ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamil2268 23. 6. 2016 17:48

Smart klíč používám delší dobu, asi odhadem přes 3/4 roku. Výborná věc, zadám pin do mobilu přes push notifikaci a prohlížeč mě už automaticky přesměruje do bankovnictví. Původně jsem chtěl účet z roku 2005, který aktivně využívám zrušit, kvůli vysokým poplatkům, ale vyčkám. Jako student jsem měl vedení zdarma a ještě rok (do 26 let - nemusím dokládat papír o studiu každý rok, ale jen jednorázově na začátku studia (5 let - Ing).
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 27. 6. 2016 13:45

Zdravim,
mam CSOB Premium ucet zatim jen s debetni kartou. Kreditku nemam aktualne uz par let zadnou ani u jine banky. V zalozkach kreditnich karet mam moznost si pozadat o World Elite, ktera ja soucasti balicku Premium. Mate nekdo zkusenost s zadosti online? Jak je to s pripadnym zpracovani zadosti a zda-li neni vhodnejsi radeji osobne na pobocce?
Prijem mi do CSOB uz chodi pres pul roku. Diky.
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xmaster 27. 6. 2016 14:56

ano, mám zkušenost s žádostí online a rozhodně nedoporučuji, ani předschválenou. Lépe zajít na pobočku.
xmaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klient ps 27. 6. 2016 16:28

Co je za problém? Pokud ti tam skutečně chodí výplata, tj. nevytváříš minimálně nutný obrat, zažádáš o kartu, do týdne ti přijde dokumentace, tu podepíšeš, pošleš nazpět a za týden máš kartu + pin, ten dostaneš doporučeně.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 2. 7. 2016 12:40

když mate u vraceci kreditky 1 proc odmenu za nakup a nasledne je vam provedeno storno nakupu a vrateji vam castku na kreditku, zustane tam ta odmena za nakup, nebo se to zrusi tez jako to byvalo u ge? dik
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 31. 7. 2016 23:38

Zatím mi nestrhli poplatek za vedení, takže vkladomat je bran jako příjem na konto splňující podmínky vedení účtu zdarma.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 1. 8. 2016 07:24

Muhahaha, 30.7. jsem si splatil Premium kreditku, že to vyzkouším. A k 31.7. mám zaúčtovanou automatickou splátku kreditky 0,00 Kč za 20 Kč poplatek. To si dělaj srandu nebo jenom neznám specifika banky a je třeba zaplatit "jindy"? Nebo je to fakt takovej cirkus?
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 8. 2016 07:42

A proč pak vůbec využíváš službu automatického inkasa plné splátky (která je zjevně účtovaná ať už inkaso proběhne nebo nikoliv, jako třeba v RB), když kreditku stejně splatíš ručně?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod VVNP 1. 8. 2016 11:09

Byl to test. Automatické inkaso potřebuju, často jsem dlouho v zahraničí (a také často bez přístupu k internetu). A tedy zjevně to takhle funguje, takže cirkus.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 1. 8. 2016 11:17

při migraci na Premium se vracecí kreditka automaticky nahradí tou Premium MC WorldElite nebo lze ponechat původni?
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 1. 8. 2016 11:30

Vzali mi vraceci kreditku a nahradili Premiovou.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gekkon 1. 8. 2016 12:04

Prevedou ji na Premium a propadne i bonus od zacatku aktualniho ucetniho obdobi.
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mobilman 1. 8. 2016 12:17

Tak kreditku o kterou jsem zadal online mi nakonec jen tak lehce nevydaji. Sice mi na ucet chodi vyplata uz pres pul roku, na Premium ho mam prevedeny hned od cervna kdy to bylo mozne, ale volal mi banker ze jsem si vyplnil zadost online ale musim dojit osobne na pobocku aby se mnou zadost prosel a dokoncil ji. Tak k cemu je ta zadost online kdyz clovek musi osobne to same zaridit znovu? Jsem asi blby ale takovy postup nechapu...
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 8. 2016 14:48

chnapka_cz píše:Vzali mi vraceci kreditku a nahradili Premiovou.
A to byl přesně ted důvod, proč jsem se jim na celé to jejich "premium" vyprdnul.

Jedinou výhodou v tom premium mohlo být cestovní pojištění. Ale sehnal jsem si lepší (vyšší limity a členové rodiny mohou cestovat individuálně /beze mne/ a jsou pojištěni) a stálo mě mnohem méně, než o kolik bych přišel na vratkách.
Výběry z bankomatů v zahraničí se díky teď již "skvělým" kurzům ČSOB vůbec nevyplatí, i když to bude bez poplatku. A salonky na letištích pro rodinu nejsou (ani u ČSOB, ani u Erste).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 1. 8. 2016 15:18

Dnešní zkušenost z ČSOB:
Přišli jsme s manželkou zrušit dva dětské účty. Trvalo to asi půl hodiny, kdy se paní nejdřív radila s kolegou a poté ještě po telefonu a nakonec z ní ještě vylezlo, že výpovědní lhůta je měsíc. Tak snad to byla poslední návštěva.
Jinak jsme je rušili proto, že když jsme je zakládali (před více než 10 lety), tak byla úroková sazba 2,5 % a ročně se tam platilo 120 korun takové základní pojištění. Bohužel úroková sazba šla tak dolů (aktuálně 0,5 %), že si ty účty na to pojištění nevydělají (bývalo tam těsně pod 25 tisícema, což byl strop pro tu úrokovou míru). Nejdřív jsme (vážně hloupě) vybrali z každého 20 tisíc a dali to na stavebko (3 %). Pak koukám, že za ty výběry si naúčtovali 2x70 korun. Jasně, moje chyba, že nečumím do ceníku. Každopádně to byla poslední kapka k tomu, aby ČSOB přišla o dva klienty.
GE, tedy pardon Moneta Bank přitom má stále na dětských účtech 1,5 %.
radecekh
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka