ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 10. 1. 2020 14:13

Stileth píše:
Stileth píše:Take mi nezavolali, takze jsem zavolal ja a domluvil si osobni schuzku. Po telefonu jsem to ani nezkousel.. na to nemam v praci cas.

Premium ucet + KK zalozen zhruba za hodinu, ale vcetne treninku noveho bankere, takze realne by to asi bylo na 30minut. Zakladni KK limit 50k schvalen bez dokladani prijmu v podstate okamzite (s dotazem do registru).

Kazdopadne zoufalejsi IB jsem jeste nevidel :-l :-!


To by mne také zajímalo, to IB, chystám se dnes založit na pobočce, když se "vzdálený "bankéř doposud neozval.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 10. 1. 2020 14:36

Jo takhle, moje chyba - tak nějak už mám IB spojené s appkou v mobilu, protože do IB většinou nemám potřebu chodit, když ta appka funguje dobře. A to u ČSOB funguje. Co se týká toho kódu, tak mi akorát vadí, že se na počítači nedokáže rovnou přepsat z tý smsky. Ale jako nějak extrémně mě to neobtěžuje, když to potřebuju jenom výjimečně.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tx999 10. 1. 2020 15:05

Ted v lednu jsem platil a uz to byly jenom cislice. Tak nevim, jestli jsem mel jenom stesti, nebo jestli to je standard.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stileth 10. 1. 2020 18:39

V podstate to shrnul @redhaven: menu, submenu, dalsi vnorene submenu.. a cele je to takove spomalene.. jako ve Windows mi to vyhovuje, ale v IB opravdu ne. Samozrejme 100 lidi, 100 chuti, ale mne to nesedlo.

Co se tyce SMS autorizaci, tak doporucuji prejit na jejich CSOB Smart klic. Sice je to dalsi apka (coz take nechapu, kdyz jine banky to umi vse v jedne), ale potom muzete vse potvrzovat otiskem nebo PINem. Je to rychlejsi a pohodlnejsi.
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 1. 2020 18:41

Já jako dlouholetý klient ČSOB (tedy PS, ale to je až na barvu pozadí fuk) doporučuji přejít na Smartbanking. Do IB fakt není nutné chodit, vše hlavní SB umí a není tak špatný (robusní). Odpadne tím nejen nutnost opisovat SMS kódy (appka je na otisk a/nebo číselný PIN).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 18:52

A jde se z appky přihlásit do jejich penzijního portálu? Protože já mám to IB jen kvůli tomu, z něj se tam lze přihlásit.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 1. 2020 20:02

suram píše:A jde se z appky přihlásit do jejich penzijního portálu? Protože já mám to IB jen kvůli tomu, z něj se tam lze přihlásit.

Nejde. V App. je ale k dispozici náhled na penzijní spoření.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 10. 1. 2020 20:33

Díky za info.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 10. 1. 2020 20:59

Mě se to jejich IB i appka líbí a osobně je řadím mezi tři nejlepší. Hrozné mi naopak přijde IB od Monety.

Jinak přes appku (Smartbankingu) bohužel také nelze například nakládat s body získanými ve Světě odměn.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 10. 1. 2020 22:42

To jo. Nechápu jak někdo může mít tak skvělou appku a zároveň otřesný IB jako moneta :) ale jako je to to samý - nemám důvod lízt do IB, když všechno dám přes telefon.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 10. 1. 2020 22:54

Ahoj, nakonec jsem dnes zajel na pobočku a založil Premium konto.
Moje první poznatky - srovnávám zejména s RB, kde mám stále hlavní účet.
IB mne přijde opravdu šílené, zvlášť ty kódy atp ale to mi slečna při zakládání sama říkala.
SM je docela v pohodě, ještě ale nemám na účtu ani kačku tak nevidím nic víc, než údaje po přihlášení takže nemám zatím zkušenosti.
Ohledně toho, že není třeba vůbec lézt do IB nevím, ale u RB je SM celkem méně informací a občas je třeba do IB vlézt a je to značně jednodušší.
Dále mne bankéřka sdělila, ž spoustu záležitostí - opět srovnávám s RB-je třeba řešit jen osobní návštěvou u bankéře ( třeba i převzetí karty a každá (DB,KK) přijde jindy - přeci banky posílají na poštou. Například můj bankéř v RB mi sám xy krát navrhl a tak to dopadlo, abych kvůli něčemu nemusel na pobočku, že jede kolem mé kanceláře, přibrzdí, potkáme se a hotovo.Proklientský přístup.Ale ČSOB Premium mám 5 hodin a prokousávám se, takže jsou jen první postřehy, tak doufám, že se s tím nějak zžiju.Je tam ještě pár věcí, co se nedají změnit v IB ani SB, co mi slečna sdělila.Uvidíme, RB neutnu, ale utlumím, přeci jen tam mám účt od dob Ebanky, akorát mne teď trochu nakrkli s těmi novými tarify od ledna t.r.Dobrou noc

-- 10. 1. 2020 23:00 --

Ještě jeden poznatek . teď, čili v pátek ve 23 jsem zkušebně z RB do ČSOB na tento nově zřízený účet poslal 200 a je to tam hned.
Myslel jsem, že okamžité platby jsou jen v pracovní době, tak to jsem se asi mýli.
Nicméně to chválím.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 10. 1. 2020 23:03

Okamžité platby běží v režimu 24/7 s občasnými výpadky. Na ČSOB Premium je dobré zejména cestovní a doplňkové pojištění, salonky a asistenční služba. Občas bývají akce na benzín apod. RB nerušit, ještě může překvapit.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 10. 1. 2020 23:12

Díky s okamžitým platbami jsem tohle netusil.RB rušit nebudu jen změním na zdarma “chytrý účet” , jsem s nimi celkem spokojený, teď zkouším po 20ti letech ČSOB přesně z těxh důvodů, co jsi napsal.Tak snad OK.SM se mi líbí.Rychle a přehledné
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 10. 1. 2020 23:39

jir.vesely píše:To jo. Nechápu jak někdo může mít tak skvělou appku a zároveň otřesný IB jako moneta :)
Jednoduché, rozhodli se co nejvíc peněz utrácet na aplikace, i za cenu toho, že na IB budou šetřit, co to jde. (To IB je, myslím, nakonec docela funkční, jen „vypadá staré“ a v pár místech má nejasnou strukturu, typicky co se týče hierarchie ve výběru účtu vs. to boční podmenu. Ale, snad až na úvodní obrazovku (na kterou tedy někteří po její změně taky nadávali) hezky opravdu nevypadá.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod PULPANM 11. 1. 2020 03:24

Identifikační číslo asi změnit nejde že? Nikde jsem nenašel.
U RB se mi líbí, že je to RČ, dobře se pamatuje
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků