ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 5. 5. 2020 13:26

fiasky píše:
cz01 píše:Kdo nemá ČSOB Plus konto, tak toto dává větší smysl - odměna 1 000 Kč s ušetřeno (https://www.csob.cz/portal/lide/ucty/usetreno).

Tak jestli paní z infolinky při zakládání účtu mluvila pravdu, tak bude 1000 Kč přes ušetřeno plus 500 Kč pro mě jako doporucitele. A jelikož zakládala manželka, tak to hodí 1500 Kč :-).

Ahoj,da se to prosimte vyresit bez kuryra to dokonceni zadosti?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 5. 5. 2020 21:03

marvy píše:
fiasky píše:
cz01 píše:Kdo nemá ČSOB Plus konto, tak toto dává větší smysl - odměna 1 000 Kč s ušetřeno (https://www.csob.cz/portal/lide/ucty/usetreno).

Tak jestli paní z infolinky při zakládání účtu mluvila pravdu, tak bude 1000 Kč přes ušetřeno plus 500 Kč pro mě jako doporucitele. A jelikož zakládala manželka, tak to hodí 1500 Kč :-).

Ahoj,da se to prosimte vyresit bez kuryra to dokonceni zadosti?

Ano, po vyplnění údajů na webu výše ti v nejbližší pracovní den zavolají a pak vyšlou kurýra se smlouvou.

-- 5. 5. 2020 21:05 --

nnnokiaE52 píše:
fiasky píše:...A jelikož zakládala manželka, tak to hodí 1500 Kč :-).

Manželce :)

Manželce 1000, mně 500 :-)
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 6. 5. 2020 08:18

fiasky:

ne já se ptal právě, jestli to lze dokončit na poboččce, aniž by zamnou musel jezdit kurýr. :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 6. 5. 2020 09:58

Na pobočce to určitě dokončit lze, jen nebudeš mít tu tisícovku, o kterou ti primárně jde.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 5. 2020 10:13

Neboli - Na pobočce to dkončit NELZE.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 6. 5. 2020 10:35

Jinak po dvou zamítnutých pokusech o tisícovku za "Poštovní účet" mi to s ČSOB přes ušetřeno vyšlo. Kurýr je v pohodě (otázka 3 minut), když to srovnám s tím "porodem" u kreditek RB (CitiBank).
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 6. 5. 2020 13:36

a dokonce se musi povine vzit k tomu uctu karta...-(
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod CZ4R 10. 5. 2020 22:46

Přebírám společnost, která má účet u ČSOB, za který měsíčně platí asi 340 Kč za vedení. Je nějaká možnost mít firemní účet zdarma? Jinak bych asi přešel jinam, jelikož společnost není nyní moc ekonomicky aktivní.
CZ4R
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 11. 5. 2020 06:01

Například FIO, ale rozhodně není jediné.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 5. 2020 06:15

Je to možné, ale musíš každý rok obnovovat to vedení zdarma u vedoucího pobočky. (Ten nějak posuzuje, zda vyhovuješ nějakým neznámým interním pravidlům pro odpuštění poplatku za vedení.) Šlo a lze dokonce snížit poplatky za cizoměnové transakce, pokud společnost obchoduje se zahraničím (tedy nyní se třetími zeměmi) a má transakce v cizích měnách.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 5. 2020 07:42

Kromě Fio ještě Creditas. Ony i ostatní nizkonákladovky umí účty podnikatelům zdarma, ale nejsem si jist, jestli umí otevřít účet i právnickým osobám (mBank, Equa).

Jako první bych určitě doporučil FIO a to kvůli jejich internetovému bankovnictví. Naše SVJ má také účet u FIO.

-- 11. 5. 2020 07:44 --

Creditas už "v základu" má dobré podmínky pro cizoměnové transakce a na dealingovou smlouvu umí ještě lepší.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 5. 2020 08:13

Je smutné, že takový článek vyjde zrovna na bulváru, ale něco málo k těm refundacím letenek.
https://www.expres.cz/zpravy/vraceni-le ... pravy_stes
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 24. 5. 2020 11:36

Mam Plus konto nove.Rovnou sem nahodil smartbanking a libi se mi to. Maji ho docela povedeny a v tmavem rezimu pekne.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod mimous 28. 5. 2020 07:29

Ahoj,
setkali jste se někdo s tím, že sice máte od téhle banky kreditku, používáte ji, pravidelně splácíte, aby na ni nebyl žádný dluh, ale oni publikují ven data tak, že to vypadá, že sice kreditku máte, ale vůbec ji nepoužíváte?

Setkal jsem se teď s tím, že mi jiná banka zamítla úvěr a prý to bylo z tohohle důvodu. Díky popsanému přístupu nemám vůbec žádnou historii toho, že sice mám kreditku, ale bez problémů ji splácím.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LXIDCX 28. 5. 2020 07:46

Do registru se reportuje stav k poslednímu dni účetního období - pokud v tento den na kreditce nic nedlužíš (nebo jsi dokonce v plusu), pak tam jde opravdu 0 a karta se tváří jako nepoužívaná.
LXIDCX
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka