ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mimous 28. 5. 2020 08:08

Aha, takže tím, že 31. vždy splatím kartu, respektive na ní pošlu peníze, které jsou utracené, nebo blokované do limitu, tak to dělám špatně?

Jak mám teda postupovat, abych ji používal správně a aby to bylo vidět?
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 28. 5. 2020 08:12

Peníze na ni poslat až po vystavení výpisu a splatit v bezúročném období.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod mimous 28. 5. 2020 08:52

Tuhle informaci jsem nikde nenašel a je pro mě dost nová.
Osobně jsem čekal, že se bude udržovat informace o tom, kolik jsem na kreditce utratil a kolik jsem na ni pak vrátil. Ne jen číslo stavu na konci období. To mi nepřijde moc vypovídající o tom, jak dobře zvládám splácet závazky.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 5. 2020 08:56

U nás se snad pozitivní credit score nijak nesleduje a nepoužívá, ne? Já nevím o žádné bance, která by žádost o kreditku vyhodnocovala na základě pozitivního credit score.
Zajímají je jen negativní záznamy v těch registrech.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 28. 5. 2020 09:45

Negativní záznamy můžou být pro ně ale pozitivní, protože nejvíc vydělávají právě na těch klientech, kteří splácí pozdě.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 5. 2020 09:51

To samozřejmě, ale to už je jiná diskuse :-D
Podstata je, že pozitivní credit score (pozitivní z hlediska klienta) se nijak použít nedá.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 28. 5. 2020 10:17

Splácet kreditku před koncem měsíce je jen přístup používaný u jedné banky s podivnými systémy. Jinak je normální počkat na výpis (kdysi než jsi dostal výpis jsi ani nevěděl, kolik dlužíš) a pak splatit den před koncem bezúročného období, případně klidně až v poslední den, protože ČSOB má u účtu kreditky okamžité platby, takže je do pár sekund dluh uhrazen.

A v registrech je jen to balanční číslo k poslednímu dni? Čili se z nich nepozná, jestli splácím v bezúročném období plných třeba 30000, nebo tam mám nakumulovaný dluh 30000 a splácím jen minimální splátku?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod LXIDCX 28. 5. 2020 10:21

Lafayette16 píše:To samozřejmě, ale to už je jiná diskuse :-D
Podstata je, že pozitivní credit score (pozitivní z hlediska klienta) se nijak použít nedá.

Pozitivní vliv je zejména u žádostí o běžnou půjčku, u hypotéky to takový vliv nemá.

-- 28. 5. 2020 10:25 --

tmx643 píše:A v registrech je jen to balanční číslo k poslednímu dni? Čili se z nich nepozná, jestli splácím v bezúročném období plných třeba 30000, nebo tam mám nakumulovaný dluh 30000 a splácím jen minimální splátku?

Ne, nepozná.
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 5. 2020 22:56

LXIDCX píše:
Lafayette16 píše:To samozřejmě, ale to už je jiná diskuse :-D

Pozitivní vliv je zejména u žádostí o běžnou půjčku, u hypotéky to takový vliv nemá.

Jak se při žádostech o běžnou půjčku posuzuje credit score? Odkud se berou data?? :shock:
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 28. 5. 2020 23:03

Lafayette16 píše:U nás se snad pozitivní credit score nijak nesleduje a nepoužívá, ne?
Poskytování skóre je v informacích o zpracování osobních údajů registrů zmíněno, ale když jsem se naposledy ptal, prý to fakticky nedělají.

Nicméně to nebrání každé bance si po svém data z registru vyhodnocovat, počítat historické využívání produktů a odhadovat ziskovost. (Není úplně špatně chápat americké credit score jako způsob, jak tisíce maličkých bank, které samy nic moc neumí, outsourcují vyhodnocování žadatelů; není žádná povinnost se rozhodovat jen podle credit score a ty větší to nedělají, posuzují to samy, popř. s přihlédnutím ke score.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 29. 5. 2020 22:07

ČSOB dává odměnu 1000 Kč za sjednání kreditky a po dobu 6 měsíců dává 2 % (do světa odměn) za každou platbu nad 100 Kč. Nenašel jsem, jestli je tam nějaký limit pro odměny...https://www.csob.cz/portal/lide/pujcky/kreditni-karta
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zitow 30. 5. 2020 09:10

Výtah z podmínek pro sběr :
do 5 prac. dní po zaúčtování transakce/max 1000 bodů.
za každou platbu kartou minimálně 100 Kč zaúčtovanou ve Světě odměn. Neodměňují se výběry z bankomatů, cashback, online sázky a hry, transakce provedené předplacenou kartou včetně jejího dobíjení a dobíjení předplacených služeb. Dále se neodměňují platby provedené kreditní kartou Premium, Platinum a transakce provedené kartou k Půjčce po ruce. Neodměňují se také platby kartou fakticky provedené aplikací nebo kartou jiné instituce (např. CURVE card, Revolut a jim podobné) ke které je kreditní karta pouze navázaná.

-- 30. 5. 2020 09:15 --

https://svetodmen.cz/uploads/assets/pra ... 5-2020.pdf
zitow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 5. 2020 11:11

To s tou Curve tam museli přidat poměrně nedávno, s ní body normálně šly (ano jak už vidím z názvu PDF o příspěvek výše, platí to teď od 27.5.20). Je vidět, že externím kartám se "přizpůsobují" postupně všechny banky a že Raiffeisenbank se svými novinkami inspiruje i konkurenci :(.
------
Mimochodem: klienti Poštovní spořitelny (mezi něž i s hypotékou u HB patřím) mají jako vždy smůlu :(. Stránky o kreditce na webu PS vypadají sice stejně jako ty na webu ČSOB, ale žádná odměna 1000 Kč, ani žádné zvýhodnění až na 2%... Nevím, proč ČSOB/PS tyto akce nedělají stejně, když obě frakce banky budou brzy spojeny.
Jako klient PS mám asi tedy smůlu, že? Protože v IB Poštovní spořitelny mohu požádat jen o kreditku PS, ne o tu ČSOB. Nebo už nějaký klient PS zkoušel kreditku z divize ČSOB získat jinak, když přes IB PS cesta nevede? Asi by to znamenalo zřizovat i IB ČSOB, přitom to mají propojené, tak to zdvojení produktů (jinak ČSOB, jinak PS) už nemá moc smysl. Když jsem před pár lety přenášel účet z ČSOB do PS kvůli tehdy výhodnějším podmínkám běžného účtu (PS už uměla bezplatný účet, ČSOB ještě ne), tak mě i ID do online bankovnictví zůstalo, stejně jako samosebou i číslo účtu, jen se vše zbarvilo z modré do cihlové barvy).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 5. 2020 12:13

Chapu spravne, ze kdyz zazadam o kreditku do 31.5. tak jeste k bonusu 1000Kc dostanu 500kc po utrate 500kc?
https://www.csob.cz/portal/lide/pujcky/ ... s-kreditka
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 30. 5. 2020 12:19

slavo963 píše:Chapu spravne, ze kdyz zazadam o kreditku do 31.5. tak jeste k bonusu 1000Kc dostanu 500kc po utrate 500kc?
https://www.csob.cz/portal/lide/pujcky/ ... s-kreditka

Ne, protože se to nedá stihnout.

Doba trvání akce je od 1. 7. 2019 do 31. 5. 2020.

Odměnu získá fyzická osoba, která ... provedla platby prostřednictvím této ČSOB Kreditní Karty v souhrnné výši minimálně 500 Kč do konce kalendářního měsíce následujícího po měsíci, kdy došlo k vydání ČSOB Kreditní karty, a zároveň v době trvání akce.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka