ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 3. 3. 2020 18:21

dlouhy.dejw: jen k té historické exkurzi, v době krachu IPB už dost dlouho existoval pro Postžiro homebanking.
Ono ani dneska na tom lidé bez internetu nejsou lépe.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 3. 3. 2020 18:53

joo zásah IPB
No pamatuju mraky českých nebo CS bank jako Agrobanka, nebo dokonce Haná banka s tou jsem v tunelu propadl do IPB a z té pak znovu tunelem 8-) u všech jsem měl účty a vše se řešilo osobně.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 4. 3. 2020 08:54

@drkarel Ty jo GSM banking byla to ta vec pro tlacitkove mobily na systemu menu (podobne jako mel menu cely ten telefon) kvuli ktere si clovek musel koupit specialni GSM SIM kartu (myslim, ze na ni bylo jen vice pameti)? To jsem mel na sve Nokia 5110. Zavan minulosti jak svina :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 4. 3. 2020 12:14

Jojo, vzpomínám si, že na SIM museli ještě ve spořce nahrát bankovní aplikaci, aby GSM baning vůbec fungoval..
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 3. 2020 12:34

Tak me odpovedeli konecne na reklamaci poplatku. Prej neuznavaji prevody na revolut, nebot se pry jedna o platebni ucet. Zajimave, za unor me vsak revolut uznali a poplatek 1.3. vratili. Nerozumim jejich reci kmene. Podle me jejich SW, revolut zatim ze zapocitani cerpani nevyhazuje automaticky, jen zkratka baba pri me reklamaci koukla a videla revolut, tak to zduvodnila tim. Spis bych rekl ze me poplatek za leden nevratili protoze mi byl vyplacen bonus 500, ktery se tvaril jako splatka a tim jsem mel okamzite utratu na KK nizsi nez 3k.

Cituji:Do Platby se započítávají pouze bezhotovostní platby, jako je nákup zboží a/nebo služeb u obchodníků či přes internet.
Započítávány nejsou výběry hotovosti, cash advance, cashback, transakce provedené u sázkových společností a v
kasínech, obchodování s akciemi, převod prostředků na běžný platební účet nebo dobíjitelnou platební kartu,

Nevim za revolotu tedy spada do bezneho uctu nebo predplacene karty?
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 3. 2020 13:15

To už zde myslím padlo, že dobíjení předplacených karet (tedy i Revolutu) se do objemového kritéria pro bezplatné vedení nepočítá. A to nejen u ČSOB/PS.
Revolut dobíjení nicméně nedávno změnilo MCC kód, právě proto možná ti to objemové kritérium bezpoplatkové karty jednou prošlo a podruhé ne.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 3. 2020 13:23

Jenze me neproslo za leden, ale za unor proslo, cili tohle nejde aplikovat na zprisneni oznacovani plateb tim kodem revolutem, pak by to totiz bylo casove logicky opacne a ne takto.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 3. 2020 13:30

Nikoliv, nový MCC kód dobíjení Revolutu právě může být to, co v ČSOB vylučují. Mnohé zahraničí banky dokonce za současný kód Revolutu u kreditek hned napaří úrok atd. Neboli nový MCC Revolutu dělá mnohým klientům především zahraničních bank víc problémů než starý - viz vlákno Revolut a odkazy v něm na externí fóra (už to ale může být cca měsíc, co se to začalo zde řešit).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 6. 3. 2020 16:44

Jak ale vysvětlíš, že mu to nevyloučili i v únoru?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 3. 2020 17:01

minarjo nepochopil, v lednu neprošlo a v únoru ano ? Vždyt by to mělo být logicky ČASOVĚ naopak, dle tvé teorie těch změn kodů plateb u revolutu, že to ten SW Čsob načetl a automaticky neuznal.

No znovu budu opakovat: "Spis bych rekl ze me poplatek za leden nevratili protoze mi byl vyplacen bonus 500, ktery se tvaril jako splatka a tim jsem mel okamzite utratu na KK nizsi nez 3k." (protože jediné čerpání bylo revolut 3200kč, mínus!!!- 500kč vyplacení bonusu s titulem "splátka úvěru")
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 3. 2020 22:40

Stále si nerozumíme! Chce to si přečíst fórum Revolut cca měsíc zpět a hlavně i odkazy na fóra externí, kam si stěžovali uživatelé napříč Evropou. V lednu měl Revolut MCC 6012. To je nepříjemné u kreditek, nejsou bonusy atd., ale celoevropsky celkem OK. Teď, po změně MCC na ten nový, mají mnozí uživatelé po Evropě VĚTŠÍ problém než předtím, protože ten nový MCC (teď nevím z hlavy jaký to je) považují mnohé evropské banky za hotovostní transakce, takže klienti třeba z Maďarska, Rakouska atd. zaplnili fórum Revolutu připomínkami, že dobití Revolut jim banka nyní buď zpoplatňuje, nebo častěji hned úročí (jako hotovostní transakci). Tedy nový MCC, platný někdy od průběhu února, je pro mnohé přísnější, a u ČSOB to nemusí být jinak. Ano víme, že u mnohých CZ bank je ZATÍM nový MCC pro CZ klienty spíš "lepší" (jsou z něj bonusy atd.), protože se mu banky zatím nepřispůsobily. Ale u ČSOB a vyhodnocení, zda jde o hotovostní transakci, to může být jinak: MCC 6012 nemusel pro to vyhodnocení obratu vadit, ten nový ale už ano, banka seznamy MCC které jak vyhodnocuje snad nikde explicitně neuvádí. Takže je třeba zjišťovat experimentálně, co jak která banka v reálu vyhodnocuje.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 7. 3. 2020 05:45

I vlazy by určitě pochopil, že tvoje teorie je kolosální blbost, pokud mu únorové nabití revolutu započítali.
:D :D :D
antonsek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 3. 2020 07:18

Tak jsem to obrátil, no :D. Ale v zahraničí skutečně nový MCC dělá víc problém než starý, jsme v ČR zatím výjimkou.
Podstatné je víc to, že i u ČSOB se tedy nový MCC chová zatím jinak než starý. Ale banky na to reagovat budou dřív nebo později, ostatně po vzoru třeba RB, která už byla prozíravá a i nový MCC má ve výluce už od listopadu (možná po zkušenostech v rámci celé středoevropské skupiny Raiffeisen).
Tedy všeho do času, banky se přizpůsobí časem i u nás :) (neboli jen na dobíjení Revolut bych pro splnění obratové podmínky kreditky v budoucnu moc nespoléhal)

@redhaven:
To, že by 500 Kč bonusu ve formě kladné operace na kreditním účtu snížilo obrat je nesmysl, protože při splnění obratové podmínky se berou v úvahu platby kartou (minusové transakce), ne průběžné splátky či jiné kladné transakce. Tedy zůstatek na konci účetního cyklu (ten ve výpisu) není důležitý, rozhoduje objem plateb. A ano, vím to jistě, kreditku ČSOB/PS jsem měl přes rok a klidně i úplné splacení už před výpisem nijak nevadilo, důležitá pro nulový poplatek byla vždy suma plateb kartou za dané období. Fakt tedy v lednu vadil ten původní MCC kód Revolutu 6012 (typický pro dobíjení předplacených karet a platebních účtů, což jak ti odpověděli mají ve výluce). V únoru to s novým MCC prošlo, ok, ale další měsíce se to může fakt rychle změnit.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 3. 2020 10:35

"Tož to je něká kolosální békovina" (banky) Tož ovidim. Něco jsem provedl za útraty, ale 3k asi nestihnu, při počtu jiných protočení u jiných bank.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 3. 2020 13:15

Tak nemyslím, aby ČSOB a jiné banky reagovaly na změnu MCC Revolut dobíjení až natolik rychle, že už teď v březnu by se mu přizpůsobily :). Nemožné to není, spíš to lze čekat ale v řádu měsíců.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků