. 2010 11:47

ČSOB nabízí Spořicí účet v EUR. Má výpovědní lhůtu 1 den, vklady i výběry hotovosti zdarma.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2010 12:10

Nejake informace se objevily pod dnesnim clankem na Mesci; www.mesec.cz/clanky/usetrete-na-platbe- ... verzi-men/
Pocitej s tim ze transakce budou zpoplatneny dle ceniku mezinarodnich plateb, tedy u vetsiny bank kolem 150 Kc za pohyb (napr. KB ma za odchozi SEPA transakci poplatek 195 Kc) a pokud nesplni podminky SEPA tak jeste vice.
Nejlepe vychazi Fio. 2 EUR odchozi, 1 EUR prichozi a 2 az 10 EUR (dle castky) vklad / vyber. Ale muzes si castku (zdarma) prevest na CZK ucet a pak v CZK vybrat (vlozit) zdarma.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fikyyy 5. 11. 2010 21:08

Dobry je,ze Privatbanka ma i zastoupeni v Praze
fikyyy
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2010 22:07

bohužel jen privatbanking, takže pro naše účely nepoužitelné :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor