ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 3. 2020 14:15

Tak nemyslím, aby ČSOB a jiné banky reagovaly na změnu MCC Revolut dobíjení až natolik rychle, že už teď v březnu by se mu přizpůsobily :). Nemožné to není, spíš to lze čekat ale v řádu měsíců.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 3. 2020 09:52

Jde změnit PIN KK v IB ČSOB ??
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 3. 2020 10:26

ano. lze v ATM ČSOB ale musíš mít plast, přes mobil to nejde
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 12. 3. 2020 10:35

Tak dotaz zní dost jasně: "v IB".. Odpověď je:
ne, nelze.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 3. 2020 11:03

Jo nojo, nějak jsem si nevšiml že v IB
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 24. 3. 2020 06:45

Tak se mi zda, ze CSOB v podstate jeste dnes ma u svych beznych uctu (pokud ma klient nastaveny elektron. vypisy, coz asi vetsina ma) poplatek za zruseni uctu ve vysi 40 kc, i kdyz se formalne nazyva nejak jako "poplatek za koncovy tisteny vypis". Chtel bych u nich zrusit Zakl. ucet a Plus konto a zatim mam podle mailu od KC takove info, ze ten koncovy vypis pry vzdy "musi" byt postou zaslan a poplatek nauctovan. Pritom ani v ceniku ten poplatek podle mne nemaji radne uveden a ani nevim, jestli si v dnesni dobe takovy poplatek vubec muzou legalne dovolit nauctovat, i kdyz to podle vseho delaji.

A navic si u nich zatim necham sporak Sporeni s bonusem, takze mi zustane pristup do IB, cili by mi koncovy vypis za ty rusene bezne ucty mohli klidne zaslat v elektron. forme do IB, bezpecnosti tedy argumentovat nemuzou. Jenom chteji proste z lidi tahat prachy...

Nevite, jestli ma na to banka pravo? Myslite, ze by tady mohla uspet stiznost na fin. arbitra?

Nebo neznate nejaky zpusob, jak se tomuto poplatku elegantne vyhnout? Vytahli ze mne v prubehu let dost penez, uz jim dalsi, jeste k tomu za odchod, z principu nechci platit. diky za radu.
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2020 07:01

Já bych to vyřešil takto - normálně bych na ČSOB poslal dotaz, zda se lze poplatku vyhnout, to případ, aby ve sporu před arbitrem banka netvrdila, že jsi se mohl poplatku vyhnout, kdybys ... (skákal na jedné noze a zpíval při tom skákal pes,... :D ).

A uvidíš, co ti odpoví, pokud odpoví, že se poplatku vyhnout nelze, zrušil bych to a pak zahájil spor. Pokud napíše, že se poplatku vyhnout lze (např. že lze místo zasílání výpisů e-mailem nastavit zobrazení výpisů v IB a nebo naopak obráceně), tak bych postupoval dle jejich pokynů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod tmx643 24. 3. 2020 09:47

Loni jsem účet rušil, tištěný výpis jsem dostal a žádný poplatek jsem neplatil. Bylo to tedy přes mobilitu Airbank, ale to asi nebude mít vliv.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 24. 3. 2020 12:26

loni jsem v akci zakládal a obratem rušil Plus Konto, o žádném poplatku nevím.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 24. 3. 2020 14:05

Teď se mi 2x při přihlašování do IB po zadání jména, hesla zobrazilo:
"Omlouváme se, ale kvůli neočekávané chybě jsme vás museli odhlásit. Pokud jste vše potřebné vyřídit nestihli, zkuste se přihlásit znovu."
V obou případech mi krátce po zobrazení omluvy přesto dorazil přihlašovací sms-kód.

Má někdo takovou zkušenost?
Je to možné v případě zrušení účtu? Zpravidla se do IB člověk přihlásí i po zrušení účtu, ale neznám v tomhle pravidla ČSOB.
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 24. 3. 2020 14:57

Mám úplně stejnou zkušenost, účet byl zrušen mobilitou v lednu.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 3. 2020 17:32

@Persbrandt:
Nevím jak to má teď ČSOB, ale tebou popsaný poplatek za závěrečný listinný výpis poštou při zrušení účtu (pokud jsou výpisy jinak bezplatné elektronické) není v bankovním světě neobvyklý. Obdobně ho účtuje třeba stavební spořitelna Wustenrot a i tam platí, že by přitom šel stáhnout z online bankovnictví PKP Wustenrot (to zůstává přístupné i po ukončení smlouvy).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 24. 3. 2020 20:09

minarjo: chapu Te, ale prece jen stavebni sporeni je neco trochu jineho nez bezny ucet. U toho stavebka dokonce treba srovnavac na serveru stavebky.cz kalkuluje poplatek za koncovy tisteny vypis do celkovych nakladu stavebka, u bezneho uctu CSOB mne takovy hrozici poplatek prekvapil, proste jsem s nim nekalkuloval.

-- 24. 3. 2020 19:51 --

PatriChrz: diky. Tak muzu s nimi zkusit jeste mailem pokomunikovat, ale moc si od toho neslibuju. Volat na infolinku asi nema v tomto pripade vubec cenu, tam nevedi, ktera bije a navic pripadne dohodnute veci jsou na rozdil od mailu tezko prokazovatelne.

Na muj predbezny dotaz ohl. uctovani toho poplatku za posl. vypis pri ruseni uctu mi odpovedeli toto (a to jsem se ptal i na moznost vyhnout se poplatku):

"V Obchodních podmínkách část V Výpisy bod 8 je uvedo: V případě, že je sjednáno Zaslání výpisu prostřednictvím Internetového bankovnictví a dojde k ukončení smluvního vztahu, je poslední výpis z účtu zaslán Majiteli účtu v listinné podobě na zasílací adresu, kterou Majitel účtu ČSOB sdělil.

Poplatek za papírová výpis je dle Sazebníku ČSOB 40 Kč.
...
Renáta Matoušková
Servis ČSOB"

TRochu ve stylu "zeptejte se na co chcete,my vam na co chceme odpovime".
A myslite, ze je teda dneska legalni uctovat takovyto poplatek, ktery je de facto poplatek za zruseni uctu a kteremu se asi neda vyhnout? Tou mobilitou nekam bych se mu nemohl vyhnout? diky
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 3. 2020 16:52

Dosel take nekomu email, ze za telefonat od COSB kuli pruzkumu dostatene 500.-?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 27. 3. 2020 19:23

A není to nějaká konina?ČSOB není tak radodajná.
mate59
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka