ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ninaa 8. 1. 2020 22:46

kolotuk píše:...jakým způsobem se daní poskytnuté odměny?Konkrétně ČSOB má pod podmínkami text,že každý příjemce odměny je zodpovědný za zdanění.Jak se to vlastně daní?

Odměny při zakládání účtů jsou příležitostné příjmy - nedostáváte je pořád a opakovaně, ale po splnění podmínek, nárazově a pak finito. Jako zaměstnanec byste měl zdanit v okamžiku, kdy vaše celkové (můžou plynout i z jiných zdrojů) nahodilé příjmy převýší 30 000 Kč za rok.
Zaměstnanec, který dostává odměny pravidelné, opakované (používáním kreditky například) tam je pro zdanění limit 6 000 Kč za rok.
Podnikatel (OSVČ) to však danit musí.
Víc vysvětleno to je např. zde: https://www.mesec.cz/clanky/bonusy-z-pl ... a-zdaneni/
Článek je sice téměř 10 let starý, ale kromě limitu příležitostných příjmů (změna z 20 tis na 30 tis) se v tomhle nic nezměnilo nebo jsem to nestihla zaregistrovat https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#cast1
Ninaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod curvecardik3 9. 1. 2020 07:41

Bože, to je zase blbost. Tohle snad nikdo v celém vesmíru nedaní! Kdo by dohledával a proč!?
curvecardik3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 9. 1. 2020 09:38

Treba te muze oznamit banka, ktere se nelibi, ze k tobe musela byt moc stedra.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 9. 1. 2020 12:15

Ninaa píše:
kolotuk píše:...jakým způsobem se daní poskytnuté odměny?Konkrétně ČSOB má pod podmínkami text,že každý příjemce odměny je zodpovědný za zdanění.Jak se to vlastně daní?

Odměny při zakládání účtů jsou příležitostné příjmy - nedostáváte je pořád a opakovaně, ale po splnění podmínek, nárazově a pak finito. Jako zaměstnanec byste měl zdanit v okamžiku, kdy vaše celkové (můžou plynout i z jiných zdrojů) nahodilé příjmy převýší 30 000 Kč za rok.
Zaměstnanec, který dostává odměny pravidelné, opakované (používáním kreditky například) tam je pro zdanění limit 6 000 Kč za rok.
Podnikatel (OSVČ) to však danit musí.
Víc vysvětleno to je např. zde: https://www.mesec.cz/clanky/bonusy-z-pl ... a-zdaneni/
Článek je sice téměř 10 let starý, ale kromě limitu příležitostných příjmů (změna z 20 tis na 30 tis) se v tomhle nic nezměnilo nebo jsem to nestihla zaregistrovat https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#cast1

Zahraniční příjmy z nezdanenych úroku te dnes dozenou a zdání ti to, protože je ohlašovací povinnost bank, ale ohledně tohohle bych byl ledově klidný. Jestli tu a tam dostaneš prémii či bonus na kreditce, fakt nikoho netrápí.
drummond
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 1. 2020 12:38

jaka je promlceci doba ohledne nezdanenych uroku ze zahranici?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 1. 2020 12:40

podle mne 3 roky, jako u všech daňových příjmů, ne? Ale jen hádám.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ninaa 9. 1. 2020 13:34

Tříletá promlčecí lhůta začíná běžet ode dne, kdy uplynula lhůta pro podání daňového přiznání nebo ode dne, kdy se stala daň splatnou. Takže v reálu pro daň z příjmů je to nejčastěji 3 roky + 3 měsíce. Najde se to v Daňovém řádu.
Ninaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 1. 2020 22:15

PS má akci, a za 1000 :-!
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Stileth 10. 1. 2020 00:34

Stileth píše:Take mi nezavolali, takze jsem zavolal ja a domluvil si osobni schuzku. Po telefonu jsem to ani nezkousel.. na to nemam v praci cas.

Premium ucet + KK zalozen zhruba za hodinu, ale vcetne treninku noveho bankere, takze realne by to asi bylo na 30minut. Zakladni KK limit 50k schvalen bez dokladani prijmu v podstate okamzite (s dotazem do registru).

Kazdopadne zoufalejsi IB jsem jeste nevidel :-l :-!
Stileth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 10. 1. 2020 01:10

Tak to jsi asi neviděl mBank :D Ale vážně - co se ti tak nelíbí? Nechci říkat, že by to bylo dokonalý, ale IB ČSOB mi určitě přijde spíš jako to lepší, co mezi bankama existuje.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 10. 1. 2020 11:15

Taky si na IB nestěžuju, docela mi sedí, (zvládá ho i tchýně:)).
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 10. 1. 2020 11:37

Zkoušeli jste někdo ČSOB Smartbanking na hodinkách s Wear OS? Jako jasně, je to spíš hračka a moc praktický využití to nemá, ale když už se s tím dělají, tak aspoň to zobrazení transakcí mohli na hodinkách s kulatým displejem pořešit tak, aby část informací nebyla mimo displej... Když se jedná o první nebo poslední záznam, tak to nejde ani odrolovat. #firstworldproblems :-)
Přílohy
20200110_112938.png
20200110_112938.png (26.84 ) Zobrazeno 1056 krát
hopo.hopo
Diskutér

Odeslat příspěvekod sNOWu 10. 1. 2020 12:04

IB je super
sNOWu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 13:37

IB je hrozné a ten opruz s devíti alfanumerickými znaky v autorizačních SMS, to je fakt bezpečnostní zoufalost.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 1. 2020 13:43

-- 10. 1. 2020 13:43 --

Musim potvrdit hrozne IB, uz tech list a podlist v levo na skle. Dale se toto IB nacita primo rekordni dobu, podobne jako ING a to pri jakemkoliv prekliknuti.
redhaven
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka